Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS

[es] :: Linux :: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djukics

Član broj: 44723
Poruke: 6
*.atlas.co.yu.



Profil

icon Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS11.10.2006. u 10:07 - pre 213 meseci
Molim Vas ako neko moze da mi pomogne sa odgovorom.


Pisem seminarski na temu PCLinuxOS. Oblast, tema - totalno nepoznata.

Potrebni su mi odgovori na sledeca pitanja

1. Sa koje lokacije mogu da preuzmem instalaciju operativnog sistema PCLinuxOS ili gde u Bg-u mogu da kupim CD sa tom instalacijom.
2. Koje su karakteristike i mogucnosti programa
3. Uputstvo za upotrebu
4. Ukratko koje apilikacije sadrzi
5. komentar o programu.

Hvala unpred


Sandra

[email protected]
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
80.93.237.*



Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS11.10.2006. u 10:41 - pre 213 meseci
1. Možeš da preuzmeš sa zvanične internet stranice PS LInuxOS-a: http://www.pclinuxos.com/news.php
ili može da naručiš sa raznih domaćih internet stranica koje možeš naći ovde: http://www.elitesecurity.org/t61544-Nabavka-linuxa

2. O svim karakteristikama i mogućnostima same distribucije može da pročitaš na gore spomenutoj zvaničnoj internet stranici ili pogledaj sledeće:http://reallylinux.com/docs/pclinuxosintro.shtml ovde ti je veoma dobra priča za nove LInux korsnike.

3. Isto zvanična internet stranica

4. Ukratko sve one koje su neophodne za normalan rad na računaru: Firefox i Thunderbird, OpenOffice paket, plejere za slušanje mziker i gledanje filmova: AmaroK i Mplayer itd...

5. zvaniča internet stranica programa ili distribucije.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS11.10.2006. u 10:44 - pre 213 meseci
1. Ovde imaš link - http://distrowatch.com/?newsid=03644#0
2. Jedna od boljih Linux distribucija, što i govori šesto mesto na distrowatch-u!
3. Bolje uzmi opštu literaturu za Linux. Evo možeš da probaš sa ovim - http://www.conwex.info/draganp/books_OS_Unix_Linux.html, a dokumentacija dolazi uz distribuciju.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-12.166.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS11.10.2006. u 11:23 - pre 213 meseci
Pogledaj http://www.elitesecurity.org/t174094 možda ti posluži.
 
Odgovor na temu

djukics

Član broj: 44723
Poruke: 6
*.atlas.co.yu.



Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 09:36 - pre 213 meseci
Hvala svima na pomoci

Za Zorna Djokica - pogledala sam link koji si mi poslao

Medjutim nigde nisam nasla instlaciju za PCLinuxOS, nego neke druge instlacije.

Da li se neko upustvo za instalciju, mogu da primenih i za PCLinuxOS?

Moram da pitam...nerazumem se...a treba mi za skolu :)))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 10:07 - pre 213 meseci
PCLinuxOS je nastao iz Mandrive i vrlo je slican, verovatno vazi uputstvo za instalaciju u principu i za njega.

Zoran nije Djokic cak sam ga i ja neko vreme smatrao prezimenjakom, a nije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djukics

Član broj: 44723
Poruke: 6
*.atlas.co.yu.



Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 10:25 - pre 213 meseci
Nestaj mi na muku. studiram pod stare dane :)))... 30 g.

A treba mi toliko informacija.
moze li prevod na za ovo

PCLinuxOS is an English only live CD initially based on Mandrake Linux that runs entirely from a bootable CD. Data on the CD is uncompressed on the fly, allowing up to 2GB of programs on one CD including a complete X server, KDE desktop, OpenOffice.org and many more applications all ready to use. In addition to the live CD, you can also install PCLinuxOS to your hard drive with an easy-to-use livecd-installer. Additional applications can be added or removed from your hard drive using a friendly apt-get front end via Synaptic.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 11:56 - pre 213 meseci
Eno ti prevod na privatnoj poruci, mada nisam u toku sa pravilima - mozes li da citas privatne poruke? Bolje da stavim i ovde, za svaki slucaj:

PCLOS je (samo engleski - nema druge jezike na raspolaganju) zivi CD, baziran na Mandrake Linuksu, koji u potpunosti radi sa butabilnog CD-a. Podaci sa CD se dekompresuju odmah, u toku rada, i tako je oko 2 GB programa smesteno na jedan CD, ukljucujuci kompletan X server (ovo nisam siguran o cemu se radi - mislim da se misli na programe koji pokrecu graficko radno okruzenje), KDE desktop, OpenOffice.org i mnoge druge aplikacije spremne za upotrebu. Osim rada kao Live CD, PCLOS se moze instalirati na vas tvrdi disk sa jednostavnim-za-upotrebu instalerom sa Live CD-a. Dodatne aplikacije se mogu dodati ili ukloniti sa vaseg tvrdog diska koriscenjem prijateljskog apt-get programa i preko Synaptic-a.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 12:03 - pre 213 meseci
Ovo je kao neka zvanicna dokumentacija za PCLOS - http://www.pclinuxonline.com/wiki/HomePage

Jeste da je na engleskom, ali bar imas sa cime da uporedis ako citas neki drugi tekst, pa ti nije sasvim jasno, Ima i jasnih slika, mozda ce pomoci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-12.46.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 14:06 - pre 213 meseci
Da li si nabavila disk?
Pretpostavljam da je priprema za instalaciju ista kao i za druge Linux-e, pa ako pripremiš particije i prethodno snimiš Windows sa nekim ghost programom onda možeš slobodno da pokušaš sama. Ukoliko nisi sigurna, pošalji mi kopiju CD-a poštom na kućnu adresu, pa da napišem uputstvo (nemam brzi internet, adresu ti šaljem poštom).
Ako neko ima Linux Mepis 6, zamolio bih ga da mi ga pošalje, da napišem uputstvo i za njega.
 
Odgovor na temu

SleepLess
SleepLess
Beograd

Član broj: 70723
Poruke: 70
*.gw.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 14:30 - pre 213 meseci
ako zelis mogu da ti skinem PCLOS (imam 2Mbps link) i da ti prosledim dokumentaciju(koju imam i koju stignem da prevedem) za Mandrake na srpskom (a mogu i Mandrake)... ionako se smaram kao pacov... dajte bre bar da uradim neku korisnu stvar u ovom zivot pre nego sto se umrem i opet se rodim kao morska zvezda.... :o)))

ako zelis poshalji mi mail na [email protected]


SleepLess over and out
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 16:45 - pre 213 meseci
Ja sam u Braće Jerković i već sam skinuo (pre oko mesec dana) PCLinuxOS (poslednja stabilna verzija). Neće mi biti problem da se nađemo i da ti dam.
Moj mail je [email protected] .
 
Odgovor na temu

djukics

Član broj: 44723
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 19:12 - pre 213 meseci
HVALA VAM SVIMA

JOS IMA DOBRIH LJUDI :))))

Mare_bj - kontaktiracu te iduce nedelje pa bi dosla da uzmem taj Cd. Da li treba da ti ponesem prazan CD ili DVD u zamenu?
Zorane kada budem uzela CD, onda cu ti gaposlati postom da mi pomognes oko uputstva

Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.136.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 19:16 - pre 213 meseci
Dogovoreno.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 20:33 - pre 213 meseci
Citat:
Da li treba da ti ponesem prazan CD ili DVD u zamenu?
Ne trebaš jer ga već imam na CD-u.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS13.10.2006. u 20:42 - pre 213 meseci
E da, vidim da ti niko nije odgovorio na pitanje br. 4 (koje aplikacije sadrži).

Evo ukratko:

Office
Default Office Suite: KOffice
Microsoft® Office compatible: OpenOffice.org (see for instructions)
Personal information manager (e-mail, contacts, agenda, etc.): Kontact, Evolution
Personal finance: Kmymoney

Internet
Web browser: Konqueror, Firefox
Instant messaging (ICQ®, AIM®, MSN®, Yahoo!® compatible): Kopete
File transfer: Konqueror, Kasablanca
Web site editing: NVU
IRC Chat: Konversation∞, ksirc
E-Mail: KMail, Kontact, Thunderbird
File sharing: aMule, LimeWire, Azureus, KPF

Multimedia
Media player: Kaffeine
Audio player: Amarok
CD/DVD Burning: K3b
Image manipulation: DigiKam, The GIMP, ImageMagick, Kolourpaint, Krita
Scanning: Kooka

Administration
Control Panel: PCLinuxOS Control Center, KDE Control Center

Other
We have a small section about Playing Games.
CrossOver Office can be used to run Microsoft Office, Photoshop, Visio, Quicken and QuickBooks.
Read more about CrossOver Office on PCLinuxOS.
Prevention of Repetitive Strain Injury (RSI): Workrave
 
Odgovor na temu

djukics

Član broj: 44723
Poruke: 6
*.atlas.co.yu.



Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS16.10.2006. u 11:18 - pre 213 meseci
Zorane

da li nesto od ovoga mogu da iskoristim kao uptstvo za instalaciju,

da ti ne bi slala CD i mucila te..:)))

http://www.sk.co.yu/2006/03/sklp01.html

 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS16.10.2006. u 14:38 - pre 213 meseci
Jedini zeznut deo kod instalacije bilo kog operativnog sistema je particionisanje, a Linux je malo karakterističan po pitanju obelažavanja particija.
Dobro prouči ovaj tekst pre nego što se upustiš u instaliranje.
http://www.sk.co.yu/2006/07/sklp01.html

[Ovu poruku je menjao mare_bj dana 16.10.2006. u 17:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.41.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS17.10.2006. u 09:30 - pre 213 meseci
Pripremi particije, snimi sve što ti je važno, pa pokušaj.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-41.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS29.10.2006. u 11:58 - pre 212 meseci
Dokle si stigla?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Molim nekog da mi pomogne- PCLinuxOS

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.