Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treperi Local Area Network

[es] :: SOHO Networking :: Treperi Local Area Network

[ Pregleda: 3010 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Treperi Local Area Network19.10.2006. u 10:05 - pre 213 meseci
Dakle, u pitanju je Dom zdravlja...
Napravio sam jedan UTP kabel da povezem racunar sa switch-em.. Kabel je dugacak oko 20 metara.. Kada ubodem u svic local area network treperi, cak uhvati mrezu cas ispadne iz nje..
Napravim ponovo prikljucke i opet nece.. Ubodem u drugi svic, nece ni onda..
Onda popizdim ubodem u drugi racunar i drugi svic tamo radi.. A sa kracim kablom radi..
U cemu je tu problem? Jel moguce da je dugacak kabel?! Glupost bi bila.. Samo je 20 metara dugacak...
Drmao sam kontakte i sve zivo.. Inace racunar je nov i ima giagbitnu network karticu..
Svic je sweex!
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Treperi Local Area Network19.10.2006. u 20:57 - pre 213 meseci
Ocito ti ne valja kabal, dok s drugim kabelom radi!
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Treperi Local Area Network23.10.2006. u 10:56 - pre 213 meseci
Znam za tu semu mada je tamo nisam imao pri ruci pa sam tako stavio bezveze zice, i na jednoj i na drugoj su iste boje, paralelna veza.. Taj kabel radi na jednom racunaru odlicno dok na drugom nece, tj. trepere monitori non stop! Gubi i dobije mrezu! Probacu sada po ovoj semi da napravim ponovo kabel pa cu javiti sta je bilo..
 
Odgovor na temu

skydiver021

Član broj: 21898
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Treperi Local Area Network23.10.2006. u 21:16 - pre 213 meseci
Veoma je vazno da pinovi jedan i dva budu jedna upredena parica kao i pinovi 3 i 6 budu druga upredena parica. Treca upredena parica su pinovi 4 i 5 i cetvrta upredena parica su pinovi 7 i 8. Zice su obelezene bojama pa su recimo belonarandzasta i narandzasta prva upredena parica, belozelena i zelena druga, beloplava i plava treca, belo braon braon cetvrta.
Ti si verovatno napravio gresku koja se zove split pairs i koja se ispoljava na vecim duzinama kabla u vidu gubljenja ili ostecenja paketa, crc greskama i slicno sto znaci da si recimo za pinove 3 i 6 koristio jednu zicu od jedne upredene parice i drugu zicu od druge upredene parice (Primer za pin 3 trebao si da koristis belozelenu a za pin 6 zelenu (tj belonarandzastu(3) narandzastu(6) u zavisnosti od standarda) a ti si umesto zelene tj narandzaste koristio neku drugu boju). Kod malih duzina moze da radi ok, ali na vecim duzinama to pravi problem jer fora je bas da se upredenim paricama potisnu smetnje koje se javljaju pri prenosu podataka, zato se kablovi i zovu UTP, neki koji nisu upuceni u problematiku ovaj problem resavaju spustanjem brzine prenosa na 10MBs sto nikako nije resenje. Preporuka je da se prilikom kabliranja drzis standarda i onda nema greske :) Nadam se da sam bio jasan za dodatni info pogledaj na netu split pairs. Od ostalih gresaka koje mogu nastati kabliranjem pored split pair tu su jos i reversed pair, crossed pair, open pair i short pair.

reversed pair
12345678
12645378

crossed pair
12345678
12436578

open pair
12345678
123 678

short pair
12345678
--345678

split pair
s1s2s345s678
s1s2s345s678




 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Treperi Local Area Network24.10.2006. u 06:07 - pre 213 meseci
Danas cu probati to da odradim pa cu javiti. Inace, nije mi jasno taj isti kabel sa svojom duzinom od 25-30 metara radi super na HP-ovoj masini sa Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet karticom.. Na drugom novom racunaru sa ASUS plocom i integrisanom karticom mreza se samo gubi i ponovo dolazi..
Eto, mislim i ja da je to problem pa cu da vidim danas.. Javicu sta je bilo. Hvala skydriver!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Treperi Local Area Network25.10.2006. u 06:47 - pre 213 meseci
Resen problem! Sljaka sada sa onom semom.. Dakle, problem je bio sa zicama.. Mora po onoj semi, posto je kabel bio duzi.. Interesantno da je isti kabl radio sa drugom mreznom karticom. Mozda je ova mrezna koja je integrisana osetljivija na greske.. Nemam pojma, ali sada radi. Od sada nosim semu sa sobom i tako pravim, nema vise improvizacije! :) Hvala i pozzz...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Treperi Local Area Network

[ Pregleda: 3010 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.