Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oracle 10g AS R2 report server nestabilan

[es] :: Oracle :: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan

[ Pregleda: 5856 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Oracle 10g AS R2 report server nestabilan20.10.2006. u 08:27 - pre 213 meseci
Na dva servera (win 2003) imam problem sa report serverom - nestabilan je.
Na ova dva servera sam instalirao Oracle AS 10g R2, dok instalacije starije verzije AS-a na drugim serverima gdje je win 2000 server rade bez
problema.

Report server radi OK dok se ne pokrene više od jednog izvještaja od jednom, a ako se pokrene nekoliko od jednom report server se iz nekog
razloga zaglavi i neće da izvrši postavljene izvještaje.
Kada otvorim Oracle Managment konzolu na njoj mi ne prijavljuje nikakve probleme sa report serverom, ali ako resetujem report server on se
samo obori i neće da se startuje ukoliko ga ja sam ne startijem. Inače report server je konfigurisan kao: In-Process.
I kada nakon toga podignem RS (report server) izvještaji rade ako se pozivaju jedan po jedan. Ali kada utvorim:

http://myservet:port/reports/r.../getserverinfo?server=myserver

Dobijam grešku:

Bind to report server myserver failed.

A izvještaji, kad se pozovu jedan po jedan, ipak rade.
U čemu je problem?


Pomoć mi je hitno potrebna!!!!!!!!!!!

[Ovu poruku je menjao suadhm dana 26.10.2006. u 13:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao suadhm dana 26.10.2006. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan26.10.2006. u 10:36 - pre 212 meseci
Ustanovio sam u čemu je problem, ali ne znam kako da ga otklonim.
Problem je u podešavanju "subset" parametra u konfiguracionom fajlu "uifont.ali".
Inače subset se koristi za mapiranje fontova kako bi omogućili tačan prikaz naših (YU) karaktera (slova) u PDF izvještaju.

Izgleda da u ovoj verziji AS-a (10g R2) postoji neki BUG oko učitavanja mapiranih fontova.

Do ovog zaključka došao sam tako što sam uključio log na mom AS-u.

Postavio sam 3 report engin-a po defoult-u, a max. 10.

Praćenjem Log fajlova dobio sam sl.:

Pokrenem jedan izvještaj, sve radi OK, što se i iz Log-a vidi, njega odradi prvi engin i OK.
Ali ako prozovem jedan, zatim drugi i treći izvještaj, jedan za drugim Report Server zaglavi.
U logu vidim da RS dodje do mjesta gdje treba da učita zadate fontove koje sam mapirao u fajlu uifont.ali i koji se koriste uizvještaju
i tu zaglavi, stim što i report engins zaglave, tj. prvi preuzme sve poslove (sva 3) a ne proslijedi ni jedan posao ostalim koji čekaju spremni???

Jedino rešenje (privremeno) koje sam našao jeste da isljučim subseting (tj. da ga stavim pod komentar).
Tada RS radi bez problema i nema uglavljivanja, ali karakteri Č i Ć su prikazani kao C, Š kao S itd., što mi ne odgovara radi korisnika.

Čak sam i u registry-u mijenjao parametar NLS_LANG sa AMERICAN_AMERICA.XXXXXX u CROATIAN_CROATIA.XXXXXX ali rezultat je još gori,
dobijam neke kvačice umesto naših slova.

Molim za pomoć,
HITNO JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Samo da napomenem da koristim i AS 9i sa istim podešenjima i sve radi OK, nikad dosad nisam imao ovih problema.
10g mi treba zbog EXCEL izvještaja.
 
Odgovor na temu

selector

Član broj: 92935
195.3.97.*



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan30.10.2006. u 14:19 - pre 212 meseci
mozda bi trebalo da se instalira i zadnja verzija Forms-a. to je jedino sto mi pada napamet.
ja administriram jedan iAS 9.0.2 ali nisam imao zadovoljstvo sa Reports-ima.
jesu li "uifont.ali" isti na obe verzije?

pozdrav
 
Odgovor na temu

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan30.10.2006. u 14:48 - pre 212 meseci

Izmjene u uifont.ali su iste na obe verzije:

[ PDF:Subset ]

Arial = "Arial.ttf"
Verdana = "verdana.ttf"
"Courier New" ="cour.ttf"
"Times New Roman" = "times.ttf"
"Book Antiqua" = "bkant.ttf"
Tahoma="tahoma.ttf"

Neverujem da bi mi Forms šta pomogao.
Imam na jednoj radnoj stanici stariju verziju DS-a, za slučaj da je šta potrebno da se izmijeni na formama ili izvještajima.
Pored toga na izvještajima se ne prikazuju ni bold-ovana slova??

Sada imam još jedan problem:

Da se nebi zezao (pokušavao da riješim problem) sa AS-om na serveru, isti AS sam instalirao na mom radnom kompu gdje je Win XP.
Izvršio sam sva podešenja identično, ali kad pozovem izvještaj sa tog AS-a dobijam sl. grešku:

REP-1924: Cannot locate the font file 'Arial.ttf'

a kada PONOVO pozovem ISTI izvještaj dobijam još jednu grešku:

REP-3316: Cannot locate the font file 'Arial.ttf'

REP-1924: Cannot locate the font file ''

REP-3316: Too many errors pushed on the stack.
_________________________________________________________

U čemu je sad problem?Da nije XP?
Ovo je sve poludelo?

POMOĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






 
Odgovor na temu

selector

Član broj: 92935
195.3.97.*



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan30.10.2006. u 17:22 - pre 212 meseci
vidi da environment variable: REPORTS_ENHANCED_SUBSET nije podesena na "NO"
ili da REPORTS_PATH varijabla ima neku gresku kao pogresan path ili extra space ili sl

 
Odgovor na temu

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan31.10.2006. u 08:01 - pre 212 meseci


OK, riješio sam problem sa fontovima, problem je bio u extra space-u u REPORTS_PATH-u -- HVALA!!

Upravo testiram stabilnost Report Servera na XP mašini, deluje mi OK, zasad namam problema, nama zaglavljivanaja.
Izgleda da na XP-u neće biti problema.

Ali na serveru ja OS Windows 2003 Server i na njemu se RS zaglavljuje.
Ne razumijem u čemu je sad problem jer su XP i Win2003 radjeni na istoj platformi, stim što Win2003 ima serverske opcije po defaultu.

Nadam se da nije problem u OS-u.
 
Odgovor na temu

selector

Član broj: 92935
195.3.97.*



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan31.10.2006. u 14:14 - pre 212 meseci
ja mislim da je problem kod OS-a.
uporedi ove parametre izmedju 9i i 10g jer kazes da na devetci nemas problema.
 
Odgovor na temu

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan03.11.2006. u 11:20 - pre 212 meseci


Nije OS.
Na jednoj mašini problem sam riješio dodavanjem u "uifont.ali" sledećih parametara:

Arial..Italic.Bold.. = "Arialbi.ttf"
Arial...Bold.. = "Arialbd.ttf"
Arial..Italic... = "Ariali.ttf"
Arial..... = "Arial.ttf"
Verdana = "verdana.ttf"
"Courier New" ="cour.ttf"
"Times New Roman" = "times.ttf"
"Book Antiqua" = "bkant.ttf"
Tahoma...Bold..="tahomabd.ttf"
Tahoma.....="tahoma.ttf"


Ali mi ovo na drugoj mašini nije pomoglo, jer kada tamo pozovem neki izvještaj sa više od jedne stavke RS zaglavi, a ako pozovem isti izvještaj s samo jednom ili ni jednom stavkom RS radi bez problema.

Analizom baze zaključio samda je na nekim mjestima umjesto karaktera "Č" i "Ć" sačuvan obrnut "?", pokušao sam to da izmijenim ali kada izvršim commit, sve se vrati na staro. Verovatno ovo pravi neke probleme RS, valjda ga buni.
Bazu sam instalirao sa istočno evropskim karakter set-om (croatian), takodje, Regional Settings na mašini su podešeni na Croatian.

Zašto nemogu sačuvati Č i Ć u bazu????
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Oracle 10g AS R2 report server nestabilan

[ Pregleda: 5856 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.