Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim preporuku za PDA sa Palm OS

[es] :: PDA Uređaji :: Molim preporuku za PDA sa Palm OS

[ Pregleda: 3447 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kondor80

Član broj: 47461
Poruke: 5
194.106.184.*



Profil

icon Molim preporuku za PDA sa Palm OS24.10.2006. u 12:38 - pre 212 meseci
Dakle, trebao bi mi neki PDA sa Palm OS do nekih 250-300 eura. Ko sve proizvodi PDA sa ovim OS? Ja trenutno imam tungsten E2 ali mi se nije bas pokazao kao stabilan a to mi je presudno (jel ima uopste servis u Srbiji?), a i baterija mu nije zamjenjiva. Jel moze neko da me uputi na neki link ili neka iskustva?
Hvala

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 27.10.2006. u 12:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misko77
Beograd

Član broj: 95719
Poruke: 17
*.mediacenter.org.yu.



Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palom OS26.10.2006. u 11:15 - pre 212 meseci
Ja imam Tungten E i hteo sam da ti preporucim upravo E2. Ne znam za sta ti masina treba sto je po meni, pored raspolozivog novca, presudni faktor. Kupovina aviona da bi se njime vozilo po ulici je cista glupost.

E sad ne znam sta podrazumevas pod (ne)stabilnoscu tvog E2. Ako si ga pretrpao svakakvim programima i ostavio malo slobodne memorije zakucavace se. Ali iz mog iskustva palm OS je puno stabilniji od Windowsa tako da ne bi trebalo da ti pravi probleme ukoliko mu ostavis dovoljno prostora da radi i ne ocekujes nemoguce.

Iskreno nisam toliko upucen, ali mislim da ces tesko naci pda za zamenjivom baterijom kao sto je to kod mobilnog.

Koliko znam samo Palm proizvodi uredjaje sa palm OS mada neki novi modeli Trea koriste i Windows.

Uz jos jednu ogradu da ne znam za sta ti treba pda i sta ocekujes, moj najiskreniji savet je da prosvrljas malo po forumu, naci ces dosta korisnih saveta o korisnim programcicima i mozda se odlucis da zadrzis svoj E2.
 
Odgovor na temu

kevinsugar79
kevin schultz
Zemun PH

Član broj: 90296
Poruke: 168
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.badmovies.org


Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palom OS26.10.2006. u 13:34 - pre 212 meseci
idi korak dva napred ,razmisljaj o tungstenu tx!

 
Odgovor na temu

kondor80

Član broj: 47461
Poruke: 5
194.106.184.*



Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palom OS27.10.2006. u 11:20 - pre 212 meseci
Hvala na odgovorima. Meni u sustini treba samo da radi jedna aplikacija koja je cini mi se prilicno zahtjevna. To je jedna klijent aplikacija koja se preko mobilnog telefona (GPRS-a) kaci na jedan racunar, bazu podataka, i vrsi iscitavanje podataka i upis u bazu. Da li postoji mogucnost povecanja radne memorije PDA uredjaja. I kako u sustini ide taj odnos, da kazem, radne (operativne) memorije i memorije za skladistenje podataka. Nisam bas upucen u ovu tematiku pa ako neko moze da mi objasni. Konkretno, Tungsten E2 ima 32MB memorije (cini mi se), koliko je od toga na raspolaganju procesoru a koliko korisniku i da li se taj odnos moze mijenjati?
Hvala
 
Odgovor na temu

nmilosev
Nemanja Milošević
Novi Sad

Član broj: 86992
Poruke: 1104
217.169.219.*



+1 Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS27.10.2006. u 21:04 - pre 212 meseci
Citat:
Ovo je sa Palmovog sajta (http://www.palm.com/us/products/handhelds/tungsten-e2/specs.epl) :
Tungsten E2

MEMORY
32MB (26MB actual storage capacity)

EXPANSION SLOT
Supports SD, SDIO and MultiMediaCard expansion cards (sold separately)


Ovo znači da u njemu imaš 26 mb ''memorije raspoložive korisniku'' koja se može povećati ubacivanjem SD, SDIO, ili MMC kartice. Zašto bi kupovao nov PDA ako ti treba više memorije, kada možeš kupiti brzu SD memorijsku karticu od npr. 512mb za 25E.

Citat:
misko77: Iskreno nisam toliko upucen, ali mislim da ces tesko naci pda za zamenjivom baterijom kao sto je to kod mobilnog.


misko77 u pravu si, ja lično nisam video ni jedan Palm sa zamenjivom baterijom dok je sa PocketPC situacija drugačija!

Citat:
misko77:
Koliko znam samo Palm proizvodi uredjaje sa palm OS mada neki novi modeli Trea koriste i Windows.

Ponovo si u pravu!

Pozdrav!

P.S. Ako se ipak odlučiš za kupovinu novog PDA na ovom domaćem sajtu imaš dosta specifikacija i cena : http://www.itsvet.com/PDA/nw-comp_comp_pda
Toshiba Qosmio F50-125 - Powered
by Dell Axim X50v (WM2005/Official A02) :
Nokia Lumia 920.1 WP8.1 GDR1 Cyan
DevUnlock : Toshiba Encore WT8-A-102 -
Windows 8.1 Pro
 
Odgovor na temu

kkyborg
Beograd

Član broj: 2696
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS29.10.2006. u 08:42 - pre 212 meseci
Citat:
kondor80: Hvala na odgovorima. Meni u sustini treba samo da radi jedna aplikacija koja je cini mi se prilicno zahtjevna. To je jedna klijent aplikacija koja se preko mobilnog telefona (GPRS-a) kaci na jedan racunar, bazu podataka, i vrsi iscitavanje podataka i upis u bazu. Da li postoji mogucnost povecanja radne memorije PDA uredjaja. I kako u sustini ide taj odnos, da kazem, radne (operativne) memorije i memorije za skladistenje podataka. Nisam bas upucen u ovu tematiku pa ako neko moze da mi objasni. Konkretno, Tungsten E2 ima 32MB memorije (cini mi se), koliko je od toga na raspolaganju procesoru a koliko korisniku i da li se taj odnos moze mijenjati?
Hvala



Organizacija memorije na PalmOS uredjajima je nesto drugacija nego na klasicnim (desktop) sistemima. Navedenih 32MB RAM-a nije u potpunosti dostupno aplikacijama. Kompletan RAM je podeljen na dve celine: dynamic heap (memoriju koju aplikacije mogu da koriste) i storage heap (memoriju koja sluzi za smestanje programa i drugih fajlova). Elem, situacija je u poslednje vreme dodatno zakomplikovana dodavanjem NVFS-a, tj. flash memorije u kojoj se chuvaju fajlovi, i uvodjenjem NVFS Cache-a, koji se sad nalazi na mestu storage heap-a i sluzi da privremeno chuva fajlovu u pravom RAM-u dok ih ne smesti u flash memoriju.

Nije moguce prosiriti "radnu memoriju" tj. RAM, ali postoji nekoliko programa koji pokusavaju, i donekle uspevaju, da prosire sam dynamic heap. Probaj FHR (Fargo Heap Resizer) na http://fanoush.webpark.cz/palm/fhr.html i UDMH (Unlimited Dynamic Memory Hack) na http://www.palmpowerups.com

Ukoliko ovo ne pomaze, najbolje je nabaviti uredjaje koji imaju veliki dynamic heap kao shto su Tungsten T3 i T5, ili novi Treo 680.

U sustini, aplikacije koje zahtevaju dosta radne memorije se obicno pisu tako da koriste storage heap ili cak eksternu memoriju (SD/MMC kartica) kad god je to moguce, kako bi radile na sto vecem broju PalmOS uredjaja jer velicina dynamic heapa varira na razlicitim uredjajima.
 
Odgovor na temu

kkyborg
Beograd

Član broj: 2696
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS29.10.2006. u 08:49 - pre 212 meseci
Citat:
Ovo znači da u njemu imaš 26 mb ''memorije raspoložive korisniku'' koja se može povećati ubacivanjem SD, SDIO, ili MMC kartice. Zašto bi kupovao nov PDA ako ti treba više memorije, kada možeš kupiti brzu SD memorijsku karticu od npr. 512mb za 25E.


Pogresno. Pitanje se odnosilo na "radnu memoriju". Ovo je isto kao kada bi rekao da ako u PC stavish veci hard disk, dobijas vise memorije (RAM-a).

''memorija raspoloživa korisniku'' se odnosi na storage heap.

SDIO kartica nije memorijska kartica.


Citat:
misko77 u pravu si, ja lično nisam video ni jedan Palm sa zamenjivom baterijom dok je sa PocketPC situacija drugačija!


Treo 650, Treo 700p, Treo 680 ?

 
Odgovor na temu

nmilosev
Nemanja Milošević
Novi Sad

Član broj: 86992
Poruke: 1104
217.169.219.*



+1 Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS29.10.2006. u 12:34 - pre 212 meseci
U Palmovima (ne svim) je memorija izdeljena fabrički i to se ne može menjati osim programima koji nisu baš stabilni. U E2 ima 32 mb memorije u kojoj je 6mb čuvano za OS a ostalo korisnik može da koristi za programe koje on instalira, slike itd. Ovo se može proširiti SD/MMC karticama. Ako je kondor80 tražio Palm sa više radne memorije onda nisam dobro razumeo pitanje.Znam da SDIO nije memorijska kartica ali postoje i modeli u kojima se pored funkcije koju vrši ta kartica dodaje memorija. Što se tiče baterija kondor80 je tražio a) pda a ne PDA/GSM;b) cenovni rang 250-300E. Drago mi je da Palm uvodi ovu opciju ali u opsegu uređaja koje je kondor80 tražio ne postoji ni jedan takav.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 29.10.2006. u 13:48 GMT+1]
Toshiba Qosmio F50-125 - Powered
by Dell Axim X50v (WM2005/Official A02) :
Nokia Lumia 920.1 WP8.1 GDR1 Cyan
DevUnlock : Toshiba Encore WT8-A-102 -
Windows 8.1 Pro
 
Odgovor na temu

misko77
Beograd

Član broj: 95719
Poruke: 17
*.mediacenter.org.yu.



Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS30.10.2006. u 17:06 - pre 212 meseci
Citat:
kkyborg: Treo 650, Treo 700p, Treo 680 ?


Nisam siguran da Treo (bilo koji) radi kondoru posao

kevinsugar ima dobar predlog, tx je dobra masina. Tako kazu
 
Odgovor na temu

kondor80

Član broj: 47461
Poruke: 5
194.106.184.*



Profil

icon Re: Molim preporuku za PDA sa Palm OS31.10.2006. u 09:16 - pre 212 meseci
Prije svega, Hvala Vam za ovako iscrpne odgovore, dosta su mi pomogli u vezi moje dileme.
Svidja mi se ovo sto mi je predlozio kkyborg sa ovim programcicima za prosirenje dynamic heap, malo cu se poigrati s tim. Ali, vjerovatno cu preci na neki PDA iz TX serije.
Jos jednom Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: Molim preporuku za PDA sa Palm OS

[ Pregleda: 3447 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.