Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izmena zakona o deviznom poslovanju

[es] :: E-Poslovanje :: Izmena zakona o deviznom poslovanju

[ Pregleda: 4839 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Psycoder
Zharko Trosic
Belgrade

Član broj: 41101
Poruke: 5
81.17.230.*



Profil

icon Izmena zakona o deviznom poslovanju27.10.2006. u 12:26 - pre 212 meseci
Pre nekoliko dana sam saznao da je na snagu stupio novi zakon o deviznom poslovanju, cija je namera da se vise kontrolishe i preispituje priliv novca na devizne racune fizickih lica. Da li je neko vishe obavesten o ovome?

Naime, do sada sam regulatno primao novac na devizni racun tako sto sam klientu u inostranstvu slao SWIFT instrukcije, takodje sam uspeshno uspeo da primim manju kolichinu novca preko moneybookers-a. E sad, pre nekoliko dana klient mi je poslao odredjenu kolichinu novca regularno wire transferom, i cim mi je novac stigao dobio sam poziv od banke gde su mi rekli da donesem ugovor sa klientom i da podnesem izjavu u kome navodim svrhu uplate (grcka banka). Bukvalno isti dan, fiziko lice odavde je trebalo da mi uplati eure na devizni racun, medjutim, bio je odbijen od banke (banca intesa) jer nije prijavljan kao ovlasceno lice za moj racun.

Napominjem da nijednu ovu proceduru nisam morao da prolazim do sada, i da nije bilo nikakvih problema sa uplatama.

Po svemu sudeci, ove izmene mogu nekima da predstavljaju veliki problem. Posebno me interesuje sta se deshava sa ljudima koji su do sada uspesno radili sa moneybookers, 2checkout i ostalim servisima, i kako oni sada opravdavaju te uplate na svoje devizne racune?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Izmena zakona o deviznom poslovanju27.10.2006. u 12:54 - pre 212 meseci
Vidi ovu temu:
http://www.elitemadzone.org/t2...ati-evra-iz-jednog-grada-drugi

Vise se ne moze uplacivati na tudj devizni racun ako nisi ovlascen (treba punomoc, koja se radi u sudu). No i dalje se moze slobodno uplacivati dinare na tudj tekuci racun.

To za doznake iz inostranstva prvi put cujem sada, ali me ne cudi mnogo. Ranije su se "bunili" u banci kad "preteras" sa doznakama iz inostranstva (npr. kad primis preko 15k eur u istoj godini).

Po zakonu trebas platiti porez i samodoprinos drzavi na te honorare (neko mi je spomenuo da je to oko 30%, ali nemoj me drzati za rec).

Sad ce neko da kaze: Idi u Madjarsku, otvori racun i da te bog vidi.

Ovo moze da funkcionise za manje sume, ali znaj da ce poreznik poceti da se ceska po glavi, cim kupis stan ili novi auto, a nezaposlen si .

Zanimljivost je, da ovde u UK ljudi nastradaju tako sto ih komsije prijave kad kupe neki fensi auto . Ironicno je sto su tako uvatili i neke narko dilere .
 
Odgovor na temu

Trodmi

Član broj: 58036
Poruke: 193
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Izmena zakona o deviznom poslovanju28.10.2006. u 15:29 - pre 212 meseci
Cek...cek... Jeste li vi sigurni u to? Da li to znaci da vise ne mozes da primas kintu od shareit-a regnow-a itd preko wire transfera?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Izmena zakona o deviznom poslovanju

[ Pregleda: 4839 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.