Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linkovanje dve forme i jos ponesto?

[es] :: Access :: Linkovanje dve forme i jos ponesto?

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Linkovanje dve forme i jos ponesto?06.10.2006. u 16:14 - pre 213 meseci
Imam formu Artikli i na njoj dugme koje otvara formu Normativ. Izvor podataka za Normativ su podaci iz tabela Artikli, Potrosni_materijal i Normativ. Tabela normativ je vezna tabela izmedju tabela Artikli i Potrosni_materijal, znaci ima slozen primarni kljuc (ArtikalID i Potrosni_materijalID i vrednosti ova dva polja se uzimaju iz one dve tabele-Artikli-Potrosni_materijal).

Na formi Artikli komandno dugme otvara formu Normativ kako bi se uradio normativ za tekuci Artikal (u pitanju je usluga).
Za jedan artikal (tj. uslugu) moze biti izabrano vise razlicitih potrosnih materijala. - OVO JE BITNO!!!!

Forma Normativ ima polja Naziv_Artikla, Naziv_Potrosnog_materijala, Kolicina, Mera

Zamislio sam neki tok dijagram kako bi ovo moglo da se odradi, ipak fale neke kocke u slagalici:-)

1. Klik na komandno dugme, sa forme Artikli, koje otvara formu Normativ
2. Kao ulazni parametar salje ArtikalID
3. Proverava se da li u tabeli Normativ postoji takav zapis, tj. da li je za tu uslugu napravljen normativ?
4. Ako nije dodaje novi zapis tabeli normativ i kopira naziv Artikla u tabelu Normativ. Korisnik popunjava ostala polja na formi Normativ (bira potrosni materijal, kolicinu i jedinicu mere)

5. Ako je normativ uradjen za izabranu uslugu?
6. Pozicionira se na taj zapis u formi Normativ radi izmene normativa

-------------------------------------------------

Da li je ovakav pristup dobar?
Problem je korak 4.
Izvor podataka za formu Normativ je upit napravljen od sve tri tabele (Artikli, Potrosni_materijal, Normativ-vezna tabela) i forma bi trebalo da bude Continues, jer za jednu uslugu moze biti utroseno vise razlicitih materijala.

Znaci hocu da klikom na komandno dugme cmdNormativ sa forme Artikli otvorim formu Normativ i unesem potrosni materijal za taj Artikal tj. uslugu.

Mislim da nije toliko tesko, ima tri tabele, nego sam se malo zapetljao pa ako ima neki predlog???
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Linkovanje dve forme i jos ponesto?06.10.2006. u 17:19 - pre 213 meseci
Ja sam nesto uradio ali nije to ono sto hocu.

primer:

Na formi Artikli sam pozicioniran na zapis broj 5. Kada pozovem formu Normativ sa forme Artikli otvori se ona u continues rezimu i zapis broj 5 se filtrira.

Ja hocu da po otvaranju forme normativ korisnik unosi potrosni materijal i kolicinu, a naziv Artikla ne, jer se on nalazi u tabeli Artikli i glupo je da isti artikal unosi za svaki red continues forme.
Opet ovo polje je Where condition filtriranja?
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Linkovanje dve forme i jos ponesto?

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.