Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softver za kompresiju

[es] :: Video softver :: Softver za kompresiju

[ Pregleda: 3346 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mad Max
Ub city, Srbija

Član broj: 39758
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Softver za kompresiju25.09.2006. u 19:40 - pre 213 meseci
E ovako.Imam dig. kameru i kad skinem snimak na komp , sat vremena stane oko 13 gigabajta.Sto je mnogo, mnogo je. Znaci velicina snimka mora da se smanji i tu pocinje problem.
Probao sam sve zive programe namenjene video kompresiji (Nero Recode, Dr. Divx, MKV Magic, Pocket Divx Encoder, MeGui, AutoGk,...) i ni sa jednim programom, odnosno rezultatima nisam zadovoljan, osim mozda AutoGK (po mom misljenju).To je moje subjektivno misljenje. Test snimak dugacak je 37.min i "tezak" 7,73 GB. U svakom od ovih programa namestim da mi fajl spakuje na jedan cd tj. 700 Mb.
E sad mene interesuju vasa iskustva, znaci: koji program koristite, da li vrsite crop i resize slike , u stvari sva podesavanja koja vi koristite vezana za program (audio i video bitrate, crop, resize, filtri ako ih koristite) bukvalno sve.
I interesuje me kako da uporedim kvalitet dobijenih rezultata?

Izvinjavam se moderatoru ako ovakva tema vec postoji i neka slobodno izbrise postojecu.
Hvala i pozdrav svima koliko vas ima!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

TVMANIJAK
Milan Avramovic
Realizator tv programa
Sabac

Član broj: 60661
Poruke: 149
212.200.115.*

Sajt: www.prodesignserbia.com


+2 Profil

icon Re: Softver za kompresiju25.09.2006. u 19:55 - pre 213 meseci
Po meni sto se tice kompresije je najbolji Microsoftov Windows Media Encoder ima kvalitetan rezultat ako se malo podesi! I najbitnije besplatan je!!
ProDesignSerbia Group
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Softver za kompresiju25.09.2006. u 23:58 - pre 213 meseci
Prvo nije mi jasno zasto to prebacujes na CD , ali ajde tvoj izbor . U Vegasu 55min montiranog materijala demuxsovanog CBR 4120 kbs i sa tonom AC3 bude oko 1,8Gb . I sto bi sad to prebacivao na CD , kada DVD medij nije nista skuplji (zanaci snimke sa dve DV trake mozes smestiti na jedan DVD ) . Meni licno nepada na pamet da snimke sa kamere prebacujem na CD . To je moje misljenje ali svako ima svoje razloge za nesto drugo . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Mad Max
Ub city, Srbija

Član broj: 39758
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 00:56 - pre 213 meseci
Nije bitno da li ja prebacujem na cd ili dvd, mene interesuju vasa iskustva.Ja sam tako probao, ne znaci da je to najbolje.Jedino sto mi je bitno kvalitet snimka bude zadovoljavajuci.Voleo bih da mi dajete opsirnije odgovore tipa: da li vrsite resize slike, crop i slicno.
Hvala na odgovorima! pozz
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 08:22 - pre 213 meseci
Stvar je u tome sto taj snimak ima previse graina i ostalih sumova na sebi i to je svakom encoderu tezak zadatak da encoduje na nizim bitrateovima. E sad zasto ti je sa AutoGK bila najbolja slika, zato sto XviD nekako stavlja najvise graina dok ostali encoderi jednostavno kao da rade denoise. E sad posto je totalno nemoguce da ti tih 13gb spakujes na 700mb i da to izgleda transparentno, moraces da primenis neke advanced filtere u AviSynthu za ciscenje graina i neki bolji deinterlacer, jer ce to da olaksa posao encoderu. AutoGK po prirodi radi Compresivity Test gde odprilike utvrdjuje koja je rezolucija najprikladnija za video i zato se automacki rezolucija smanjuje, medjutim ja licno mislim da je bolje zadrzati original rezoluciju jer onda je slika puno ostrija, ali sa vise blokinga, jer encoder uvek daje isto bitova istom frejmu nebitno da li je on 576x320 ili 720x576, mozda je zbog toga bolje smanjiti rezoluciju i ukljuciti neki sharp filter, jer ovakvi filmovi se tesko rade sa malim bitrateom. Inace mozes da kompresujes sa quality 75% u autogk i da vidis koliki ce ti veliki fajl dati (ne bi trebalo vise od 2giga), jer ovako ce ti kvalitet biti mnogo bolji.

Pozz
 
Odgovor na temu

Mad Max
Ub city, Srbija

Član broj: 39758
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 11:59 - pre 213 meseci
Probacu ovo sa AutoGk da quality stavim na 75%, pa cu da vidim rezultat.
Hvala na opsirnom objasnjenju.Pozdrav
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 13:11 - pre 213 meseci
Kompresija sama po sebi se svodi na kompromise pogotovo nacin na koji zelis da radis jer ocekujes kvalitet na 0.7 GB kao sto je na 13 GB, to je jednostavno ne moguce. Najracionalnije je da radis kao sto ti Deks predlaze znaci kompresija u industijski standard tj mpeg2 i kreiranje DVD sadrzaja, to je standardna procedura koja se koristi u video industriji i kvalitet je sasvim zadovoljavajuci, takve diskove imamo priliku da kupujemo na trafikama itd... Kako god podesio Divx enkoder nije moguce dobiti kvalitet DVD-a...

Vredi koristiti pretragu jer se vec dosta pisalo o podesavanjima kodeka i enkodera....
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 14:05 - pre 213 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Kompresija sama po sebi se svodi na kompromise pogotovo nacin na koji zelis da radis jer ocekujes kvalitet na 0.7 GB kao sto je na 13 GB, to je jednostavno ne moguce. Najracionalnije je da radis kao sto ti Deks predlaze znaci kompresija u industijski standard tj mpeg2 i kreiranje DVD sadrzaja, to je standardna procedura koja se koristi u video industriji i kvalitet je sasvim zadovoljavajuci, takve diskove imamo priliku da kupujemo na trafikama itd... Kako god podesio Divx enkoder nije moguce dobiti kvalitet DVD-a...

Vredi koristiti pretragu jer se vec dosta pisalo o podesavanjima kodeka i enkodera....
Svakako da DivX/XviD mogu da imaju kvalitet i bolji od DVD-a za manji cak i duplo manji filesize, DivX/XviD sa constantnim kvalitetom od QP 2-4 ili x264 (ukoliko neces gledati na standalone playeru) od QP 18-26 moze da ima cak i bolji kvalitet od mpeg2 za upola manji fajl. Ja mislim da AutoGK na 75% kvaliteta bas ima QP 2-4.

Inace ako se puca na isti filesize recimo DivX na 2GB i DVD na 2GB, jednostavno DivX mora da ima kvalitetniju sliku. DivX, XviD jednostavno postaju transparentni na 1500-2000kbps dok to DVD jednostavno ne moze.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 17:24 - pre 213 meseci
DivX je odavno u ćorsokaku to govori i činjenica da ljudi kada traže obradu svojih snimaka na 200 radova na DVD-u dolazi 1 zahtev za DivX.
 
Odgovor na temu

Mad Max
Ub city, Srbija

Član broj: 39758
Poruke: 25
213.244.209.*



Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 18:04 - pre 213 meseci
Probao sam da snimak sa kamere kompresujem sa x264 codecom i to sa bitrate-om od 500, 600 ,700,..,1200 kbps i slika mi je ocajna.Onda sam jedan fajl sa dvd-a isto kompresovao sa njim i rezultat je super.u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 18:21 - pre 213 meseci
Citat:
Cileinteractiv: DivX je odavno u ćorsokaku to govori i činjenica da ljudi kada traže obradu svojih snimaka na 200 radova na DVD-u dolazi 1 zahtev za DivX.
DivX mozda da ali XviD ne, i jos jedna stvar svi ti ljudi koji traze DivX odmah pomisle da ga stave na 1CD, DivX ima tu mogucnost jer je Mpeg4-ASP tehnologija dosta dobra, medjutim zamisao DivX nije da se stavi na 1CD vec na 1 ili 1/2 SL-DVD, posto su original DVD filmovi na DL-DVD. Ali u ovom slucaju oba trebaju da se pokazu odlicno i da nema vidljivih razlika izmedju njih jer je u pitanju quality mod koji uzima tacno onoliki bitrate koliki je potreban frame-u da bude dobar, i celokupan bitrate odmah skace na preko 2000kbps u zavisnosti da li je izabran QP 2 ili 4, QP 2 je maksimalan kvalitet (QP 1 ima samo veci filesize nema lepsu sliku i ne treba ici iznad QP 4 jer onda postaje dosta lose) tako da ako radis u AutoGK na quality na 100% i iskljucis resize, slika ne moze nikako biti losa cak ni losija od DVD a filesize ce sigurno biti manji.

Citat:
Mad Max: Probao sam da snimak sa kamere kompresujem sa x264 codecom i to sa bitrate-om od 500, 600 ,700,..,1200 kbps i slika mi je ocajna.Onda sam jedan fajl sa dvd-a isto kompresovao sa njim i rezultat je super.u cemu je problem?
Problem je u tome sto je tvoj source tezak za kompresiju. x264 moze da izvuce 30% bolju sliku od XivD-a i ostalih, 1200kpbs-a je donja granica za tvoj slucaj, bitrate bi ti trebao biti veci recimo oko 2500, a onda mozes da uradis i dva prolaza.

Imam jedno pitanje za tebe da li x264 koristis preko VirtualDub-a ili MeGUI-a. Ako Ides preko MeGUI-a podesi na Constant quality i stavi QP 21, ovo bi trebalo da ti da extra kvalitet.

Inace recimi koje si podesavanja koristio prilikom encodovanja u x264.
 
Odgovor na temu

Mad Max
Ub city, Srbija

Član broj: 39758
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Softver za kompresiju26.09.2006. u 19:10 - pre 213 meseci
Probao sam i jedan i drugi.
Sa MeGUI prvo napravim avisynth fajl, ucitam ga, namestim Video Profile na 1 pass-Goodquality i idem na enque, onda me on pita sledece:
"Your AviSynth clip is is the wrong colorspace, 1610612740.
The colorspace should by YV12. Do you want me to add ConvertToYV12() to the end of your script?
Yes or No"
Ja kliknem Yes.Opet mi izbaci prozorcic sa porukom:
"Your AviSynth clip has the following problem:
AviSynth clip doesn't have mod16 dimensions:
Width: 718
Height:574
This could cause problems with some encoders,
and will also result in a loss of compressibility.
I suggest you resize to a mod16 resolution.
Continue anyway?
Yes or No"
Ja opet Yes I onda kliknem na Start i onda mi izbaci error.Pogledam u log i pise mi sledece:
Starting job job2 at 15:36:50
encoder commandline:
--bitrate 1000 --ref 3 --bframes 3 --b-pyramid --b-rdo --bime --weightb --subme 6 --trellis 1 --analyse all --8x8dct --vbv-maxrate 25000 --thread-input --progress --no-psnr --output "C:\Documents and Settings\Marko\Desktop\test.mp4" "C:\Documents and Settings\Marko\Desktop\test.avs"
successfully started encoding
Processing ended at 15:36:51
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Log for job job2

avis [error]: unsupported input format (DIB )
x264 [error]: could not open input file 'C:\Documents and Settings\Marko\Desktop\test.avs'

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sa VirtualDub-om ucitam fajl, namestim kojim cu codec-om tj. x264 i samo podesim bitrate.Sve ostalo je na default.
VD odradi posao bez ikakvih errora, jedino sto je slika losa

 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Softver za kompresiju27.09.2006. u 09:46 - pre 213 meseci
Pa normalno da nece kakva je to 718x574 rezolucija. Nego u MeGUI-u udji u Tools->Avisynth Creator, zatim tu kreiraj avs. posle toga ucitaj avs i uzmi 1p-goodqualty ali udji u configuraciju x264 i umesto Mode ABR-a stavi Const Quality a ispod umesto 26 upisi od 18-26 moja preporuka oko 22-24, enkoduj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Softver za kompresiju

[ Pregleda: 3346 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.