Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bodybuilding

[es] :: Nauka :: Bodybuilding
(TOP topic, by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 244078 | Odgovora: 400 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 01:14 - pre 254 meseci
Ok hvala a koju to hranu jedes konkretno? Mislim u kojoj hrani su ugljeni hidrati a u kojoj kompleksni ugljeni hidrati? Pisali ste pre gde ima proteina ali koliko sam video za ove hidrate niste!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 01:23 - pre 254 meseci
Postoje jednostavni ugljeni hidrati i kompleksni ugljeni hidrati (mada je to losa podela, trebalo bi gledati glycemic index, ali nema veze, moze i ovako).
Jednostavni ugljeni hidrati: Seceri
Kompleksni ugljeni hidrati: Na primer testo, hleb

Imas na bodybuilding.com food index, tamo ti pise za svaku namirnicu koliko cega ima.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 01:25 - pre 254 meseci
Pojedem sendvic, testo (zavisi cega imam u kuci) ili tako nesto.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 10:56 - pre 254 meseci
kako sam jak ... ........... vidi ...



shizaja ludaja



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 13:21 - pre 254 meseci
Išao sam u teretanu mesec dana i drago mi je što sam prestao. Nabio sam malo mišićne mase (porasli su mi grudni mišiči, pored ostalog) i ukapirao da teretana nije prava stvar za mene. Teretanu shvatam kao dopunsku aktivnost, kao merilo trenutne snage. Zadnja 2 termina (ukupno 12) sam odradio takoreći na silu. Jedva sam čekao da završim sa teretanom.

Zašto? Pa, prvo, mnogo bolje rezultate sam postigao vozeći bicikl, pešačeći , radeći zgibove, sklekove, trbušnjake itd. nego vežbama u teretani. Doduše, u teretani nisam radio noge i leđa (rekao mi je doktor da ne radim te vežbe). Drugo, mnogo je bolji osećaj kada radiš sa sopstvenom težinom, samo sa svojim telom, bez nekih opterećenja u vidu tegova. Treće, ne sviđaju mi se rezultati kod nekih koji duže vreme idu u teretanu (doduše, steroidi su verovatno imali nekog udela). Ono, nabijeni i masivni mišići. Užas jedan! A još su im refleksi sporiji, pomalo su tromi itd. Neću da budem takav!

Sinoć su me prozivali ortaci pošto sam prestao sa teretanom. Prozivali su me i za butine. Zaćutali su kada su videli rezultate voženja bicikla :bigboss :smoker Doduše, ja vozim bicikl od malena. Dok nisam kupio terenca, Poniku sam vozio preko leta u proseku 5 sati dnevno. Ne žalim što sam dobar deo leta trošio na bicikl, s obzirom na to da nemam nekih problema sa srcem, plućima, kolenima (ojačao sam ih na taj način). Sada razmišljam kakav bicikl da kupim sebi pošto je ovaj trenutni zreo za ultra-generalku. Ne pitajte me kuda se vozim, bolje da ne znate. Ako znate za neki lep, džombast, zemljani put, molim vas da mi javite


Što se ishrane i drogerije za teretanu tiće, pričao mi je ortak koji duže vreme ide u teretanu. Treba jesti pu(u)uno mesa (znači meso, meso i meso), jaja, povrće, voće, itd. Čak mi je pričao i o proteinima koje možeš da kupiš. Kada ga vidiš kako se razvio, ne ide ti se u teretanu. Mnogo je masivan. A šti se vežbanje tiče, kada sam počinjao, lik što vodi teretanu pre podne mi je rekao da se bolji rezultati postižu ako radiš polako, tj. ako ne žuriš.

I, za kraj, svi vi koji biste da idete u teretanu, zapitajte se šta je bolje: brzina, snaga, refleksi ili masivnost, snaga, tromost? Ako je ono drugo, pre će vam stradati zglobovi.

[Ovu poruku je menjao momsab dana 15.05.2003. u 00:22 GMT]
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 14:04 - pre 254 meseci
I obavezno skupi (neke) ortake ili... koji hoće da idu sa tobom u teretanu, u društvu je SVE lepše :-) a i ja sam batalio odlaske...hmm pre par godina...samo zato što sam posle izvesnog vremena bio jedini od nas nekoliko s početka, koji je koliko toliko redovno išao u teretanu...smori te jednostavno da vežbaš sam ma koliki entuzijazam imao

 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 14:15 - pre 254 meseci
Joj Momsab nemoj da plasis tu decka.
Da krenemo:
Citat:
Ono, nabijeni i masivni mišići. Užas jedan! A još su im refleksi sporiji, pomalo su tromi itd. Neću da budem takav! :(

Spori su debeli ljudi,sto se jedva krecu,a ne bodybuilderi.Ti mozes pored bildovanja
i da se bavis nekim drugim sportom pa neces biti spor,zar ne ? prosto-simple
Citat:
Zadnja 2 termina (ukupno 12) sam odradio takoreći na silu. Jedva sam čekao da završim sa teretanom.

To je tako bilo kod tebe.JA npr.radim vec puna 2 meseca i svaki put jedva
cekam da dodje dan treninga.
Citat:
bolji rezultati postižu ako radiš polako, tj. ako ne žuriš

Jes,to je tacno.

Ako momak hoce da nabaci kilograme,nije mu dovoljna sopstvena tezina (mozes
ti da radis skleeekove i skleeekove,bices u formi,ali postoji granica do koje ce
da ti naraste misic i opa,nece vise),mora da radi sa tegovima.

Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 14:18 - pre 254 meseci
e da,i jedi banane,tu ima uglj.hidrata! Ja pola sata pred trening 2 banane i malo
volumass-a gurnem u stomak i posle da vidis koliko tu energije nastane
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 15:10 - pre 254 meseci
Citat:
darkofdoom83:
Joj Momsab nemoj da plasis tu decka.


momsab a ne Momsab :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 15:12 - pre 254 meseci
Citat:
darkofdoom83:
Spori su debeli ljudi,sto se jedva krecu,a ne bodybuilderi.Ti mozes pored bildovanja
i da se bavis nekim drugim sportom pa neces biti spor,zar ne ? prosto-simple


Spori su i debeli i bilderi, s tim što su bilderi u kondiciji :). I, naravno da su bilderi 8malo) brži od debelih.

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 23:28 - pre 254 meseci
Ej, darkofdoom83, trudim se da ga ne plašim, samo iznosim svoje viđenje stvari.

Da krenemo otpozadi:

Citat:
Ako momak hoce da nabaci kilograme,nije mu dovoljna sopstvena tezina (mozes ti da radis skleeekove i skleeekove,bices u formi,ali postoji granica do koje ce
da ti naraste misic i opa,nece vise),mora da radi sa tegovima.

problem sa tegovima je što se nabijaju mišići pa se na taj način dobije "veći" mišić. Mišljenja sam da takvi mišiči nisu mnogo veći po masi od onih izduženih, koji se dobijaju od sklekova, zgibova i ostalih telesnih vežbi.Uzmimo, na primer, jednog poznatog gimnastičara, mislim da je Rus i da se zove Aleksej. Čovek je razvijen samo tako a mišići mu nisu nabijeni. Uzeo bih, na primer, i Kristijana (ovaj vam je 99,9% poznatiji od gimnastičara). Čovek radi "hiljadu i hiljadu sklekova, hiljadu i hiljadu trbušnjaka" tako da mu je podlaktica veća od butine prosečnog čoveka. Još kada bih ja počeo tako da radim... (tek onda neću završiti faks u svom roku).

Citat:
To je tako bilo kod tebe.Ja npr.radim vec puna 2 meseca i svaki put jedva
cekam da dodje dan treninga.

I ja sam se ložio tako, ali više ne. Jednostavno, nemam želju, više me privlače telesne vežbe (vežbe gde se koriste tela) .

Citat:
e da,i jedi banane,tu ima uglj.hidrata!

Banane su zakon. 1 moj drug ih tamani samo tako, čovek je razvijotka samo tako (rodio se takav dok ja moram da se ubijam od vežbanja dok on tamani banane).
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding14.05.2003. u 23:52 - pre 254 meseci
Citat:
momsab:
prvo, mnogo bolje rezultate sam postigao vozeći bicikl, pešačeći :), radeći zgibove, sklekove, trbušnjake itd. nego vežbama u teretani. Doduše, u teretani nisam radio noge i leđa (rekao mi je doktor da ne radim te vežbe).


Ne bi postigao bolje rezultate, naročito ne vožnjom bicikla. Vožnjom bicikla bi dobio definicijiu pa bi ti se videli mišići i onda bi dobio ono što ti verovatno i želiš, a to je da ti se vide mišići, a da nisu previše veliki. To se ni ne radi u teretani. U teretani se dobija masa. (osim ako odeš u teretanu da bi tamo vozio one bajseve).

Citat:

Drugo, mnogo je bolji osećaj kada radiš sa sopstvenom težinom, samo sa svojim telom, bez nekih opterećenja u vidu tegova.


Dobro, tako je tebi. Meni je to na primer dosadno. Trebam da uradim puno ponavljanja svojom težinom i smorim se dok mi ne postane teško, odnosno izazov. Ovako mi je odma izazov i moram odma da se borim da uradim ponavljanje.

Citat:

Treće, ne sviđaju mi se rezultati kod nekih koji duže vreme idu u teretanu (doduše, steroidi su verovatno imali nekog udela). Ono, nabijeni i masivni mišići. Užas jedan! A još su im refleksi sporiji, pomalo su tromi itd. Neću da budem takav! :(


Kao da tebe neko tera da nabiješ 70 kila mišićne mase. To nije pod obavezno! Napreduj koliko ti se sviđa i onda održavaj ono što imaš. Inače, niko ti ne brani da radiš cardio (bicikla) pored teretane, šta više, poželjno je. Za reflekse...ako misliš na one likove koji izgledaju kao karikature, onda je to možda (MOŽDA tačno, pošto naučna ispitivanja nisu pokazala da se refleksi usporavaju od bildovanja, šta više, povećava se brzina-to je samo predrasuda), ali u nekim normalnim merama, to nije ni blizu tačnog.

Citat:

Sinoć su me prozivali ortaci pošto sam prestao sa teretanom. Prozivali su me i za butine. Zaćutali su kada su videli rezultate voženja bicikla :bigboss :smoker Doduše, ja vozim bicikl od malena. Dok nisam kupio terenca, Poniku sam vozio preko leta u proseku 5 sati dnevno. Ne žalim što sam dobar deo leta trošio na bicikl, s obzirom na to da nemam nekih problema sa srcem, plućima, kolenima (ojačao sam ih na taj način). Sada razmišljam kakav bicikl da kupim sebi pošto je ovaj trenutni zreo za ultra-generalku. Ne pitajte me kuda se vozim, bolje da ne znate. Ako znate za neki lep, džombast, zemljani put, molim vas da mi javite :)


Ako baš jako voliš da voziš bajs, onda je to super. Meni je na primer glupo potrošiti toliki deo dana (5 sati!) na voženje bajsa. Isto možeš da postigneš sa 3 meseca pravilnog i pametnog rada u teretani sa 45 minuta na dan, 1 ili 2 puta nedeljno. Meni se više sviđa ovo drugo.

Citat:

Što se ishrane i drogerije za teretanu tiće, pričao mi je ortak koji duže vreme ide u teretanu. Treba jesti pu(u)uno mesa (znači meso, meso i meso), jaja, povrće, voće, itd.


Dobro ti je rekao.Samo što ne treba sad jesti 90% mesa,9% jaja i po pola % voća i povrća. Treba pametno dozirati, da od svega dobiješ koliko ti treba.

Citat:

A šti se vežbanje tiče, kada sam počinjao, lik što vodi teretanu pre podne mi je rekao da se bolji rezultati postižu ako radiš polako, tj. ako ne žuriš.


Mislio je na to da ne treba isti mišić raditi više puta nedeljno, jer mišić raste dok se oporavlja.

Citat:

I, za kraj, svi vi koji biste da idete u teretanu, zapitajte se [color=red]šta je bolje[/color]: brzina, snaga, refleksi ili masivnost, snaga, tromost? Ako je ono drugo, pre će vam stradati zglobovi.


Brzinu dobijaš u krajnju ruku sa cardio-om (pošto ne bi poverovao kad bi ti rekao da se dobija i mišićima), snagu očigledno dobijaš u teretani, reflekse ne gubiš. Ono što ti hoćeš može da se dobije u teretani.

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Bodybuilding15.05.2003. u 00:17 - pre 254 meseci
Sta je cardio?

E sad sam potpuno zadovoljan sa odgovorima! Hvala!
Inace da kazem nesto za ovo sa mesom. U mojoj porodici a pogotovu ja jedomo mnooogo mesa od kada ja znam za sebe a ja nikako da se ugojim! Ali mozda je to zbog toga sto nisam isao u teretanu :)

Inace sto se pica tice jel ima tu nekih tips and tricks? Mislim sta je dobro (mleko?) sta lose (pepsi?) a sta mnogo lose (alkohol?). Znaju svi da alkohol ne treba :) ali ja ne bogu bez toga :) pa rekoh da pitam. :)

Ali i pored vase price meni nikako ne ulazi u glavu da treba raditi samo jednu vrstu vezbi u jednom danu. Meni se cini da ako u ponedeljak recimo radim noge i samo noge da dok ponovo dodje ponedeljak da ce misici "zaboraviti" sta je bilo pre a i time zapostavljam druge misice.

E da, ja sam jos i pre jeo dosta jaja ali mi se keva stalno ljutila zbog toga jer je cula (a i ja sam cuo) da treba jesti 5 jaja nedeljno, ne vise, a ja sam jeo 3 jaja dnevno minimum. Pitanje je: da li moze da skodi ako ja jedem 3 jaja dnevno?

Thanks!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.satlynx.net

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Bodybuilding15.05.2003. u 09:27 - pre 254 meseci
Ispratio sam, otprilike, celu ovu temu i začudio sam se količinom neznanja, neobaveštenosti i olakog davanja sumnjivih saveta. Pokretaču ove teme preporučujem da se detaljno informiše o ovoj oblasti, pre nego išta od savetovanog prihvati.

Svakom ko ne misli da se takmičarski, profesionalno bavi bodybuilding-om (ili drugim sportom), ne preporučujem korišćenje nikakvih anabolnika. O upotrebi anabolika uopšte u sportu, kod nas se najviše bavio prof. Milan Čabrić, te vam preporučujem da pronađete neku njegovu knjigu (uglavnom su to izdanja iz 80-tih).

Dodatno, ukoliko želite da nešto više zasnate i dobijete stručan savet, preporučujem vam forum koji vodi naš nabolji profi-bilder Miloš Šarčev. Njegov sajt je na adresi www.milossarcev.com, a sam forum je na adresi: http://www.milossarcev.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi

Inače, Miloš je veoma ljubazan i preusretljiv, tako da će sigurno odgovoriti na svako vaše pitanje. Veoma interesantno je da on sopstveni forum shvata veoma ozbiljno i da je na njemu svakodnevno. Još jedan informacija, u junu bi trebao da dođe u Beograd, pa ga u slučaju potrebe dodatno možete kontaktirati.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding15.05.2003. u 09:33 - pre 254 meseci
Cardio: Vozenje bicikla, trcanje, plivanje...vezbe koje skidaju salo.
Nisi se ugoijo od mesa, jer od mesa ne mozes da se ugojis, odnosno da dobijes salo bas zato sto je to cist protein. Zato i postoje "mesne dijete" (jede se samo meso). Znam nekoliko ljudi koji su jako smrsali od ovog, ali je dijeta u sustini jako losa (mrzi me da pricam zasto).
U svakom slucaju, od proteina ne mozes dobiti salo, mozes da izgradis misice sto je i pozeljno.
Sto se jaja tice...nemoj da jedes puno zumanaca. To je deo jajeta koji je nezdrav u velikim kolicinama i zato ljudi pricaju da ne treba jesti jaja. Sto se belanceta tice, mozes mirno da pojedes dok ti se ne smuci jer je to cist protein.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Bodybuilding15.05.2003. u 12:35 - pre 254 meseci
Citat:
Floyd:
Ne bi postigao bolje rezultate, naročito ne vožnjom bicikla. Vožnjom bicikla bi dobio definicijiu pa bi ti se videli mišići i onda bi dobio ono što ti verovatno i želiš, a to je da ti se vide mišići, a da nisu previše veliki. To se ni ne radi u teretani. U teretani se dobija masa. (osim ako odeš u teretanu da bi tamo vozio one bajseve).

Jeste, idem u teretanu da bih u zatvorenom prostoru vozio bajseve. Koliko se secam, najamnje sam radio na bajsu.

Citat:
Floyd:
Ako baš jako voliš da voziš bajs, onda je to super. Meni je na primer glupo potrošiti toliki deo dana (5 sati!) na voženje bajsa. Isto možeš da postigneš sa 3 meseca pravilnog i pametnog rada u teretani sa 45 minuta na dan, 1 ili 2 puta nedeljno. Meni se više sviđa ovo drugo.

Bolji rezultati će se postići na prvi način, u svakom slučaju. Ja sam vozio skoro svaki dan, a ovo tvoje je odlazak u teretanu max 2 puta nedlejno. A ostalim danima da se smaram. Da remiziram, meni se više sviđa ono prvo :cool

Citat:
Floyd:
Mislio je na to da ne treba isti mišić raditi više puta nedeljno, jer mišić raste dok se oporavlja.

Mislio je dok radiš neku vežbu da ne treba raditi brzo nego polako. To mi je rekao prvog dana, a ortak mi je rekoa da radim naredne 3 nedelje to što sam radio prvog dana.

Citat:
Floyd:
Brzinu dobijaš u krajnju ruku sa cardio-om (pošto ne bi poverovao kad bi ti rekao da se dobija i mišićima), snagu očigledno dobijaš u teretani, reflekse ne gubiš. Ono što ti hoćeš može da se dobije u teretani.

Dobro, kada ti kažeš. Odo' ja da znate-već-šta Ceo dan je preda mnom (kao i ispiti u junu ).

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding15.05.2003. u 13:27 - pre 254 meseci
Citat:
Floyd:
Sto se jaja tice...nemoj da jedes puno zumanaca. To je deo jajeta koji je nezdrav u velikim kolicinama i zato ljudi pricaju da ne treba jesti jaja. Sto se belanceta tice, mozes mirno da pojedes dok ti se ne smuci jer je to cist protein.


Ma moze slobodno da jede cela jaja koliko hoce. Ja jedem svaki dan. Pre par godina su naucnici dosli do novih saznanja i jaja uopste ne povecavaju odnos loseg i dobrog holesterola. Do pre par godina se mislilo da ne treba jesti previse zumanca ali sada to nije slucaj.

http://www.mercola.com/2000/nov/12/eggs.htm

Inace vise holesterola nas organizam sam pravi u jetri nego sto to unosimo ishranom i od toga je najveci visak holesterola. Holesterol je vitalan za funkcionisanje organizma i zato se proizvodi kod nas u telu ali ako se nadje u prekomernim kolicinama onda je stetan. I zivotinje proizvode holesterol i zato se nalazi dosta holesterola u mesu. Ali taj holesterol nije isti kao holesterol iz jaja ali to se do skoro nije znalo i zato su i dalje mnogi ubedjeni da je holesterol iz jaja stetan iako nije.

Pogledajte:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/820021.stm
Tu savetuju da se jede jaje svaki dan!

Imate jos dosta linkova kao dokaz za tu tvrdnju:
http://ag.ansc.purdue.edu/ispa/news/Articles/eggcholest.html
http://www.drlam.com/A3R_brief_in_doc_format/2003-No3-Eggs.cfm

Evo sta sve ima celo jaje:
http://www.wellmedia.com/news/week27/goodegg.html
http://www.drlam.com/A3R_brief_in_doc_format/2003-No3-Eggs.cfm

Zumance je jako zdravo i nemojte jesti samo belance!

Citat:

Your body produces three to four times more cholesterol than you eat.

Ako se neko dovoljno krece i vezba taj sigurno nece imati visak holesterola. Najvise se pojavljuje visak kod osoba koje su cesto pod stresom i koje nisu fizicki aktivne i to je glavni razlog zbog viska holesterola a ne ishrana jer je mali udeo hlesterola u krvi koji unosimo ishranom. Znaci bavite se sportom! Ujedno cete i lakse podnositi stres i lepse cete se osecati. Ako se ne krecete dovoljno onda ne treba preterivati sa mesom jer ono povecava los holesterol za razliku od jaja. Ali ako se bavite sportom ne brinite se jer vezbanjem vi snizavate holesterol

[Ovu poruku je menjao srki dana 30.10.2007. u 04:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Bodybuilding16.05.2003. u 14:04 - pre 254 meseci
Sve koje to zanima...26. maja u Domu sindikata počinje "Trofej Beograda" bilderi i bilderke :-) dodjite

Moći će da se nabave i...knjižice, preparati, "uputstva" itd
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Bodybuilding16.05.2003. u 15:58 - pre 254 meseci
E da u prilog mojoj tvrdnji gore. Ja jedem cela jaja skoro svaki dan vec barem godinu dana. Tada sam saznao da zumance nije stetno a dosta sam vezbao.

I pogodite: nemam povisen holesterol.
Ne prezderavam se crvenog mesa i zivim zdrav zivot.
Slobodno jedite zumance! Ono je izvor mnogih vitamina, gvozdja, fosfora..

Za dobijanje misica najvanije je vezbanje a zatim ishrana a tek posle suplementi (ne racunam steroide). Od suplemenata samo gledajte da ne uzimate hormone (testosteron, hormon rasta itd...) ili imitacije hormona (steroidi itd...) jer zlezde u nasem telu koje prave taj hormon se uspavaju jer receptori registruju da ima dovoljno tog hormona. Vama dok uzimate tah hormon nece nista faliti ako ga ne uzimate u preteranim kolicinama ali kada prestanete da se bavite proci ce mnogo vremena dok se zlezde koje prave taj hormon vrate u normalu. E zato postoje drugi nacini da se dobije visak hormona. Tako sto su cike u belom napravile blokatore receptora i onda ce vase zlezde da prave vise hormona. Ja ne znam da li ima to nekih negativnih aspekata pa se ipak nisam usudio da probam nego sam uzimao samo preparate koji se ionako nalaze u ishrani.

Naravno ima i drugih negativnih aspekata: Visak testosterona se pretvara u zenski hormon estrogen pa mozete dobiti ginekomastiju (uvecane grudi kod muskaraca) sto je odvratno. Ali mozete uzimati ono sto se ionako nalazi u ishrani (proteini, vitamini, kreatin....). Meni je kreatin dosta pomogao ali posto on zadrzava vodu misici vam budu meksi ali kada prestanete da uzimate kreatin vec za mesec-dva se vracate potpuno u normalu i smanji vam se tezina zbog te vode koja vise nije tu ali za to vreme za koje ste uzimali kreatin ste mogli vise da radite i brze su vam rasli misici. 3 cetvrtine olimpijskih dobitnika medalje koristi kreatin. Naravno ako se bavite boksom, rvanjem ili slicnim sportom onda mesec dana pred takmicenje prestanite da uzimate kreatin da bi vam se smanjila tezina da ne biste bili u vecoj kategoriji.

Nemojte piti koka kolu, kafu, red bull i slicno jer to vam trenutno pomaze da vise uradite ali zato smanjuje ukupnu snagu i nervnu aktivnost kada ne koristite kafetin. Recimo kada vidim moje roditelje oni ne mogu da izguraju dan bez kafe. Znaci zavisni su od toga. Ja popijem ponekad i red bull i kafu i koka kolu ali mi to nije navika. Nemojte iz navike da pijete kafu ili koka kolu svaki dan jer ce vam se organizam navici na to. U redu je da se popije neki put u toku nedelje ali nemojte da vam to postane navika i da pijete svaki dan. Kafetin vam daje snagu jer tada pojacava metabolizam ali tada se i vise proteina razgradjuje da bi vam i to dalo snagu a to ne zelite jer su misici izgradjeni od proteina. Posle vezbanja uzmite sto pre ugljene hidrate da nadoknadite energiju da vam se ne bi razgradjivali proteini. Posle uzmite (a moze i zajedno) proteine i idite rano u krevet jer misici rastu dok spavamo i samo se tada luci hormon rasta.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Bodybuilding11.06.2003. u 14:49 - pre 253 meseci
Par zanimljivh linkova:

http://www.muscletalk.co.uk/default.asp
-Huge skup foruma o BB, fitnessu i sl.

http://www.benefit-physical-fitness.com/bodybuilding.html

http://www.trainforstrength.com/

p.s.
Girls Joke :-)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Bodybuilding
(TOP topic, by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 244078 | Odgovora: 400 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.