Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interpolacija quaternion-a

[es] :: 3D programiranje :: Interpolacija quaternion-a

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bily_python
Sasa D. Gajic
Novi Sad

Član broj: 5159
Poruke: 5
62.32.53.*



Profil

icon Interpolacija quaternion-a03.05.2003. u 22:37 - pre 255 meseci
Trenutno trosim svoje slobodno vreme tako sto programiram svoju verziju "model viewer" aplikacije za modele iz igre Newervinter Nights, ubacio sam dosta efekata kojih nema u originalnom Bioware-ovom programu, omogucio izbor i do preko 150 animacija za pojedine modele, kombinovaanje animacija od strane korisnika pomocu koga se mogu dobiti vrlo interesantne i duge animacije.

Problem je u tome sto sam za rekonstrukciju animacija modela iz *.mdl fajlova napisao kod za interpolaciju key frame-ova koji radi solidno ali ne bas najbolje jer interpolacija izmedju dva susedna quaterniona nije onakva kakva treba da bude tj.
kubna sfericna vec linearna SLERP interpolacija koja uz to i neradi bas najbolje, pa su mi animacije malo "krzave", sto nas dovodi i do pitanja :

Ako se neko bavio animacijom 3D modela ili zna gde mogu naci neki primer koda za "key based" animacioni kontroler za rotaciju zna sto mu je ciniti ...

USKORO CU POSTAVITI MODEL VIEWER NA SAJT I OBJAVITI LINK JER ME INTERESUJE DA CUJEM OCENE KAO I SUGESTIJE I MOZDA UKLJUCIM ZAINTERESOVANE LJUDE PA KO ZNA ... MOZDA NAPRAVIMO JEDNO FINO PARCE SOFTVERA
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Interpolacija quaternion-a

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.