Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raid i Skript za ugrade Rpm paketa

[es] :: Skript jezici :: Raid i Skript za ugrade Rpm paketa

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gordon Bennett
Beograd

Član broj: 10373
Poruke: 41
*.ptt.yu

Sajt: www.eonsystem.com


Profil

icon Raid i Skript za ugrade Rpm paketa11.05.2003. u 16:41 - pre 254 meseci
Imam sledeci problem: Instalirao sam SuSE 8.0 na Gigabyte 7AXP ploci sa Promise FastTrak133 raidom (PDC2076 chip) i podesio mirroring (hardverski, naravno). Ovu verziju SuSE-a sam izabrao zato sto imao fabricki drajver za raid koji sam dobio na CD-u uz plocu, inace bih stavio 8.1 ili 8.2. To sve fino sljaka, raid se vidi kao sda (SCSI emulacija). Pitanje koje imam je kako da napisem bash skriptu za ugrade rpm paketa na noviju verziju distra. Kad uradim rpm -qa, dobijem spisak svih instaliranih paketa, ali ne znam kako da automatizujem proces, da ne bih morao rucno da radim rpm -U --force --nodeps <ime paketa>. Problem je i sto rpm -qa ne daje puno ime paketa (da li se ime paketa zavrsava sa .i586.rpm, sa .i586.rpm ili sa .noarch.rpm), pa ne znam u kom direktorijumu sa instalacionog diska da ga trazim. Takodje, novi paketi imaju drugacija imena (verzija u imenu). Dakle, meni treba sledeca stvar:
1.Da se dobijem spisak sa punim imenima instaliranih rpm paketa
2.Da po ovom spisku pronadjem i iskopiram sve pakete sa CD-ova u neki direktorijum na disku
3.Skripta za update paketa sa spiska
Ovo sve mora ovako komplikovano, zato sto jednostavan ugrade distribucije ne bi funkcionisao (barem 2.4.19 kernel nije dobro prepoznavao vec napravljen raid array), pa bih ja ostavio kernel, a sve ostalo osvezio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Skript jezici :: Raid i Skript za ugrade Rpm paketa

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.