Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?

[ Pregleda: 14956 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nidzoica

Član broj: 67035
Poruke: 36
212.200.115.*



Profil

icon Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?23.09.2006. u 15:31 - pre 214 meseci
Treba da se preselim u Beograd - Slavija Mekenzijeva 24 , pa me zanima kako se krecu cene pretplata i koje provajdere mogu tu da "navatam".
Ako ima neko da zivi u blizini a da koristi wirelles voleo bih da cujem kakva su iskustva.
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
*.madnet.co.yu.

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?28.09.2006. u 17:53 - pre 213 meseci
Madnet - www.madnet.co.yu

 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
195.252.79.*

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?16.10.2006. u 20:00 - pre 213 meseci
Madnet ima:
-Dobar odziv (ping)
-stabilnu vezu. Veoma retko se desava da ispadam iz mreze, tj. desava mi se ali mislim da je do mog Wireles NIC-a.
-ljubaznu zenu koja se javlja na telefon
-korektnu teh. podrsku.

Madnet nema:
-nijedan jedini otvoren port! (tj. imaju neke preskupe office pakete sa staticnom javnom IP: 4200din = 200kbit, 7400 din za 400kbit)
-lokal share
-povoljnu cenu

Najveca mana je i prva navedena. Bez lokala se moze ziveti kad imas otvorene portove, ali ovde je bilo kakav
p2p saobracaj sveden na prosto i jednsotavno, totalnu nefunkcionalnost.
Ko je probao bilo sta da skine sa lowID u emule-u, zna da nema nista od toga.
Cak sam hteo da platim dodatnih 1000 din na personal paket, ali su me odbili i rekli
da moram da uzmem office paket ne bi li imao otvorene portove.

Jednostavno, za cenu koju kosta, Madnet ima veoma los odnos cene i usluge.

Kum u Zemunu je kod Maksneta, ima dobar odziv, stabilnu vezu,
otovorene sve portove, lokal share, i BRZI PAKET za MANJU CENU.

Nadam se da neko sa Madneta ovo cita i da ce uciniti nesto po tom pitanju,
i da nece ovaj post shvatiti kao neki licni atak ili kao napad na Madnet, vec da ce uraditi nesto
po tom pitanju...

Poz, Srki
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
*.madnet.co.yu.

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?19.10.2006. u 23:50 - pre 213 meseci
Neću se zadržavati na dobrim stvarima to je jasno :)

>Madnet nema:
-nijedan jedini otvoren port! (tj. imaju neke preskupe office pakete sa staticnom javnom IP: 4200din = 200kbit, 7400 din za 400kbit)

Ovo jednostavno nije tačno. Tačno je da madnet ima otvorene SVE portove (jer u protivnom određeni servisi ne bi uopšte radili). Emule ima lowid jer imate statičnu PRIVATNU ip adresu i emule server sve korisnike sa te strane mreže vidi kao isti IP. Jednostavno - to tako funkcioniše. Probajte kako vam radi bittorrent i videćete da se on značajno bolje snalazi.

-lokal share

Uskoro će biti postavljen lokalni DC++ server.

-povoljnu cenu

Cena je uslovljena kvalitetom usluge i tačkama iz stavke 'MadNet ima'. -Pored toga, za razliku od nekih provajdera (a nije ih malo sa takvom politikom) MadNet u flat paketima STVARNO nema nikakvo uslovljavanje korisnika u vezi sa količinom podataka ili vremenom korišćenja. Sem toga, za prostim uvidom u cenovnik pomenutog provajdera i cenovnik MadNet-a vidi se da MadNet ima niže cene za ekvivalentne brzine?

pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
195.252.79.*

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?20.10.2006. u 16:52 - pre 213 meseci
Kao prvo, hvala na odgovoru.

Ne mogu da se slozim oko terminologije otvorenih portova, jer ukoliko se nalazite iza
NAT-a, tj. imate privatnu IP adresu i nijedan port nije forwardovan (sto govori i NMAP programce),
nikako se ne moze reci "svi portovi su kod nas otvoreni".
Da su svi portovi otvoreni, oni bi bili ili forwardovani na ruteru, ili bi vec imali JAVNE IP adrese,
kao sto je na ADSLU ili kao kod pominjeanog konkurenta, pa makar i dinamicke i to vrlo dobro znate :)
Istina, dobar deo torrent programa se mnogo bolje snalaze nego emule.

Jedno pitanje, imate li nameru da u skorijoj buducnosti ponudite
personal pakete sa javnom adresom?

Sto se samih cena tice, evo uporedbe:

Cene kod Madneta:
200kbit - 1600 din.
400kbit - 3200 din.

Cene kod Maksneta:
256kbit - 2000 din.
384kbit - 2500 din.
512kbit - 3000 din.

Kada biste regulisali brzinu/cenu najjaceg personal paketa, stvarno ne bih imao sta da zamerim.
Bez obzira na sve ovo,sva moja prica se svodi na klasicnu pricu musterije: trazenje veceg, boljeg, jeftinijeg,
a na Vama je da procenite da li ta musterija trazi previse ili ne.

Pozdrav, Srdjan
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

vyruz

Član broj: 129580
Poruke: 15
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?06.10.2008. u 08:32 - pre 189 meseci
Pozdrav !

Nedavno sam se preselio u Bulevar Despota Stefana 112 (bivsa 29. Novembra) pa me zanima da li neko zna koji provajderi imaju svoje antene u tom kraju posto sam mislio da probam da uhvatim signal sa onom malom antenom koja se dobija uz karticu za bezicni internet koju ustekam u kuciste. Ali ne znam da li ima neki provajder toliko blizu da mogu sa tom antenom da uhvatim signal.

Hvala unapred !
Pozz !
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
194.106.186.107

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?17.11.2008. u 10:28 - pre 187 meseci
nijedan provajder koji drzi do sebe i svoje mreze ti nece dozvoliti da se nakacis sa tom malom antenicom sto se dobija uz uredjaj/karticu... osim ako si na 20 metara od njegove bazne stanice, a u tom slucaju je (ipak) kabl keva ;)



...a najbolji wireless provajder je TELENOR ;), jedini nudi mesec dana dzabe net, i to iz kanalizacione rupe ima prijem :)))
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Koji je wireless provajder u bgd-u najbolji?

[ Pregleda: 14956 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.