Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

projektor
projektor
Beograd

Član broj: 31600
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera24.09.2006. u 23:07 - pre 213 meseci
Prikljucio sam potpuno nov ruter LINKSYS BEFSR41 na tri PC-a i nijedan PC ne vidi ruter niti se vide medjusobno.
Resetovao sam ga palio gasio ali i dalje bez promene.

Kada ga ukljucim, upale se sve led diode i stalno trepcu. Power led vrlo brzo a sve ostale odjednom sa pauzom od 1 sekunde.
Treptanje led dioda prestaje kada se iskljuce svi mrezni kablovi.

Samo na jednom PC-u se desavalo da svakih 10-ak minuta dobijem poruku da je mreza uspostavljena i delic sekunde kasnije da je disconected, network cable unpluged i tako u krug.

Kroz web browser takodje ne mogu da pristupim ruteru.

Naravno ne radi ni pristup internetu kroz ruter.
Inace koristim SBB kablovski internet flat 512kb, (cable modem Webstar Scientific atlanta)

Sve tri PC masine imaju winXPsp1 ili sp2. Jedna je skroz "cista", nema ni firewall niti bilo kakvu zastitu, dok jedna masina ima Outpost Firewall, Peer Guardian i Nod 32 koje sam za svaki slucaj iskljucio.

Nezgoda je sto sam ruter dobio skoro iz Toronta, pa ne mogu da ga reklamiram prodavcu. Inace stigao je uredno sa pratecim Cd-om, uputstvom, dva plava mrezna kabla i ispravljacem 110v/9v/1000ma. Prikljucio sam ga preko pretvaraca 110v/220v.



[Ovu poruku je menjao projektor dana 25.09.2006. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera24.09.2006. u 23:17 - pre 213 meseci
Mozda je ovo sto cu ti reci totalno bez veze, pa se unapred izvinjavam.

Juce mi je stigao ruter, sa slicne lokacije. Kupio sam ga polovnog, pa je uz njega stigao 1 mrezni kabl, UTP(?). Ne znam iz kog razloga, taj kabl ima ukrsten raspored zica - kad postavis oba prikljucka jedan pored drugog, na isti nacin, zice su u jednom obrnuto rasporedjene od drugog. Za probu sam koristio svoj stari kabl i sve je radilo OK, a ovo sam utvrdio slucajno.

Proveri, mada sumnjam da je to, bilo bi vrlo neobicno, jer ti imas cak dva kabla, tesko da su pogresili za dva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

projektor
projektor
Beograd

Član broj: 31600
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera24.09.2006. u 23:39 - pre 213 meseci
Citat:
tdjokic: Mozda je ovo sto cu ti reci totalno bez veze, pa se unapred izvinjavam.
Juce mi je stigao ruter, sa slicne lokacije. Kupio sam ga polovnog, pa je uz njega stigao 1 mrezni kabl, UTP(?). Ne znam iz kog razloga, taj kabl ima ukrsten raspored zica - kad postavis oba prikljucka jedan pored drugog, na isti nacin, zice su u jednom obrnuto rasporedjene od drugog. Za probu sam koristio svoj stari kabl i sve je radilo OK, a ovo sam utvrdio slucajno.

Proveri, mada sumnjam da je to, bilo bi vrlo neobicno, jer ti imas cak dva kabla, tesko da su pogresili za dva.


Koliko ja znam ukrsteni kabl se koristi kada povezujes u mrezu dva kompjutera bez rutera.


.
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera25.09.2006. u 07:35 - pre 213 meseci
Citat:
taj kabl ima ukrsten raspored zica - kad postavis oba prikljucka jedan pored drugog, na isti nacin, zice su u jednom obrnuto rasporedjene od drugog.


To nije ukrsteni kabal, to je roolover kabal. A za spajanje rutera i PC koristi se obicni ukrsteni kabal.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera25.09.2006. u 07:45 - pre 213 meseci
Citat:
bane980: To nije ukrsteni kabal, to je roolover kabal. A za spajanje rutera i PC koristi se obicni ukrsteni kabal.

Sta je to "obicni ukrsteni kabal"? Za izraz roolover prvi put cujem, ali nije bitno, moje znanje je vrlo skromno, sigurno ima mnogo toga sto bih prvi put cuo kad bi neko poceo da nabraja razne takve stvari

Update: Evo, ovo ja zovem ukrsteni ili crossover cabl http://en.wikipedia.org/wiki/Crossover_cable, tamo je prikazan i obican ili Patch cable.

Ukrsteni:
http://en.wikipedia.org/wiki/I...leich_2von2_Crossoverkabel.gif

Obican:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Vergleich_1von2_Patchkabel.gif

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 25.09.2006. u 08:57 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

projektor
projektor
Beograd

Član broj: 31600
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera28.09.2006. u 00:35 - pre 213 meseci
Problem je resen!

U pitanju je bilo napajanje. Izgleda da originalni ispravljac 9v/110v ne radi dobro sa standardnim konvertorom 110v/220v.

Kada sam ukljucio obican "domaci" ispravljac na 9v sve je proradilo kako treba.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera28.09.2006. u 06:20 - pre 213 meseci
Rollover kabl...koristi se za spajanje serijskog porta kompjutera sa konzolnim portom npr. rutera.

http://www.webstafford.com/NETWORK/PICTURES/rollover1.GIF
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc oko LINKSYS BEFSR41 rutera

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.