Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa kablovskim internetom

[es] :: SOHO Networking :: problem sa kablovskim internetom

[ Pregleda: 2858 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pirkebojan
jovanovic bojan
Nis

Član broj: 114294
Poruke: 19
212.200.88.*



Profil

icon problem sa kablovskim internetom26.09.2006. u 17:40 - pre 214 meseci
pozdrav imam jedan dosadni problem sa kablovskim internetom kompanije Jotel iz Nisa flat 128/64 dinamicka ip
konektovan sam preko mrezne karte modem motorolin sb5101e i sve super radi ALI samo 1 sat
posle jednog sata prestane protok i moram da odradim repair konekcije ili disable pa enable da bi ih imao vezu onako ce ostati bez protoka uvek
znaci krenem da skidam neki fajl za koji treba vise od jednog sata i nema resume suport i ode mi sve u propast jer veza stane posle 1 sata i nema protoka

do ceka je problem??? ili do mog sistema ili do provajdera kablovske?

PLS iritira me ovo s*****
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: problem sa kablovskim internetom26.09.2006. u 18:18 - pre 214 meseci
Prvi korak, vidi ima li noviji drajver.
Drugi korak, pozovi tehnicku podrsku.
Treci korak, ako kazu da je do tebe, ti pozajmi neki racunar na par sati pa ces saznati i sam. Ako se i sa tudjim racunarom isto desava - vrati se na drugi korak i objasni im sta si radio :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
89.216.241.*



+267 Profil

icon Re: problem sa kablovskim internetom26.09.2006. u 20:23 - pre 214 meseci
Kao sto si i sam skontao, potrebno je da od DHCP servera dobijes novu adresu. Idi u status konekcije i u detaljnim informacijama potrazi redove: "nalog dat ..." i " nalog istice ..." ( srpska verzija WIN-a). Ono izmedju je zivotni vek adrese, zapravo i manje od toga. Kod mene na SBB-u 3 sata.

Mozda je pravo pitanje koliki je taj fajl koji na 128 ne moze da se skine za sat vremena. Onako od oka - veliki. Mozda se pitas i zasto je potrebno to dinamicko menjanje adrese kada ocito ometa skidanje velikih fajlova. Ne sumamnjam dal' si se pitao zasto je flat toliko jeftiniji ... Tek , kad sva ova pitanja skupis na gomilu - pali se sijalica !!

Ja nisam flat vec placam " na strujomer". Kada mi istekne adresa, racunar salje zahtev serveru i on mi vraca potpuno istu adresu. Provajderu ne pada napamet da me ometa u trosenju para :-)

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pirkebojan
jovanovic bojan
Nis

Član broj: 114294
Poruke: 19
212.200.88.*



Profil

icon Re: problem sa kablovskim internetom26.09.2006. u 22:09 - pre 214 meseci
Idi u status konekcije i u detaljnim informacijama potrazi redove: "nalog
> dat ..." i " nalog istice ..." ( srpska verzija WIN-a). Ono
> izmedju je zivotni vek adrese, zapravo i manje od toga. Kod mene na SBB-u 3
> sata????????????????????




molim te da mi ovo detaljnije objasnis
ali ja imam engesku verziju windowsa:( pls ja sam pocetnik u ovome:( do sad sam koristio dial up a kad se pojavila kablovska ovo je bilo das sta das:(
da li da uzmem staticku ip ili sta objasni mi sta da radim:(

hvala unapred
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: problem sa kablovskim internetom27.09.2006. u 07:17 - pre 214 meseci
Desni taster misem na ikonicu konekcije i izaberes Status. Onda na Support - ono gde obnovis konekciju ali izaberes Details. Na spisku potrazi redove Lease obtained i ....expired. Objasnjenja u predhodnoj poruci.

Izbor paketa zavisi od tvojih potreba i plateznih sposobnosti. Spustanje fajlova nije jedino mesto gde ce ti dinamicka adresa smetati, ali ako ti ne nailazis na te probleme, glupo je placati vise. Neki od tih problema se mogu zaobicu u praksi ako znas kako, pa je i tvoje znanje i eventualna raspolozivost neke persone sa znanjem takodje stavka u odlucivanju.

Ne zuri. Sto se lepsa jela serviraju na stolu - sve si vise gladan :-)

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pirkebojan
jovanovic bojan
Nis

Član broj: 114294
Poruke: 19
212.200.88.*



Profil

icon Re: problem sa kablovskim internetom27.09.2006. u 08:37 - pre 214 meseci
pozdrav:)

pogledao sam i pise da je taj vremenski period 6 sati.
nasao sam na netu jednu tsranicu o podesavanjima modema i sredio sam da se ne gubi veza posle 1 sata:))))

http://homepage.ntlworld.com/robin.d.h.walker/cmtips/


dobar sajt samo sto 60% nista ne razumem ali sam skontao bas ono sto je mene zajebavalo:))))

da li sa mojom dinamickom adresom mogu da hostujem igre i ako postoji mogucnost kako??????
zasto na emule per to per programu imam low id i ne moze da mi se konektuje na kad server i kako to mogu da sredim ako uopste moze da se sredi???? emule sam dozvoliuo firewallu da je pusti:)

hvala ti za ovo unapred jer mi je puno pomoglo gde da trazim:)

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: problem sa kablovskim internetom

[ Pregleda: 2858 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.