Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boschmann pojacalo!Snaga???

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Boschmann pojacalo!Snaga???

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djzecky

Član broj: 95574
Poruke: 3
62.108.111.*



Profil

icon Boschmann pojacalo!Snaga???25.09.2006. u 10:29 - pre 213 meseci
Pozdrav!
Vidim da ima puno ljudi koji su veoma strucni po pitanju audio-el(sve teme pratim i citam vec duze vreme i dosta sam naucio) i koji pomazu drugima(ver.im je vec dosadilo)pa ako ima neko voljan da i meni malo pomogne,bio bih mu jako zahvalan.Stize mi neko pojacalo za kola,KONACNO SAM KUPIO KOLA(dobio sam ga za dz.) ali me zanima koja mu je snaga:BOSCHMANN PCH-2500fx 300w.To mu je oznaka,znam da je to daleko od 300W rms pa me zanima da li neko zna ili moze da nadje njegovu pravu snagu.Znam da ima 2 izlaza(moze da se bridge-uje na 1)radi na 8 oma i sl.LJUDI HVALA UNAPRED!
 
Odgovor na temu

djzecky

Član broj: 95574
Poruke: 3
62.108.111.*



Profil

icon Re: Boschmann pojacalo!Snaga???25.09.2006. u 10:56 - pre 213 meseci
Takodje bih hteo da napravim Woofer za to pojacalo pa me zanimaju proporcije kutije.Pravio sam vec zvucnike za kucu ali po gotovim semama i skicama.Stvarno nisam strucan da sam izracunam jer ne baratam bas najbolje tim ciframa u programima za proracunavanje:
Vas = (u litrama)
Qts = totalni Q zvucnika na reznoj frekvenciji zvucnika
Fs = rezonentna frekvencija zvucne jedinice (Hz)
Dv = unutrasnji precnik bas reflex cevi (cm) ja sam ipak veterinarski tehnicar :)

U kutiju bi stavio SAL-ov driver,znam da su mnogi protiv njih ali nemam love za bolje.Imam 2 nekoriscena SAL zvucnika SRP 2530 ali oni rade na 8oma(da vezem 2 paralelno treba mi ogromna kutija pretpostavljam)tako da bih sa samo 1 tim zvucnikom u kutiji izgubio na snazi pojacala(BOSCHMANN PCH-2500fx)koja nije nista posebno verovatno,a i zvucnik je 90db iskoriscenosti.Odlucio sam da ubacim neki AHX2530 recimo koji radi na 4oma pa cu moci da iskoristim svu snagu tog pojacala,nadam se da cu imati bar nekih 70-80w u bridge -vise mi ni ne treba.Svestan sam sta je recimo 200w rms,kuci imam pojacalo od 2x100w pa mi trese pola sprata u kuci a kamoli da imam toliko u kolima.
Znaci trebalo bi mi:
1. Tacna jacina pojacala Boschmann PCH-2500fx 300w - ako neko zna ili moze da iscupa negde
2. Skica kutije za auto woofer za SAL AHX2530 zvucnik:
- 250mm
- 120/80w
- 4 oma
- 90bd
- 40-4000hz
Ako je neko voljan nek mi posalje skicu na [email protected]
Thanks!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Boschmann pojacalo!Snaga???

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.