Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji kodek za kompresiju

[es] :: Video kompresija :: Najbolji kodek za kompresiju

[ Pregleda: 6729 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The Razza
The Razza
Whitetown

Član broj: 92144
Poruke: 197
*.inffo.net.

Sajt: www.draza.co.nr


Profil

icon Najbolji kodek za kompresiju24.05.2006. u 22:02 - pre 217 meseci
Koji kodek je najbolji za kompresiju, pri tom mislim na najmanje gubitke na kvalitetu slike a uz to da fajl bude velicine do 8Mb/min.
Zanima me i koji je kodek najbolji za snimanje tv programa. Prvo sam probao sa svima nam dragim XVid-om ali mi je on obarao sve programe u kojima sam snimao (VirtualDub, iuVCR, VirtualVCR, ChrisTV Professional, Stoik Capturer...).

Puno pozdrava

Onaj koji zna sve i onaj koji ne zna nista su jedno.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju25.05.2006. u 00:35 - pre 217 meseci
Trenutno je ubedljivo najbolji kodek x264(www.x264.nl). A što se tiče direktnog snimanja sa TV kartice, sa njim se to može izvesti bez problema ako mu sniziš rezoluciju na 384x288 i kompresiju mu postaviš na vreednost 3 ili 4, što zavisi koliko brz procesor imaš.

Ja sa ovim kodekom snimam video spotove sa MTV adria, i mogu reći da daje inzvaredne rezultate.


P.S. Navedi mi ovde koji procesor imaš.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

The Razza
The Razza
Whitetown

Član broj: 92144
Poruke: 197
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.draza.co.nr


Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju25.05.2006. u 09:40 - pre 217 meseci
Odmah se vidi da je covek strucnjak. X264 je odlican kodek, slika je perfektna.
Mozda nije preporucljiv za slabije masine ali na jacim masinama je savrsenstvo.
Doduse, moja masina spada u red slabijih, Procesor je AMD Athlon 2000+ (i bio je iskoriscen do max 85% za vreme snimanja), RAM memorija je 1024MB (ali koliko vidim dovoljno je i 256MB).
Iako svakako necu menjati ovaj kodek za snimanje tv-a, bilo bi zanimljivo da vidimo koji jos kodeci spadaju u vrh alata za kompresiju i koja je podesavanja potrebno napraviti za savrsenu sliku i do 8MB/min.

Kosta ******um Rex Persia zahvaljujem jos jednom.
Onaj koji zna sve i onaj koji ne zna nista su jedno.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju25.05.2006. u 11:45 - pre 217 meseci
Jos jedan glas za x264 ali mozda nije pametno da se direktno capturuje u njega, moja preporuka je da se capturuje u neki lossles ili mpeg2 format a onda da se ljudski odrade dva prolaza sa x264 kako bi kvalitet bio bolji.

Citat:
Zanima me i koji je kodek najbolji za snimanje tv programa. Prvo sam probao sa svima nam dragim XVid-om ali mi je on obarao sve programe u kojima sam snimao (VirtualDub, iuVCR, VirtualVCR, ChrisTV Professional, Stoik Capturer...).
Pa nije dobro da capturujes odma u XviD ali ne bi to mogao ni sa DivX tj sve zavisi od masine i podesavanja, ako uzmes rezoluciju koju je Kosta rekao mozes da capturujes sa cime oces.


Citat:
Iako svakako necu menjati ovaj kodek za snimanje tv-a, bilo bi zanimljivo da vidimo koji jos kodeci spadaju u vrh alata za kompresiju i koja je podesavanja potrebno napraviti za savrsenu sliku i do 8MB/min.
Pa jedino XviD 1.2 i DivX 6.22 mada moram da kazem da ipak DivX 6 ima Single pass bolji od XviD-a tj bolje funkcionise, pa je DivX 6.22 bolji za nijansu od XviD-a u capturngu, ali zato XviD ima bolji 2-pass kao i x264, kome i Single Pass i 2-pass rade besprekorno.
 
Odgovor na temu

The Razza
The Razza
Whitetown

Član broj: 92144
Poruke: 197
*.inffo.net.

Sajt: www.draza.co.nr


Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju25.05.2006. u 12:02 - pre 217 meseci
Sta mislite o VP6 (VP7) kodeku.
Radio sam snimanje njim i slika se pokazala odlicnog kvaliteta (U VirtualDub-u pravi naziv je VP62 Heightened Sharpness Profile)

Citat:

On2 Truemotion VP7

[VP7 logo] TrueMotion VP7 is the world's best video compressor. It provides the best quality of any codec on the market today (better than H.264, MPEG-4, and Windows Media) at datarates from dial-up to high-definition. It encodes quicker, decodes in fewer cycles, and is less complex than the standards-based codecs used by our competitors.

With TrueMotion VP7, we've achieved dramatic improvement in both visual and objective quality over VP6, which itself was the market leader in video quality.

Stated simply: TrueMotion VP7 will provide your applications with the best video quality at lower cost than any other codec, including MPEG-4, H.264.


Features

* Up to 50% improvement in video quality over our TrueMotion VP6
* Dramatic improvements in animation compression
* Drastic reduction in ringing artifacts (mosquito-like noise around sharp edges)
* Smoother motion
* Improved datarate control
* More supported input formats
* Real-time compression
* Supports live encoding and RTSP streaming via the On2 TrueCast Server
* Multi-pass encoding
* Special video conferencing and dropped-packet features
* Integrated with On2CompI compression application
* Support for Video for Windows (VFW) and Direct Show
* Support for MacOS X
* Better cut-scene detection
* Straightforward licensing terms (royalty-free solutions available)
* Carries no burdensome patent pooling restrictions or external licensing fees
* Purely software-based solution that can be upgraded easily



Onaj koji zna sve i onaj koji ne zna nista su jedno.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju25.05.2006. u 12:11 - pre 217 meseci
VP6/7 kodeci su dobri ali nisu mpeg4, mada VP6 je dosta losiji dok VP7 daje odlicne rezultate ali je dosta spor cak sporiji od x264.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju26.05.2006. u 00:40 - pre 217 meseci
VP7 i VP6 apsolutno nisu kodeci koje bih ja preporu;io ikome, jer se neverovatno retko koriste. Ja dosad tokom dve godine aktivnog rada na video fajlovima, nikad nisam naišao na materijal koji je bio rađen u ovim kodecima. Preporuka je da se oni izbegavaju.


Što se tiče DivX Pro 6.22, slažen se sa Shon3i da je single pass odličan, i ima veoma dobre potencijale za direktno grebovanje sa TV kartice, međutim ne sa manjim bitrejtom od 700 kbps-a. Naravno, kvalitet slike umnogome zavisi od izabranih podešavanja u samom kodeku DivX 6.22, npr Q-pel drastično popravlja kvalitet slike na nižim bitrejtovima, kao i noise reduction i Better kompresija kada se odabere. Međutim, čak i sa rezolucijom 384x288 DivX Pro 6.22 sa svim dotičnim setovanjima uključenim drastično više opterećuje procesor i dešavaju se gubici u frejmovima, opterećenje procesora kod mene na Athlon XP 3200+ je često od 90-100 % kada su pokreti malo brži na nekom kanalu, npr. kada se kamera brzo kreće.

Dakle, x264 kodek je sa 400 kbps bitrejtom i podešavanjima kompresije na vrednost 3, sa referense frejmovima na vrednost 3, trellis quantizacijom, opterećenje na mojoj mašini nikad ne prelazi 96 % i nikad ne ne dešava da neki frejm bude izgubljen. Samo, moraš voditi računa da u programu WinVDR Pro 3.70 koji se koristi za ovakve osetljive stvari, moraš da čekiraš opciju da se AVI fajl secka kad dostigne veličinu od 4 GB, ili NIKAD nećeš uspeti da pokreneš snimljeni materijal kasnije, zbog toga što glupavi AVI kontejner ima ograničenje od 4 GB u veličini fajla.

Tako sam se ja žestoko zajebao, ali iz grešaka se uči. Naime, postavio sam u DivX Pro 6.22 bitrejt 9000 kbps, q-pel je bio uključen, kompresija je bila na default(recomended), GMC isključen(nikad se ne uključuje, jer nema koristi, a samo ta opcija opterećuje procesor bar 20 %), noise redukcija bila je na normal, a profil na unconstrained, da bi bitrejt 9000 kbps uopšte bio moguć. Tako da mi je snimljeno finale Lige Šampiona Barselona-Arsenal propalo, i nije pomoglo nikakvo restauiranje kasnije, jer je fajl prešao kritičnu tačku od 4 GB(zauizimao je 4.45 GB).


Sad se ti, Shon3i, verovatno čudiš zašto sam to pokušao. Pa išao sam normalnom logikom da je MPEG4-ASP kompresija dosta bolja od MPEG2 standarda na istom bitrejtu, pa da posle takav snimljeni materijal prebacim u x264 kodek, jer će sam kodek imati daleko više informacija da pročita iz takvog fajla, negoli da je sa bitrejtom od 9000 kbps snimao sa MPEG2 kompresijom.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ernesto Che Guevara
vladimir cvetkovic
bgd

Član broj: 110489
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju14.10.2006. u 00:43 - pre 213 meseci
E ljudovi imam Tv kartu Leadtek - WinFast 2000 XP RM , posto se slabo razumem u kodeke i te stvari da li mozete da mi preporucite koji kodek da skinem i instaliram
posto hocu da snimam sa tv-a bez problema,inace moja konfiguracija je :


AMD Duron 1200 GHz
GeForce 2 mx/mx 400
512mb RAM


Hvala !

nemam pojma...
 
Odgovor na temu

Ernesto Che Guevara
vladimir cvetkovic
bgd

Član broj: 110489
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju14.10.2006. u 01:01 - pre 213 meseci
evo pronasao sam valjda pravi DivX 6.4.0 Codec... slika je odlicna,zvuk ...sve sve sve
nemam pojma...
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju16.11.2006. u 16:13 - pre 212 meseci
Da ne otvaram novu temu, postavicu ovde. Kojim kodekom/programom da smanjim klasicni divx (sa 1cd) na nekih MAXIMUM 60mb, optimum 50-55? Kvalitet je pozeljan, ali gledace se na mobilnom telefonu tako da nije presudno da bude bas kvalitetno. pozdrav
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju16.11.2006. u 16:58 - pre 212 meseci
Citat:
ipacid: Da ne otvaram novu temu, postavicu ovde. Kojim kodekom/programom da smanjim klasicni divx (sa 1cd) na nekih MAXIMUM 60mb, optimum 50-55? Kvalitet je pozeljan, ali gledace se na mobilnom telefonu tako da nije presudno da bude bas kvalitetno. pozdrav
Prvo koji je mobilni u pitanu jer oni imaju restrikcije u bitrateu i fps-u pa i u codecima, postoji mogucnost da tvoj telefon ne moze da cita asp vec samo avc. Sto se tice kvaliteta u svakom slucaju bice ok za telefon
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju17.11.2006. u 01:28 - pre 212 meseci
Citat:
ipacid: Da ne otvaram novu temu, postavicu ovde. Kojim kodekom/programom da smanjim klasicni divx (sa 1cd) na nekih MAXIMUM 60mb, optimum 50-55? Kvalitet je pozeljan, ali gledace se na mobilnom telefonu tako da nije presudno da bude bas kvalitetno. pozdrav


skini total video converter http://www.effectmatrix.com/ i konvertuj u 3gp,oko 20minuta filma bude 5mb

 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Najbolji kodek za kompresiju06.02.2007. u 22:43 - pre 209 meseci
Snimam Virtual VCR-om i DivX 6.5 Pro sa High Performance encoding mode
i dosada sam sam upisivao zeljeni bitrate - 1200kbps ( u praksi ~1000)
Medjutim , provalio sam da je ipak bolje koristiti quantisizer , jer ce se bitrate povecavati/smanjivati po potrebi
E sad , malo sam eksperimentisao , i Qu 4 i 5 daju prevelik bitrate ( preko 2-3000 ).Da li neko ima pretstavu koje su granicne vrednosti za ove quantisizere ( recimo Qu 6 i 7 ) , jer sam sa Qu 6 dobijao od ~800kbps ( za spikera u studiju ) do 2000 za sportski prenos.
Znaci hteo bih neki koji nece prelaziti 1500-1600 kbps.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Najbolji kodek za kompresiju

[ Pregleda: 6729 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.