Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alfa AWAP600g - firmware upgrade

[es] :: Wireless :: Alfa AWAP600g - firmware upgrade

[ Pregleda: 3956 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wired

Član broj: 116274
Poruke: 8
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Alfa AWAP600g - firmware upgrade05.10.2006. u 23:18 - pre 212 meseci
Zdravo dobri ljudi
Ima li mozda neko slucajno iskustva sa upgrade-om firmware-a na gore navedeni AP. Pokusavam da mu stavim noviju verziju jer je u njoj radi PPPoE kad je AP u client modu. Sta je problem...kad probam da mu zamenim firmware preko web interface-a javlja mi kao da strana (script) upgrade.cgi ne postoji.Ajde da je to samo na jednom,nego na 3 uredjaja mi isto prijavljuje. U uputsvu (manual-u) od njega pise da firmware takodje moze da se zameni TFTP-om. Ima li mozda neko predstavu kako se to radi preko TFTP-a? Neku komandu,koristan link,iskustvo...bilo sta

Poz
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.vdial.verat.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Alfa AWAP600g - firmware upgrade06.10.2006. u 00:05 - pre 212 meseci
Firmware ne moze da se zameni TFTP-om, moze samo da se uploaduje na tvoj uredjaj (dakle uredja mozes da upgradujes) pomocu TFTP servera. TFTP (Trivial FTP) server je server kao i svaki drugi, a sluzi prenosu fajlova, u ovom slucaju tvog firmware-a.

Ako ne mozes da upgrade-ujes firmware kroz web interfejs, uradi sledece:

1. nadji i instaliraj na neki lokalni racunar TFTP server. Imas gomilu verzija za razne OS-ove (na primer SolarWinds TFTP za Windows)
2. na tom racunaru, napravi jedan folder, u njega snimi novi firmware i u TFTP serveru taj folder oznaci kao TFTP root ili slicno tome (zavisi koji TFTP softver koristis)
3. umrezi taj racunar (TFTP server) i uredjaj (dakle obezbedi da mogu da komuniciraju, pogasi sve firewall-e ili bar oslobodi pristup portu 69/UDP na TFTP serveru.
4. kada pokrenes proceduru upgrade-a firmware-a na uredjaju pomocu TFTP-a, samo mu "reci" na kojoj IP adresi da ga potrazi (a to ce biti adresa tvog racunara na kome je pokrenut TFTP) i eventualno tacan naziv fajla koji treba da pokupi (ime fajla novog firmware-a)
5. pokreni upgrade i posmatraj TFTP log da bi video da li sve ide kako treba. Ako da, treba samo da sacekas da se firmware uploaduje, ako ne, vrati se na neki od prethodnih koraka i vidi da nisi negde nesto propustio

Licno nemam iskustva sa navedenim uredjajem, uglavnom radim sa Cisco opremom, ali princip rada TFTP servera, upload/download fajlova, software-a ili firmware-a ti je isti svuda, tako da ako sve uradis kako sam ti reko, sigurno neces imati nikakvih problema.

pozdrav
Zoran
 
Odgovor na temu

wired

Član broj: 116274
Poruke: 8
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Alfa AWAP600g - firmware upgrade06.10.2006. u 13:57 - pre 212 meseci
Zdravo
hvala na odgovoru od jutros. Nije mi bas nesto pomogo,ali nacicemo valjda sta ne valja.
Ja sam vec probao preko nekih TFTP programcica (neki "pumpKIN" koji je komentarisan ovde na forumu kad je neko upgradeovao ovislink 5460 i neki "tftp32" koji je dosao uz neke TP Link AP-ove.
U oba navedena programa ja unesem ja unesem fajl koji treba uploadovati i unesem remote host (uredjaj na koji treba upisati) i desava se da pocne da uploaduje i onda izbaci greska: #3 Disk is full. Nemas li mozda predstavu sta to moze biti?

Rom fajl za upgrade od strane alfe dolazi sa ekstenzijom .tfp. Menjao sam i u ekstenziju .bin. Da li mozda taj rom ne treba drugacije da se preimenuje?

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

wired

Član broj: 116274
Poruke: 8
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Alfa AWAP600g - firmware upgrade07.10.2006. u 01:44 - pre 212 meseci
Ljudi,probao sam preko tftp-a i iz command prompta i evo sta izbacuje:
" C:\tftp>tftp -i 192.168.1.1 put awap600g.bin
Error on server : Disk full"

Mogu li kako ja da ispraznim taj "disk" ili pak da smanjim nekako ovaj ROM?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Alfa AWAP600g - firmware upgrade

[ Pregleda: 3956 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.