Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackver problem :: nece blender da blenduje :)

[es] :: Linux :: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Slackver problem :: nece blender da blenduje :)23.09.2006. u 09:09 - pre 214 meseci
Probao sam sinoc da instaliram blender ali kaze mi da mi fale sledeci fajlovi

blender: Requires: ALSA, arts, Ogg/Vorbis, OpenAL, OpenEXR, Python, SDL
blender: Homepage: http://www.blender.org/

e ja sam poskidao sve sa linux packages instalirao i dalje prijavljuje

root@darkstar:/home/vlada# blender
blender: error while loading shared libraries: libopenal.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Koja je fora jel mogu u slacku nekako da updatujem ove programe automatski koji m fale preko insterneta?

Drugo pitanje napravio sam usera vlada i on nema pristup /home/vlada/moje stvari.. kada hocu da napravim novi dir nece permision denied tako da ne mogu tu vise ni da kopiramkao user zna li neko sta je?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)23.09.2006. u 09:24 - pre 214 meseci
Prvopokusaj naci libpenal.so

Code:

find ./ -name libpenal.so


i neka ga nadje npr. u /usr/lib/libpenal.so

chdiruj tamo i napravi symlink sa ln -s libpenal.so libpenal.so.0

Ako ga nema, imas dependency problem. U tom slucaju preporuka je ./configure;make;make install

U Slackware-u sve rucno moras, jer nemas dependencies (da ti paket povuce sve ostalo sto zahteva), dalje, ftp update... To je jedna od najgorih distribucija upravo zato, patis se odrzavajuci sistem.

Akokoristis Slackware trebace ti i normalan package management. Mozes imati NetBSD pkgsrc na Slackware-u (dependencies, audit paketa, ftp update i sve ostalo)

http://users.piuha.net/martti/comp/slackware/slackware.html Nisam isprobao, ali vredi pokusati (jer je pkgsrc izuzetan i radi na raznim unixima, NetBSD, Solaris, Linux)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.09.2006. u 10:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)24.09.2006. u 01:44 - pre 214 meseci
Proveri ipak da li skinuo Openal i koju verziju,posto ocigledno trazi taj paket......

Program koji ti moze pomoci prilikom trazenja lib-ova je slacpkg-nazalost on barata samo sa zvanicnim Slack paketima,a ne nezvanicim kao ove sto ti koristis-linuxpackages...

Probaj slapt-get i gslapt kao frontend,ako ga vec ne koristis(prikazuje koje su zavisnosti potrebne za paket,a na tebi ostaje da ih skines rucno)ili swaret koji ima i depandacy check/resolve mada se meni vise svidja slap-get jer je jednostavniji,sve u duhu Slack-a...

@bojan

Mozda Slack nema bas savrsen package managment,ali je on,povrh svega vrlo jednostavan sto je i poenta svega....
Ne mozes nikako reci da je zbog toga Slack najgori.....
Ono sto je mene nerviralo na *BSD sistemima i Gentoo-u je da kada hoces da svuces neki program,on obicno svuce kilo kojekavih zavisnosti od koji je samo manji broj zaista neohodan za rad doticnog paketa,a ostale zavisnosti veselo came na disku
Zato kod Slack svuces paket i shodno tome samo one koje su zaista potrebne za rad doticnog-zato i volim Slack jer je na korisniku da odredi sta mu treba...
Sta koji moj ima da mi svlaci tonu stvari koja mi u zivotu nece trebati,kao kod recimo FreeBSD-a,samo da bi se zadovoljile "zavisnosti"-sve ima svoje prednosti i mane....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)24.09.2006. u 01:55 - pre 214 meseci
A tako je i kod Debiana nije li ;-)

Citat:

Body Bag
Puno ime: Mladen Stepanovic
Član broj: 82460
Poruke: 119
Lokacija: /etc/rc.d
*.inffo.net.
OS: Debian GNU/Linux


;-)

Slackware? Been there, done that. Neka hvala. Ipak mu fali valjani package manager.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)24.09.2006. u 06:44 - pre 214 meseci
Citat:
Valerij Zajcev: Probao sam sinoc da instaliram blender ali kaze mi da mi fale sledeci fajlovi

blender: Requires: ALSA, arts, Ogg/Vorbis, OpenAL, OpenEXR, Python, SDL
blender: Homepage: http://www.blender.org/

e ja sam poskidao sve sa linux packages instalirao i dalje prijavljuje

root@darkstar:/home/vlada# blender
blender: error while loading shared libraries: libopenal.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Jesi siguran da si instalirao openal sa:
http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=7442 ,
pošto u njegovom doinst.sh stoji:
cd usr/lib ; ln -sf libopenal.so.0.0.8 libopenal.so.0 ,
i simlink libopenal.so.0 mora da postoji.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)24.09.2006. u 08:59 - pre 214 meseci
Nazalost nisam uspeo da ga instaliram, bilo je jos gore sa nekim drugim softwerom. Slackware je odlicna distribucija, cak jedina koju sam do sad probao koja mi je lagana sto se konfigurisanja tice kompletan sistem sa drajverima i internetom od pocetka instalacije do kraja mi je trebalo 40min. Ali ovo mu je jednostavno nedostatak koji po meni obara sve ostale pogodnosti, ako ja moram da skinem pola nekog sajta da bi mi radio program, hmm. Stavio sam suse na probu i kao i ocekivano nikakvih problema sto se tice paketa sav software radi ali ostalo mi je jos da isprobam fedoru i mandrivu :)
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 14:32 - pre 214 meseci
Da ne pocinjem novu temu naime sada sam probao da instaliram na slacku mayu 8, e sad ovde imam pitanje sa problemom, nisam primetio kada sam skidao program sa neta da je paket *.rpm i "...i686.." ovo je valjda za 64bit ili se varam, pa sad da li je ovo problem sto nece da mi radi? Drugi deo problema je sto sam pokusao da je instaliram sa rpm -Uvh --nodeps ***.rpm
i ono jr lepo krenulo instalaciju i zavrsilo ali...
error while loading shared libraris libfam.so.0: cannot open shared object file: no such file or directory
whereis maya
/usr/local/bin/maya
E sad skidam sa neta mayu8 za 32bit jer predpostavljam da je ovo problem ima li neko neku drugu predstavu, jer ja ne znam sta je ono libfam.so.0 predpostavka je dependence ali necu da ostavim slack, zarazio me :)?

PS
zna li neko gde mogu da nadjem XSI softimage moze i da mi baci link na PM
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 15:48 - pre 214 meseci
i686 znaci pentijum i jaci, a ne 64 bita! to sto ti fali moras da nadjes gde je i da doinstaliras, za pocetak pogledaj da li vec nemas negde whereis libfam i sl, pa ako definitivno nemas, onda provali odakle je pa doinstaliraj, mada i sa svime time je diskutabilno da li ce da radi.

batali pakete na slacku! Ja sam to naucio na tezi nacin tako sto sam budzio sve i svasta sa linuxpackages-a sve dok potpuno ne upropastim sistem. drzi se oficijalnih paketa (ukljucujuci extra i testing), a ostalo source+checkinstall da bi posle mogao da deinstaliras ili upgrade-ujes. Prilikom configure-a kad instaliras iz source-a ce ti lepo reci sta ti fali, ovako kad instaliras binarno, samo ti iskoci kako ti fali neki libxy, a na tebi je da pogadjas odakle je to.

[Ovu poruku je menjao Leftist dana 26.09.2006. u 17:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 16:28 - pre 214 meseci
Citat:
Valerij Zajcev:error while loading shared libraris libfam.so.0: cannot open shared object file: no such file or directory

Instaliraj http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=8317
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 20:46 - pre 214 meseci
E ovako Maya mi radi na fedori OK
A za slack sam skinuo ovaj fajl ali ne umem da ga instaliram?
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 20:51 - pre 214 meseci
oot@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep# ls
libfame-0.9.1-i686-1jto.tgz
root@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep# installpkg libfame-0.9.1-i686-1jto.tgz
Installing package libfame-0.9.1-i686-1jto...
PACKAGE DESCRIPTION:
libfame: libfame 0.9.1
libfame:
libfame: libFAME is a library for fast (real-time) MPEG video encoding
libfame:
libfame: http://fame.sourceforge.net
libfame:
libfame: Packager: Jay Scott Raymond <[email protected]>
libfame:
Executing install script for libfame-0.9.1-i686-1jto...

root@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep# maya
/usr/aw/maya8.0/bin/maya.bin: error while loading shared libraries: libfam.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
root@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep#
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 22:20 - pre 214 meseci
Citat:
Valerij Zajcev: oot@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep# ls
libfame-0.9.1-i686-1jto.tgz
root@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep# installpkg libfame-0.9.1-i686-1jto.tgz
Installing package libfame-0.9.1-i686-1jto...
/usr/aw/maya8.0/bin/maya.bin: error while loading shared libraries: libfam.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
root@darkstar:/home/admin/autodesk maya8 linux/dep#

Maya ti ne traži libfame nego fam, dao sam ti i link.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 22:29 - pre 214 meseci
pa skinuo sam to sto si mi dao na onom linku gore.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)26.09.2006. u 22:45 - pre 214 meseci
Uf kakav previd nisam video stvarno sam skinuo ovaj drugi nisam video download sa strane btw ovo je super evo resenja
maya je instalirana samo sa ovim jednim paketom koji je falio
blender radi open all koji sam skinuo bio je za 64bita
Sad se stvarno pitam sta ce mi windows :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slackver problem :: nece blender da blenduje :)

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.