Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Test: Canon A710IS

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Test: Canon A710IS

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Test: Canon A710IS24.10.2006. u 18:21 - pre 213 meseci
Kada je u februaru Canon najavio model A700 bilo je jasno da se popularna A serija širi i da ce se u njoj naci i prilično moćni modeli po pristupačnoj ceni. A700 je kao najveću novinu doneo objektiv. Bio je to prvi model u A seriji sa 6x zoom objektivom. Pozicionirao se negde između braće iz serije A sa 4 x zoom-om i aparata iz S serije sa 12 x zoom-om. Tako je nastao moćan aparatić skromnih dimenzija, popularne cene i velike upotrebljivosti.

Kraj avgusta je doneo naslednika A700 modela. Kad pre? Zašto? Pitanjima nikad kraja dok se ovaj moćni mališa konačno nije našao u rukama korisnika... No da krenemo redom...


http://www.axelfoto.com/index....=view&id=242&Itemid=30
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: Test: Canon A710IS25.10.2006. u 08:11 - pre 213 meseci
Da dodam samo da ima izuzetno jako pomocno svetlo za izostravanje i redukciju crvenih ociju (po meni malo i prejako-smeta) tako da uz solidan objektiv koji ima i takvu lampu male su sanse da ne izostri dobro i u losim svetlosnim uslovima.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Test: Canon A710IS26.10.2006. u 00:24 - pre 213 meseci
Hvala Abdee za ovaj test.

Moze li neki komentar vezan za video.
Naime, mnogi su prijavili da se prilikom snimanja video materijala cuje jak sum ili zujanje u pozadini?
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Test: Canon A710IS26.10.2006. u 20:46 - pre 213 meseci
Citat:
tarla: Ne znam sto ljudi trce za te klipove?


Zato sto su nekadasnji VHS kamere imale rezoluciju 640x480 a morao si da nosis putnu torbu i jedno 5 kila opreme. Danas gotovo isto imas u aparatu koji nije tezi od 200 grama :) Zasto ne zabeleziti i malo videa kada naletis na nesto interesantno sto se fotografijom ne moze docarati. Na nekom putovanju i sl.

Zao mi je sto Canon jos uvek ne inplementira MPEG4 ili DivX u A klasu na primer.

Gledao sam klipove snimljene Sony-jem M2 ili tako nekako bese oznaka, u MPEG4 kvalitetu i za kucnu primenu je fantasticno. Na kartici od 1 GB moze stati 1.5h video materijala ... Nema optickog zumiranja ali kazem i bez toga zavrsice posao na letovanju, nekoj proslavi ... Trenutno mana svih aparata je sto zvuk snimaju kao mono i prilicno je loseg kvaliteta. Za A710IS kazu da jos ima i tog zujanja, suma .... pa me zato interesuje iskustvo nekog ko je probao.

Slika govori vise od 1000 reci a film ... :)
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Test: Canon A710IS

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.