Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24356 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test01.11.2006. u 22:07 - pre 212 meseci
Canon je vodeći proizvođač digitalne foto-tehnike i još od legendarnog 300 D predstavljanje svakog novog DSLR modela, naročito u ekonomskoj klasi, predstavlja malu planetarnu senzaciju. Znatno pre samog pojavljivanja na mnogim svetskim forumima i diskusionim grupama formiraju se spiskovi želja i pretpostavki sadašnjih i budućih korisnika o osobinama koje bi njihov novi ljubimac trebalo da ima. Zauzvrat, on im se redovno odužuje izbacujući nove modele u pravilnim intervalima od oko 18 meseci. U njima donosi pregršt manje-više željenih i očekivanih novosti, ali uvek i neka iznenađenja.

Međutim, interesantno je primetiti da, posebno u najnižoj klasi, te novosti nikada nisu samo pozitivne, nego uvek fali poneki relativno banalan detalj da bi zadovoljstvo kupaca bilo potpuno. Naravno, uzrok toga ni u kom slučaju nije neznanje ili neumešnost Canonovih projektanata, nego specifična poslovna politika po kojoj u ekonomskoj i klasi iznad uvek imaju dva elektronski praktično jednaka modela. Mada su im "srca" gotovo identična, namenjena su potpuno različitim grupama kupaca: jeftiniji praktično potpunim amaterima (na siromašnijim tržištima poput našeg njime se mogu zadovoljiti i nešto iskusniji), a skuplji znatno naprednijim korisnicima, često i onim profesionalcima čiji zahtevi nisu preveliki.

Dobar primer te politike se mogao videti u dve prethodne generacije. 300 D nije imao neke, čak bitne funkcije skupljeg 10 D, a pošto je bilo očigledno da je unutar njih ista mašina, to je značilo da su one bile softverski zaključane. Ali ne lezi vraže, ljubitelji digitalne fotografije plićih džepova su se dosetili i napravili novi (tzv. "hack-ovani") Wasia firmware čijim su ih učitavanjam otključali i tako 300 D praktično izjednačili (naravno, ne i po ergonomiji i kvalitetu izrade tela) sa skupljim bratom.

Pošto je time odnos broja prodatih 300 D i 10 D postao bitno drugačiji od onog koji su u Canonu planirali, menadžment je naredio projektantima da na sledeću generaciju primene radikalnije ograničenje koje neće biti moguće ukloniti. Rezultat toga je bio da inače odlični 350 D pod izgovorom "unapređenje kompaktnosti" dobije toliko loš spoljni oblik, posebno rukohvat, da je za iole ozbiljnije rukovanje bez dodatnog vertikalnog gripa teško upotrebljiv. Ali bez obzira na to, električne osobine i posebno fantastičan kvalitet slike postavio ga je na presto najprodavanijih DSLR modela.

Razvoj, a posebno konkurencija predvođena oporavljenim Nikonom, uslovila je da se relativno brzo 10 Mp uspostavi kao standard rezolucije i u nižoj klasi. Na to je i Canon morao da odgovori predstavljanjem svog pulena pod imenom 400 D. Stoga ovih dana svuda u svetu armija njegovih poklonika željno iščekuje da vidi rasplet novonastale situacije koji će odgovoriti na pitanje hoće li njihov brend zadržati lidersku poziciju na tržištu.


Veliki test Canon 400 D sa tri objektiva

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 06.07.2009. u 01:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
81.93.81.*



Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 08:18 - pre 212 meseci
Moram priznati da mi se bas dopada ovaj tvoj pristup pisanju testova. Ova koncepcija malo konkretnog teksta, malo slike koja potkrepljuje sta je napisano mi je extra kombinacija. A i slike nisu neke namestane, osim onih koje pokazuju sum, ali to tako mora. Bas su nekako, "svakodnevne", u nedostatku boljeg izraza, ali ne negativno...ako razumes sta hocu da kazem. Bas steta sto nema neki sajt na nasem jeziku koji bi se bavio iskljucivo digitalcima, ali ne prodajom, nego onako kao dpreview. Mislim da bi bas bio posecen...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 09:08 - pre 212 meseci
samo da javim da link nije dobar, ima jedan minus na kraju :)

inače, test je odličan
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

ramzes God
Milan Kurucić
Intern/Consultant
OSCE Mission to Serbia
Sremska Mitrovica

Član broj: 82510
Poruke: 160
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.take-action.in.rs


+1 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 09:29 - pre 212 meseci
slazem se u potpunosti sa prethodnikom...daj covece naqpravi neki sajt i kad vec imas prilike da testiras sve te aparate (sto point & shoot sto profi) da malo ljudi vide nauce i saznaju nesto novo...ajd pozdrav !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 09:38 - pre 212 meseci
Hvala, ispravljen je link

DeepBlue, nije lako napraviti te slike. Potrebno je dosta razmišljanja, vremena i umeća za to..

Inače, mnogo ljudi mi je sugerisalo da napravim svoj sajt sa testovima....videćemo, za sada je ovako
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 09:57 - pre 212 meseci

Pogledajte Veliki Test Canon 400D sa tri objektiva

Sigma 70-200mm F/2,8 EX APO IF HSM Alternativa Canon L staklima dolazi iz Sigme
Sigma 17-70mm F/2,8-4,5 DC Macro
Canon 17-55mm F/2,8 IS USM

Mala ispravka, falio je link ka vrhunskom 17-55 IS USM objektivu.



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.09.2007. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test02.11.2006. u 11:34 - pre 212 meseci
Dobar posao Nebojša.
Veoma mi se dopada kako si počeo da stavljaš fotke i primere u kontekst, sa kratkim komentarima. To je jako oplemenilo ukupni doživljaj članka i čini ga čitkijim.
I stil pisanja ti se oslobodio, manje su ti formalne rečenice i više ima ličnog pečata i direktnih komentara.
Jasno mi je da je najveći problem oko ciljne grupe za određeni test i da se tome prilagođava i jezik i način prikaza, a veliki broj foto izraza kod nas nema jasan prevod ili izraz. Fino si ovde uklopio, mada imam utisak da si se dvoumio oko stila i načina izražavanja tokom teksta, kako si kada koji deo pisao, pa negde deluješ slobodnije, a drugde malo kruće. Ja mislim da slobodno možeš da pišeš testove istim stilom kako pišeš i postove.

Nije lako održavati sajt sa testovima. Web prostor i protok koštaju. Aparati i oprema takođe. Treba neko da plati makar za suvo bivstvovanje testova, takođe da dobavlja opremu. Da bi moglo da se otplati reklamama potreban je veliki protok, a to još sporo ide u lokalnim uslovima.

BTW, ako je tražilo isto kao kod 350D, onda nije baš da samo D80 ima veće tražilo u klasi. Ovih dana sam škljocao uporedo sa A100 i 350D i A100 ima zaista bolje tražilo - malo krupnije i sa boljom teksturom mat stakla (focusing screen). Nisu to neke velike razlike, razlika D80-A100 je mnogo veća nego A100-350D.
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
81.93.81.*



Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test03.11.2006. u 08:30 - pre 212 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Hvala, ispravljen je link

DeepBlue, nije lako napraviti te slike. Potrebno je dosta razmišljanja, vremena i umeća za to..

Inače, mnogo ljudi mi je sugerisalo da napravim svoj sajt sa testovima....videćemo, za sada je ovako


Pa znam da nije lako...to sam i hteo da kazem...samo deluje da je lako, a to mi se i svidja...


Citat:
AMomcil: Dobar posao Nebojša.
Veoma mi se dopada kako si počeo da stavljaš fotke i primere u kontekst, sa kratkim komentarima. To je jako oplemenilo ukupni doživljaj članka i čini ga čitkijim.
I stil pisanja ti se oslobodio, manje su ti formalne rečenice i više ima ličnog pečata i direktnih komentara.


Upravo je ovo ono sto se i meni najvise dopada...nije uopste suvoparan, preterano tehnicki test...ma odlican je bre
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test09.02.2007. u 15:14 - pre 209 meseci
Nebojsa, svideo mi se test dSLR-a koji mi najvise odgovara, sto zbog cene sto zbog kompaktnosti.
Takodje mi se svidjaju i testovi objektiva uparenih sa EOS400d.
Sigma 17-70 cini mi se kao najbolji izbor za zamenu KIT objektiva, jedino sto me buni u svemu tome, sto si naveo da mu je losa reprodukcija boja. Ako mozes da mi pojasnis to, da li su boje po tebi ne realne, ili previse slabe, ili sta vec? Da li to moze da se ispravi sa nekim od predefinisanih nacina post-procesiranja u samom aparatu (u picture style meniju), ili je resenje jedino obrada u photoshopu.
Da li postoji bolje resenje uz EOS400d po pitanju ostrine i repordukcije boja, a da je cene do 350 eur?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test10.02.2007. u 12:57 - pre 209 meseci
Reprodukcija boja je standardno slaba tačka Sigma objektiva, a među njima je 17-70 jedna od boljih (ne i najboljih, to je 70-200 f2,8).

U klasi do 350 eur 17-70 je sigurno jedno od najboljih rešenja za 400 D
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test10.02.2007. u 16:19 - pre 209 meseci
Nebojsa, a da li je na Sigmi 17-70 bolja reprodukcija boja u odnosu na KIT objektiv i Canon 17-85IS za koga si napisao da ima reprodukciju boja kao KIT objektiv.
Mislim da ce moja pocetna kombinacija na DSLR biti Sigma 17-70 i 70-300, a voleo bih da jednog dana ta kombinacija bude 17-55 IS, i 70-200 F2.8 IS, znam da je ovaj drugi par ne uporedivo bolji, ali i ne uporedivo skuplji, ali eto tezicu tome, da imam raspon 17-200 sa konstantnim otvorom blende od F2.8 i naravno stabilizacijom slike i naravno perfektnom reprodukcijom boja... *ebiga nasledio sam od caleta tu umetnicku crtu i tu teznju za perfektnim bojama, stim da on to ispoljava u slikarstvu a ja u fotografiji.

Nebojsa, ako te ne mrzi baci pogled na moju galeriju fotki sa A620 na
http://smg.photobucket.com/alb...tefanoD/Zima%20prolece%202007/
i
http://smg.photobucket.com/albums/v449/StefanoD/Jesen%202006/

da li bi po tebi, Sigma 17-70 uparena na Canon EOS400d dala bolju reprodukciju boja i ostrinu da sam to koristio umesto A620
Hvala ti unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test12.02.2007. u 20:00 - pre 209 meseci
Canon 400 D i Sigma 17-70 ne bi dali bolju reprodukciju boja nego što je ova.

Objektiv Canon 17-85 IS USM, primerak koji je bio kod mene na testu, nije ni u čemu davao bolje boje od kit objektiva, čak su one u po nečemu su bile i lošije.

Preovlađivala mu je žuta nijansa, ne kao kod npr. Sigme 18-125, ali meni se to nije svidelo. 17-55 IS USM je neuporedivo bolji u tome, što se uopšte ne može naslutiti po oznakama.

Po mom mišljenju, aparat koji bi bio najbolji za tebe je Canon Pro 1.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
80.74.160.*



+1269 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test12.02.2007. u 22:39 - pre 209 meseci
Delim misljenje sa Nesom, ali ne znam gde se Pro1 moze kupiti?
Medjutim G7 kao kvazi naslednik Pro1 (ne po kategoriji jer pravi ne postoji) moze se povoljno nabaviti i kod nas. Mislim da bi znacajnu razliku primetio u odnosu na A620. Ukoliko si se "previse" navikao na fotke sa 620ke moglo bi se dogoditi da dozivis malo razocarenje prelaskom na dSLR. Zbog toga je moj savet kupovina trenutno najboljeg kompakta na trzistu (ako G7 uopste pripada kompaktima).
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
80.74.160.*



+1 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test13.02.2007. u 17:35 - pre 209 meseci
Kada je Canon neočekivano izbacio G7 ne bih se iznenadio da izbace i Pro2. Onaj Pro1 da je još imao stabilizaciju...
 
Odgovor na temu

jegulja123

Član broj: 142000
Poruke: 64
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Canon EOS 400D najbolji aparat u performance/cost opsegu ali ubedljivo. Testovi...05.05.2007. u 12:23 - pre 206 meseci
http://alatest.com/apps/review...OS+400D+---+Digital+Rebel+XTi/

http://alatest.com/apps/review...OS+400D+---+Digital+Rebel+XTi/

http://alatest.com/apps/review...OS+400D+---+Digital+Rebel+XTi/









Kada jedan aparat dobije ocenu 90/100 ,a pritom mu je cena nesto oko 700 eura onda svakako bi trebalo da skinemo kapu...

Superioran prikaz slike sa kvalitetnim objektivom , kao recimo 17-55 IS USM u odnosu na svoju konkurenciju.......

citiram :

The XTi produces images with more details than any of its already reviewed competitors (Sony Alpha A100, Nikon D80 & Nikon D200) !

Sta reci osim bravo Canon .........
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test05.05.2007. u 14:23 - pre 206 meseci
Ah kakva je gnusna laz ovo za detalje :)

Sony Alpha 100 na nizim ISO vrednostima jede malu decu kada je kolicina detalja u pitanju, jer ima slab AA filter.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.80-203-27.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test06.05.2007. u 00:51 - pre 206 meseci
Baš kao što Abdee kaže. Alfa sa dobrim staklom i na niskim ISO vrednostima prikazuje najfinije detalje od svih 10MP aparata koje sam video.
Da je aparat dobar - dobar je (kome ergonomija odgovara). Ali, nema tu baš ništa "superiorno".
 
Odgovor na temu

Gods_hand
Zoran Vujic

Član broj: 156783
Poruke: 1
77.46.197.*



Profil

icon Canon eos 400D.......?13.09.2007. u 19:25 - pre 202 meseci
Pozdrav svima, sutra mi stizhe ta "mashina" a o njemu apsolutno nishta ne znam. Konkretno aparat mi je potreban za slikanje svadbi jer sam ih do sada snimao i malo je vetja kinta na slikanju , zar ne,pa svako ko ima eos 400 d ako mozhe neka pomogne ...hvala
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test13.09.2007. u 20:24 - pre 202 meseci
EOS 400D je simpatican i kvalitetan aparat, ali nije za svadbe. Vise je turisticki i za male sake. Kad na njega nabacis ozbiljniji blic, nemas zasta da ga uvatis da ne prevagne. Obavezno uzmi powergrip. Pomocice u takvim situacijama. Sa fotografijama ces biti zadovoljan.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Canon 400D - RB telo31.12.2007. u 16:29 - pre 198 meseci
Pozdrav,

U ponudi jednog naseg prodavca za 400D, postoje dve stavke za 400D telo:

400D i 400D RB

U cemu je razlika?

Hvala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Mali, a veliki: Canon EOS 400 D i tri objektiva - veliki test

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24356 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.