Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7003 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom12.10.2006. u 23:42 - pre 213 meseci
Kupio bih DVD plejer ali nisam upoznat sa situacijom na trzistu pa se obracam cenjenom forumu za pomoc i savet. Pre svega, treba mi uredjaj koji ima dobro uradjen zvucni deo posto bih ga najvise koristio za audio diskove i muzicki video tako da mi je kvalitet zvuka primaran. Drugo, pretpostavljam da su svi danasnji modeli snabdeveni divx kodecima i nasim fontovima pa to podrazumevam. Cuo sam da je pre godinu, dve Pioneer imao neki model sa Burr Brown DA konverterom i da je zvuk a i ostalo bilo vrlo dobro za cenu od oko 160€ pa me zanima da li Pioneer ima neku aktuelnu zamenu za taj model. Dolaze u obzir i ostali nromalni proizvodjaci koji su zastupljeni kod nas dok me kung fu brendovi ne interesuju. Ako neko ima preporuku a zna cenu i mesto gde se sprava moze kupiti, neka javi na PM.

Hvala i pozdrav!
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom13.10.2006. u 12:25 - pre 213 meseci
To je bila serija 575 i 470, prvi ima 5.1 analogne izlaze i nešto malo preko. Naslednici su im bili 585 i 380 i od svih jedino za ovaj poslednji nije sigurno da ima Burr Brown DA konverter, nalazio sam da piše i jedno i drugo. Njih još i možeš da nađeš a one prve teško. Sada su aktuelni 393, 490 i 696 ali za njih nemam tačne informacije ... sad sam malo pogledao i slično piše, 490 i 696 imaju a za 393 ne pominju.
Ja sam uzeo 470 i zadovoljan sam zvukom a i svim ostalim.
 
Odgovor na temu

Indoctrinator
S. Janjusevic
BSG

Član broj: 117843
Poruke: 1
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom19.10.2006. u 06:47 - pre 213 meseci
Pioneer DV-585a bi ti bio kompromisno resenje izmedju dobrog zvuka i DivX i nasih slova, narocito sto poseduje podrsku za SACD, DVD-A. A ako hoces stvarno dobar zvuk zaboravi na DivX i razmisli o nekom NAD-u ili Denonu.
The World moved on ...
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom20.10.2006. u 23:26 - pre 213 meseci
Otprilike ce biti taj 585. Da li njega ima u crnoj boji i kolika mu je trenutno najpovoljnija cena, da se ne zeznem kad krenem u kupovinu?

Edit:

Malo sam pretrazio i nasao i 585 i 490 za oko 130€. Sta uzeti od ova dva?

Da li 585 moze da se namesti da radi samo stereo posto nemam niti planiram nabavku 5.1 sistema.

[Ovu poruku je menjao SasaDee dana 21.10.2006. u 01:01 GMT+1]
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom21.10.2006. u 17:38 - pre 213 meseci
Pioneer 585 ima 5.1 analogne izlaze, digitalni optički i koaksijalni i SVHS dok 490 ima samo stereo analogne i HDMI Out, nema optički digitalni ni SVHS. Ne verujem da ima neke bitne razlike pa bih ja za istu cenu uzeo 585 iako je malo stariji.
Pioneer 585 od analognih audio izlaza ima i 5.1 i stereo i ne moraš da brineš o drugom pitanju. Postoji dobro dorađen firmware pa ni titlovi na DivX nisu nikakav problem.
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom30.10.2006. u 21:12 - pre 213 meseci
Pazario sam 585 i zadovoljan sam zvukom sa audio diskova i mp3. Mana je sto je malo spor pri ocitavanju diskova i prebacivanju s pesme na pesmu kao i pauza izmedju pesama kad pusta mp3 pa je zive albume ili pesme koje se nastavljaju jedna na drugu malo nezgodno slusati. Sto se ostalog tice, TV mi ima samo scart ulaz a adaprter koji imam izgleda ne radi kako treba pa cu ovih dana da nabudzim nesto da bih mogao i da vidim plejer :))).
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom30.10.2006. u 22:50 - pre 213 meseci
Pa samo uzmi scart-scart kabl. Ja sam iskoristio činčeve od CD plejera koga je zamenio Pioneer a scart kabl sam uzeo iz video rekordera koji odavno samo tako stoji, jedina vajda od njega je što u mraku vidim koliko je sati. :)
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom31.10.2006. u 00:23 - pre 213 meseci
Pa iskoristio sam Monster cable od cd-a a skart kabal nemam pa cu da vidim da nabavim. Ako si ti tako uradio, pretpostavljam da se ne iskljucuje zvuk koji ide preko cinceva.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom31.10.2006. u 10:14 - pre 213 meseci
Ne isključuje se, valjda ni scart ni činč konektori ne rade tako nešto, mislim da to jedino ponekad rade slušalice.
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom02.11.2006. u 15:46 - pre 212 meseci
Probao sam ponovo adapter pa pozajmio i scart i jos nisam video ni Pioneer logo, da ne govorim o slici :). Nadam se da je do kablova a ne do TV-a.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom02.11.2006. u 19:20 - pre 212 meseci
Da li si prebacio na PAL? Mislim da je u startu na AUTO, pritisneš >> dugme i upališ ga pa tako radiš dok se na displeju ne pojavi PAL.
 
Odgovor na temu

stefacabor
Aleksandar Stefanovic
bor

Član broj: 64703
Poruke: 236
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom03.11.2006. u 23:52 - pre 212 meseci
evo ti teksta ako ce ti nesto pomoci:

dakle evo malog testa spreveden danasnjeg dana. na testu su bili:

* marantz cd63se
* pioneer dv585
* pioneer dv393

>krell kav300i
>sonus faber concerto.

e sad, od kablova su se koristili oni koji su stigli uz pioneer-a i cardas audio five ... (zaboravih celu oznaku).

prvo se sve slusalo na jeftinijim kablovima i zakljucak je sledeci: marantz ce sluziti kao etalon testa; 585 je relativno podnosljivog zvuka. visoki su dosta dignuti cak u nekim delovima i previse tako da se javljalo prstanje kao ne nekim svadbarskim zvucnicima.srednji UZAS. za razliku od njega 393 je solidan. visoki umereni ali mana, po meni, je bio bas. nekako mi je sve to plivalo, ne toliko lepo definisano kako bi to trebalo biti. i cak sta vise srednji su bili, za divno cudo, dobri odnosno koliko se to moglo ocekivato od ovakvog playera. marantz necu komentarisati posto se i sa ovim kablovima cuo predivno.

sad je sve ovo bilo prikljuceno preko cardas kablova. i? marantz je pokazao znanje i nadmoc sto se i dalo ocekivati. 393 je bio iznenadjenje. zvuk se naprosto otvorio u svim delovima i bilo ga je divno slusati dok je 585 bio razocarenje i sa ovim kablovima.

zakljucak:

da li je 585 'promasaj' od playera? necu komentarisati; ali je komsa, kod kog je slusano, ponudio trampu: daje 585 za moj 393. malo sale. ipak se ne kajem kupovine 393 bar sto se tice audio dela. uskoro se nadam i malog testa sto se tice video produkcije ova dva playera i javljam rezultate.
stefaca
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom04.11.2006. u 14:52 - pre 212 meseci
Sad je kasno mada se ni ja ne kajem posto ne zvuci ni malo losije od Denona 1560 koji je svojevremno placen 1600DM. Cak mi se cini da su viskoki, srednji i duboki prilicno izbalansirani mada je ne bih imao nista protiv malo vise basova ali OK, zvuci kao i svi digitalni izvori zvuka.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom04.11.2006. u 14:57 - pre 212 meseci
Citat:
calexx: Da li si prebacio na PAL? Mislim da je u startu na AUTO, pritisneš >> dugme i upališ ga pa tako radiš dok se na displeju ne pojavi PAL.


NEmam pojma sta se desava, probao sam sa >> (brzo premotavanje unapred) i ne pokazuje nikakvu promenu. Mozda mi scart ulaz na TV-u nije kako treba.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom04.11.2006. u 16:36 - pre 212 meseci
Možda se nismo razumeli, ugasiš plejer, pritisneš >> na njemu, ne na daljinskom, pa uključiš plejer. Trebalo bi da na displeju pokaže na koji sistem je podešen. Onda to ponoviš dok se ne pojavi PAL. Ako to ne prolazi, da probamo dalje.
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom05.11.2006. u 23:01 - pre 212 meseci
Nista iz plejera ne dospeva do TV-a, cak ni nikakav OSD meni, tako da ne mogu da znam sta je u pitanju.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom06.11.2006. u 00:12 - pre 212 meseci
Ne ide mi pisanje poslednjih dana ...

Drži pritisnut >> pa onda uključi plejer i pogledaj šta piše na displeju plejera. Ako nije PAL, onda ga ugasi pa ponovi sve dok ne izađe PAL.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 06.11.2006. u 19:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom06.11.2006. u 14:08 - pre 212 meseci
Tako je vec bolje:). Prebacio na PAL ali nista.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom06.11.2006. u 20:05 - pre 212 meseci
Sad je već vreme da se zabrineš. ;) Proveri negde kabl a probaj i taj scart ulaz u tv pa da vidimo ko brlja. Naravno, tv si prebacio na pravi ulaz? ;)
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom06.11.2006. u 22:59 - pre 212 meseci
Ma ne brinem se previse :). TV prebacim na onaj monitorski kanal (na Sony daljinskom, dugme ispod zelenog uklj/isklj). Ne znam kako bih probao kabl i TV scart, nemam vise nikakve video uredjaje.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Preporuka za DVD plejer sa kvalitetnim zvukom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7003 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.