Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!

[es] :: Linux :: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!

[ Pregleda: 3275 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

melix
milan stankovic

Član broj: 114538
Poruke: 3
80.93.248.*



Profil

icon linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 11:21 - pre 213 meseci
Pozdrav svima. Trenutno koristim winxp. Medjutim planirao sam da predjem na linux, ali bih zeleo sve stare programe koristim i u linux-u. Trenutno najvise koristim 3dsmax i Photoshop (cuo sam da mnogo bolje rade pod linux-om). Interesuje me kako bi ih instalirao na linux-u (neki tutorial ili link bi mi mnogo pomogao)?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 11:23 - pre 213 meseci
3dmax nisam ni zeleo da pokusavam emulirati na linuxu posto je ionako prezahtevan.
Photoshop sam pokretao preko wine-a i vidljivo je sporiji (licno misljenje) , filteri sporije
rade jednostavno nije to taj feeling.
Mogu misliti samo kako bi isao 3dmax (ako bi uopste mogao da se pokrene).
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

melix
milan stankovic

Član broj: 114538
Poruke: 3
80.93.248.*



Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 11:25 - pre 213 meseci
Sto se tice 3dsmax-a cuo sam da bolje radi sa memorijom pri renderovanju od windows-a. Jel nie problem da dobijem neki help sto se tice wine - emulatora?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 12:26 - pre 213 meseci
Ako zelis da koristis sve iste programe koje koristis i pod Windowsom, ne gubi vreme sa Linuxom, nego koristi Windows.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 12:45 - pre 213 meseci
U TOP temi linux alternative win programima sam stavio linkove svih grafickih programa za modeling i animaciju koji rade pod linuxom ako ti treba max ne gubi vreme sa linuxom stvarno, ali ako se razumes u modelovanje i animaciju uopste ti nije problem da se setas medju programima evo postoji maya za linux i ja je sada koristim i stvarno otkida kako radi :) imas i ostale houdini...programe za post production za linux.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin75.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 13:10 - pre 213 meseci
Citat:
VRider: Ako zelis da koristis sve iste programe koje koristis i pod Windowsom, ne gubi vreme sa Linuxom, nego koristi Windows.

Tako je, ali ipak pored Windowsa instaliraj i neki Linux, neće da se baci.
http://www.elitesecurity.org/t174094
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!01.10.2006. u 14:33 - pre 213 meseci
kada ti windows radi odlično ne vidim razlog zašto bi se maltretirao sa linuxom :)
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Nebojsa_S
Nebojsa Stankovic
projektant baza podataka
Novi Beograd

Član broj: 38157
Poruke: 46
*.ptt.yu.

ICQ: 309
Sajt: www.oglasiplus.com


Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!02.10.2006. u 08:10 - pre 213 meseci
Ako odlucis da instaliras Linux, toplo preporucujem program CrossOver Office
( skini ga odavde : http://linux.softpedia.com/pro...ce-Standard-Download-3883.html)
To je neka vrsta emulatora za Win aplikacije. Preko njega mozes da instaliras Photoshop , Macromedia Dreamweaver i Flash , Maya , kompletan MS Office i jos mnogo toga.
Ja sam na Ubuntu-u instalirao Total Commander i radi bez problema.
U svakom slucaju vredi probati
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!02.10.2006. u 11:53 - pre 213 meseci
Moja preporuka mu je da počne da se navikava na GNU programe... Sve je to stvar navike, ja npr sad uopšte nemam potrebu za photoshopom pored odličnog GIMP-a. Takođe ima odličan OpenOffice.org tako da nema razloga za M$ovim...
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!02.10.2006. u 14:12 - pre 213 meseci
Ako imas ogromne kolicine slobodnog prostora na disku :), meni se cini da ti je najbezbolnije rijesenje:

- Instaliraj vmware na Windows.
- U vmware virtuelnu masinu instaliraj (drugu) Windows kopiju, a na vrh nje 3dsmax i Photoshop.
- Pokreni i testiraj, vidi da li mozes s tim da zivis. Ako je odgovor "ne", nastavi da zivis pod Windows. Mozes, ako imas disk prostora i hoces, da instaliras Linux i da ga koristis za sve ostalo.

Ako je odgovor "da"
- Instaliraj Linux na drugu particiju
- Instaliraj vmware player za linux koji je dzaba
- Natjeraj Linux da vidi Windows disk (vecina pocetnickih Linux distribucija ce ti automatski prepoznati Windows disk i dozvoliti ti da mu pristupas u read-only modu)
- Iskopiraj postojecu vmware masinu (gomila fajlova pod Windows) na Linux disk i nastavi da vozis novu konfiguraciju, gdje imas i Linux i mogucnost da vozis Windows programe na koje si naviknut.
- Testiraj da li sve radi zadovoljavajucom brzinom (trebalo bi da bude isto kao kad si vmware pokretao pod Windows), i ako si zadovoljan podigni Windows i obrisi vmware virtuelnu masinu (kopirao si je na Linux, tamo ti vise ne treba). Windows particiju mozes da zadrzis za igre.

VmWare je bolje okruzenje za rad sa windows aplikacijama pod Linux (za sve OSIM igara) od wine, mnogo manje problema sa kompatibilnoscu ima. 3dsmax bi trebalo da bude graficki intenzivna aplikacija, to ce da "boli" (pitanje je koliko, lako se moze desiti da ti uopste ne smeta) a na vmware, a pod wine. Ne koristim, tvoje da vidis da li zadovoljava.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
195.252.90.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!03.10.2006. u 08:57 - pre 213 meseci
Citat:
melix: Sto se tice 3dsmax-a cuo sam da bolje radi sa memorijom pri renderovanju od windows-a.


Neko te slagao. Max za Windows najbolje radi na Windowsu. Isto važi za Photoshop.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!04.10.2006. u 14:48 - pre 213 meseci
Sto se tice 3d maxa i photoshopa, koristi windows, ne pokusavaj da emuliras u linuxu ako si ozbiljan. Ne znam zasto ne bi koristio oba sistema? Meni cesto treba photoshop, prebacim se u windows, odradim sta mi treba i vratim se na linux, cisto radi udobnosti i sigurnosti na prvom mjestu. Da ti kazem iskreno, ni jednom mi se nije desilo da se toliko iznerviram u linuxu koliko mogu u windowsu, cak sta vise, u linuxu sam svaki problem rijesio, u windowsu u 90% slucajeva nisam, ali ga ipak koristim jer sam primoran na to.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!04.10.2006. u 15:21 - pre 213 meseci
@melix: Najbolje je da sam eksperimentišeš. Neko će ti reći da mu Windows ne treba jer mu sve radi u Linuxu, dok neko drugi neće moći bez Win-a. Moj savet ti je da jedno vreme ne koristiš Windows (a ni Wine) i da probaš sve da radiš sa open source programima. Posle tog "test perioda" sam ćeš znati šta ti odgovara. Inače ovako možemo da razglabamo još pet godina, a da i dalje stojimo u istom mestu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: linux pomoc (prelazak na novi OS) !!!

[ Pregleda: 3275 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.