Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko optimizacije sajta

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pomoc oko optimizacije sajta
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AleksandarT
Aleksandar Tasic
Beograd

Član broj: 89242
Poruke: 13
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.svasta-nesto.co.sr


Profil

icon Pomoc oko optimizacije sajta22.10.2006. u 17:34 - pre 213 meseci
Pozdrav svima!
Interesuje me sledece:
Dobio sam da radim jedan sajt. e sad, dobio sam od materijala .PSD file-ove ali su svi 300pix. koliko znam treba da budu 72pix za sajtove. Interesuje me kako da optimizujem slike da budu citljive na 17'' monitorima kao i na 19''.? da li je to uopste moguce-mislim na to da se isto prikaze i na jednom i na drugom monitoru? pitam zbog scroll bar-a koji se pojavljuje i dole i sa strane.ako gresim da li moze neko da me uputi u to sta se podrazumeva pod optimizacijom recimo za rezoluciju 1024x768 kao i neke druge?

Puno hvala unapred.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta22.10.2006. u 18:12 - pre 213 meseci
DPI ne igra neku veliku ulogu u veb-dizajnu zato što gustina tačaka po inču varira od korisnika do korisnika i zavisi od njegovih ličnih preferencija, mogućnosti i karakteristika gr. kartice i monitora.

Optimizacija za neku rezoluciju znači da širinu dizajna u pikselima prilagodiš toj rezoluciji, drugim rečima da širina ne bude veća od nje, ali ni suviše manja. Safe bet ti je da bude manja od 800px (ili 1024, u poslednje vreme). Još sigurniji si ako napraviš liquid layout, pa širina stranice zavisi od veličine prozora.
 
0

AleksandarT
Aleksandar Tasic
Beograd

Član broj: 89242
Poruke: 13
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.svasta-nesto.co.sr


Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta23.10.2006. u 10:13 - pre 213 meseci
Hvala za brz odgovor;-) Ako nije problem pitao bih jos par stvari:

PRVO:
Dobio sam PSD-ove velicine:
W:2953
H:2126
DPI:300
Interesuje me kako da optimizujem ove slike na neku normalnu velicinu tj. da prilagodim tako da budu normalno prikazane kod vecine korisnika(ne znam koji je standard sto se tice rezolucije, kao i velicine monitora kojom raspolaze vecina korisnika danas kako kod nas tako i u dijaspori). Da li postoji mogucnost automatskog prilagodjavanja slike shodno rezoluciji i velicini monitora koji korisnik koristi?

DRUGO:
Posto su te slike cele, ja bi trebao da ih iseckam kako bi ih uklopio u dreamweaver-u u tabele. Stvar je u tome sto kako god pocnem da seckam delove slike recimo dugmice, nikako da pogodim istu velicinu a to mi je jako bitno koliko sam razumeo zbog uklapanja cele slike posle.
Pitanje koje me muci jeste da li postoji neki drugaciji nacin da se iseku delovi slike a da oni budu iste velicine-konkretno ovi dugmici kako ne bi bilo problema tipa da su delovi razbacani po ekranu tj. nepovezani kada korisnik poseti stranicu?

TRECE:
Ako mi se recimo jedna strana sastoji od cetiri slike podeljene u tabelama(top_picture, left_picture, right_picture, bottom_picture a u sredini se nalazi prazna tabela koja je ostavljena kako bi u njoj mogao da prikazem tabelu proizvoda uradjenu u excel-u), kako da import-ujem tu tabelu da se prikaze kada se klikne na odredjeno dugme? Da li to mozda radim tako sto cu u okviru te tabela napraviti inframe u koji cu snimiti kao stranicu ovu excel tabelu?

Hitno su mi potrebni ovi odgovori! Pomagajte!!!

 
0

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta23.10.2006. u 14:03 - pre 213 meseci
Slike iseckaj u photoshopu imas alatku za isecanje slika i onda ih exportujes u html i nemas problema sa tabel;ama jer ih on sam pravi i slike rasporedjuje u njih ito tako i onda slike izvezes kao jpg ili kao gif sto ce ti samim tim i optimizovati velicinu slika.
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta23.10.2006. u 14:20 - pre 213 meseci
Verovatno mislis na slice ? :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apalink.co.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta24.10.2006. u 09:24 - pre 213 meseci
U fotoshopu trebas da ukljucis ruler( lenjir). Kada ga ukljucis trebas namestiti da se dimenzije slike prikazuju u pixelima i na taj nacin ces da postignes da sve slike koje iseces budu iste velicine. U ruleru kada se selektuje deo koji pokazuje mere i povuce preko slike povlaci se i jedna linija koja ostaje kao pomoc na slici. Kada povuces dovoljan broj linija na slici horizontalnih i vertikalnih, sa alatom za isecanje zahvatis prvo polje. Alat za isecanje se lepi za pomocne linije i kada izvrsis crop tu sliku sacuvas kao broj jedan. Potom izvrsis akciju vracanja na predhodno stanje ( nalaci se u edit koloni) i to ponavljas sa svim sledecim poljima.

P.S. Trenutno nemam instaliran Fotoshop, pa nemogu ti dati tacnije uputstvo.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta24.10.2006. u 09:27 - pre 213 meseci
To se ne radi sa crop sem ako nisi mazohista :)
Za to se koristi slice tool. Prouci ga malo.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

AleksandarT
Aleksandar Tasic
Beograd

Član broj: 89242
Poruke: 13
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.svasta-nesto.co.sr


Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta24.10.2006. u 09:48 - pre 213 meseci
Aha izvalio sam kako se to radi;-) Slice-ovao sam sve slike tako da sam dobio ono sto me je interesovalo. Ali ima jos nesto:
Kako da optimizujem sliku da bude citljiva tj. normalno prikazana prosecnom korisniku kod nas i u inostranstvu? Hocu reci da li to radim tako sto resize-ujem sve slike recimo sa velicine W:2953; H:2126; DPI:300 na neku manju velicinu tj. velicinu koja bi odgovarala vecini za prikaz ili na neki drugaciji nacin to optimizujem? kako da sprecim gubitak kvaliteta slike ukoliko je optimizujem na ovaj nacin? Bitno mi je zbog slova na toj slici.

I jos ovo:

Ako mi se recimo jedna strana sastoji od cetiri slike podeljene u tabelama(top_picture, left_picture, right_picture, bottom_picture a u sredini se nalazi prazna tabela koja je ostavljena kako bi u njoj mogao da prikazem tabelu proizvoda uradjenu u excel-u), kako da import-ujem tu tabelu da se prikaze kada se klikne na odredjeno dugme? Da li to mozda radim tako sto cu u okviru te tabela napraviti inframe u koji cu snimiti kao stranicu ovu excel tabelu? Ili na neki drugi nacin? Kako se to radi ako ste me razumeli sta sam hteo da pitam?;-)





 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apalink.co.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta24.10.2006. u 12:15 - pre 213 meseci
Da zaista je sa slice tool mnogo jednostavnije.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta24.10.2006. u 15:05 - pre 213 meseci
Citat:
blood: Verovatno mislis na slice ? :)


ja se izvinjavam ako nisam bio jasan ali naravno da sam mislio na slice. A sto se tice ucitavanja stranice za koju si pitao to mozes resiti na vise nacina ali nemora ta tabela da bude prazna bez slike nego samo deo slike koji dolazi u tabelu gde treba da se menja sadrzaj stavis u pozadinu i preko nje da ti se otvara sadrzaj trazen na zahtev klikom na odredjeni link i naravno uvek postoji resenje kao sto je inframe ili jedno losije resenje a to je da ti napravis istu stranu sa drugim sadrzajem pa da ti se cela stranica ponovo ucitava.
 
0

AleksandarT
Aleksandar Tasic
Beograd

Član broj: 89242
Poruke: 13
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.svasta-nesto.co.sr


Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta25.10.2006. u 14:17 - pre 213 meseci
Izvinjavam se ako sam dosadan sa ovim pitanjim ali sta cu...:-( Za sve dole sto smo diskutovali sam se snasao ali me interesuje jos jedna stvar-mozda nije pogodna tj. prikladna za ovu temu ali kad sam vec tu, nadam se da se moderatori nece ljutiti:-)

Evo o cemu se radi:

Kako da napravim neku animaciju u okviru same slike?
Da li je to moguce? Ono sto zelim da pitam jeste... imam gotovu sliku kao .JPG i kao .PSD i na svakoj od njih se nalazi jedan krug sa slovima unutar njega koji bi trebalo da pulsira kada se ucita stranica odnosno da pulsira non-stop. Kako to da izvedem? Koji program da koristim za tako nesto? Mozda u flash-u?ili neki drugi program ? Da li je moguce uraditi tako nesto u samom PhotoShop-u?
Nadam se da me je neko razumeo sta mi je problem;-)
Please help!
Help please!

 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pomoc oko optimizacije sajta25.10.2006. u 14:21 - pre 213 meseci
Imaš 2 mogućnosti: da napraviš flash ili animirani gif, koristeći za to predviđene alate. Možeš konsultovati odgovarajuće forume ako budeš imao problema...
 
0

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pomoc oko optimizacije sajta
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.