Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima

[ Pregleda: 3004 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
*.PPPoE-2534.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima22.10.2006. u 21:24 - pre 213 meseci
Imam problem sa brisanjem duplih podataka, odnosno ako u bazi imam dva ista podatka (u svimpoljima)
javlja mi gresku da kao can't multiple records.
Koristim BDE i Interbase.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima22.10.2006. u 22:48 - pre 213 meseci
> Imam problem sa brisanjem duplih podataka, odnosno ako u bazi imam dva ista podatka (u svimpoljima)
> javlja mi gresku da kao can't multiple records.
> Koristim BDE i Interbase.

Koju tačno grešku dobiješ? Kako radiš brisanje? Šta se dešava kada brisanje probaš van tvog programa?
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
*.PPPoE-2534.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima22.10.2006. u 23:17 - pre 213 meseci
Dobijem poruku "Multiple records found, but only one was expected"
A pojavi se kad dam komandu npr..... Table1.delete;
i desava se samo kad brisem iste podatke npr dva puta unesem isto ime i prezime
u bazu
Baza je Interbase a konekcija BDE.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima23.10.2006. u 01:30 - pre 213 meseci
Pozdrav,

moguće da nisi bazu dobro isprojektovao. U principu, treba postaviti PRIMARY KEY na atribut ID_LICA, npr., a ostali PREZIME i IME da budu samo atributi. Tad ne bi trebalo biti problema prilikom dupliranja IMENA i PREZIMENA jer ih razlikuje primarni ključ, a i brisanje vršiš po tom ključu.


Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
*.PPPoE-1359.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima23.10.2006. u 08:57 - pre 213 meseci
Tako nekako i radim medjutim zanima me na koji nacin mogu rjesiti problem bez uvodjenja kljuceva za svaki podatak
npr iste te "duple" podatke mogu normalno brisati u nekim alatima za uredjenje baza, koji su koliko sam mogao primjetiti
takodjer radjeni u delphiju.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima23.10.2006. u 09:25 - pre 213 meseci
> Dobijem poruku "Multiple records found, but only one was expected"
> A pojavi se kad dam komandu npr..... Table1.delete;
> i desava se samo kad brisem iste podatke npr dva puta unesem isto ime i prezime u bazu
> Baza je Interbase a konekcija BDE.

Deluje mi da do greške dolazi kada posle brisanja komponenta pokuša da osveži prikaz recorda, pošalje upit koji treba da vrati jedan slog a dobije više. Dakle problem dolazi od TTable komponete. Evo nekoliko ideja za rešenje, da uvedeš prave primarne ključeve, da promeniš način brisanja pa umesto TTable koristiš TQuery i SQL DELETE komandu, ili da promeniš TTable za nekog od njegovih ekvivalenta, recimo iz IBO ili IBX komponenti. Gledaj i da napustiš BDE i radiš sa native komponentama, IBX, IBO, UIB...
 
Odgovor na temu

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
*.PPPoE-1684.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima23.10.2006. u 10:02 - pre 213 meseci
Pokusacu nesto skontati, jel neko zna SQL upit za prikazivanje duplih podataka
dakle da mi prikaze na ekranu samo podatke koji imaju duplikat.

 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima23.10.2006. u 10:32 - pre 213 meseci
> jel neko zna SQL upit za prikazivanje duplih podataka
> dakle da mi prikaze na ekranu samo podatke koji imaju duplikat.

Evo primera, ti zameni ovo sa tvojom tabelom i poljima.

/* Duplikati i broj ponavljanja vrednosti odredjenog polja */
SELECT
GRAD_ID
FROM
PARTNERI
GROUP BY
GRAD_ID
HAVING
COUNT(*) > 1;

/* Selekcija svih slogova kod kojih se vrednost nekog polja ponavlja i u drugim slogovima */
SELECT
P1.*
FROM
PARTNERI P1
WHERE
NOT SINGULAR(
SELECT
1
FROM
PARTNERI P2
WHERE
P2.GRAD_ID = P1.GRAD_ID
)
 
Odgovor na temu

BRANA_
branislav tesic
___
sabac

Član broj: 124680
Poruke: 6
212.200.115.*

ICQ: 120


Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima05.01.2007. u 00:10 - pre 210 meseci
imam glup problem koji me izludjuje kad god nesto orisem on direktno brise saa hard diska ne znam kako to da vratim u normalu!!!!!!!pomozite molim vas
brana tesic
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima05.01.2007. u 01:09 - pre 210 meseci
> imam glup problem koji me izludjuje kad god nesto orisem on direktno brise saa hard diska ne znam kako to da vratim u normalu!!!!!!!pomozite molim vas

Hajde se za početak smiri, započni novi thread (ne repli na postojeći) i lepo objasni šta radiš, šta očekuješ da se desi (a šta se dešava) i koje greške dobijaš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Interbase - Brisanje podataka sa istim podacima

[ Pregleda: 3004 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.