Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sweex serial rs-232 modem problem

[es] :: Ostali hardver :: Sweex serial rs-232 modem problem

[ Pregleda: 3158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilich
Ivan Ilic
BGD

Član broj: 10088
Poruke: 45
195.252.85.*

Sajt: www.ilich.co.sr


Profil

icon Sweex serial rs-232 modem problem 14.04.2005. u 15:34 - pre 231 meseci
Posedujem Sweex serial eksterni modem sa Intel Ambient chipset-om. Nikako ne mogu da ga nateram da radi pod Win XP (sp2). Pod Linux-om radi bez problema. Postoji samo jedna verzija drajvera za XP (obican ini fajl). Modem prilikom uspostavljanja veze ne okrece broj niti daje bilo kakav zvucni signal. Da li je potrebna neka dodatna inicijalizacija ili ... Pokusao sam sve moguce opcije koje su mi padale na pamet (promena com porta, promena brzine porta, dodavanje komande X3, ATX3, ATX0 ...).

 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.blueisp.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Sweex serial rs-232 modem problem 12.05.2005. u 13:17 - pre 230 meseci
Citat:
ilich: Posedujem Sweex serial eksterni modem sa Intel Ambient chipset-om. Nikako ne mogu da ga nateram da radi pod Win XP (sp2). Pod Linux-om radi bez problema.

Ja sam isti kupio upravo zbog Linux-a, ali na Win XP nemam nikakvih problema. Prilikom instalacije ponudio mi je drajvere za nekoliko OS, pri cemu izgleda da je isti za Win 2k i Win XP, izabrao sam Win XP i instalacija je prosla. Posle sam samo iskljucio detekciju Dial Tone-a. Init string nisam dirao, u Extra Settings nisam upisao X3, a kao zemlju sam postavio Japan. To je stara fora iz nekog bivseg doba...
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Sweex serial rs-232 modem problem

[ Pregleda: 3158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.