Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dotnetnuke iskustva

[es] :: .NET :: dotnetnuke iskustva

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Csharp

Član broj: 39818
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 13:58 - pre 214 meseci
da li je to netko koristio i šta je to uopće?


tnx
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 14:46 - pre 214 meseci

DNN je freeware portal, nesto kao Sharepoint za kucnu upotrebu U principu nije los kad treba nabrzaka napraviti neki sajt gde ne zelis potrositi dane i dane programirajuci. Ako si vican ASP.NETu mozes i sam da napravis module za DNN i da ih uklopis u sam portal.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 14:47 - pre 214 meseci
Koristimo ga na www.novetehnologije.com

DNN je Content Managament System. Ništa posebno, ali vrši posao.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 15:10 - pre 214 meseci
Citat:


Ha, uopste nisam provalio ovo. Fino ste ga prilagodili...



@Csharp: alternativno imas i Ranbow portal (http://www.rainbowportal.net). Oba imaju neke svoje prednosti i mane. Oba proizvoda po meni imaju jos dosta da predju pre nego sto budu vise rasprostranjeni. Iako namenjeni ne-tehnickoj areni da omoguci kreiranje web sajtova kroz administraciju umesto programiranje, u stvarnosti moras da budes bas dobar sa SQLom i .NETom :) Sve je ok dok setup ide po loju, ali ako nesto krene naopako problemi su veliki :)


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 15:14 - pre 214 meseci
Citat:
mmix: DNN je freeware portal, nesto kao Sharepoint za kucnu upotrebu :) U principu nije los kad treba nabrzaka napraviti neki sajt gde ne zelis potrositi dane i dane programirajuci. Ako si vican ASP.NETu mozes i sam da napravis module za DNN i da ih uklopis u sam portal.


SPP (bar tekuća verzija) je više sistem za kolaboraciju, dok je DNN CMS. Može i SPP da se nabudži da radi i kao CMS, ali je to mučenje osim ako si baš vičan. Doduše u sledeću verziju SPP-a će valjda da integrišu MS CMS koji je do sada bio poseban proizvod.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 15:21 - pre 214 meseci
Ako ti treba CMS, mislim da je mnogo bolja ideja odabrati neki sa LAMP platforme. Mnogo (tipa dva reda veličine) je veći izbor.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 15:42 - pre 214 meseci
Citat:
Dragi Tata: SPP (bar tekuća verzija) je više sistem za kolaboraciju, dok je DNN CMS. Može i SPP da se nabudži da radi i kao CMS, ali je to mučenje osim ako si baš vičan. Doduše u sledeću verziju SPP-a će valjda da integrišu MS CMS koji je do sada bio poseban proizvod.


Da, sam SPP out-of-the box je nabudzen za kolaboraciju. Ono na sta ja mislim je Sharepoint services koji nema nista od toga i za koji u principu sam moras da pises module ili da pazaris gotove. I ne bih se kladio da ce CMS da udje u SPP, dobre pare oni prave na tome sto drze gomilu proizvoda baziranih na SPServices razdvojene . Iskreno mi se povraca od kvalieta njihovih modula pocev od SPPa, CMSa pa do Great Pains-a (ovaj, plains-a pardon). Svaki dan kad treba da unesem svoje billable sate pada mi mrak na oci.

A sto se tice DNNa kao CMSa, to isto vazi samo za out-of-the-box. Dokaz je par desetina modula koje smo mi napravili za razne funkcije od aerodromskih operacija do dugmeta kojim nocni cuvar otvara elektronska vrata (nista me ne pitaj ) Ali definitivno si u pravu fabricki DNN je slicniji MS CMSu nego SPP-u


Citat:
jablan: Ako ti treba CMS, mislim da je mnogo bolja ideja odabrati neki sa LAMP platforme. Mnogo (tipa dva reda veličine) je veći izbor.


Jeres i to u .NET forumu
Ali da si u pravu, jesi, LAMP definitvno ima veci izbor.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.sbcglobal.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva21.09.2006. u 16:45 - pre 214 meseci
pa pretpostavljam da covjek pita u .Net forumu jer ima iskustva/radi na .net platformi i sta ce mu sada LAMP sa sve virusima i exploit-ima :o. Nema potrebe za flejmom, ovo je ipak .NET forum a i pitanje je usko vezano za specificnu ASP.Net aplikaciju.

DNN je veoma zahvalan CMS, jedini problem na koji sam ja naisao mada prilicno veliki je da se natjera da radi sa Shared Hosting-om na 1and1.com tj. mozda i namjestis vanilla DNN medjutim neki moduli zahtjevaju zasebna prava itd. Na kraju sam ipak uspio da natjeram sve da radi, uz male izmjene u modulima. Mislim da je godaddy bolji po ovom pitanju mada i dalje, tvoj web server je nabjolje rjesenje.

Ako ti treba nesto nabrzaka, kao sto neko rece gore, bez mnogo custom-iziranja a ti uzmi DNN. URadice ti posao, ima i ok skin-ova pa moze i da izgleda kako treba ali ako hoces 100% kontrolu (mada i DNN dolazi za source-om) sjedi i pisi svoj portal sto bas i nije veliki problem, opet zavisi od tvojih zelja i mogucnosti.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

Csharp

Član broj: 39818
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dotnetnuke iskustva27.09.2006. u 08:25 - pre 214 meseci

Ljudi, hvala vam na odgovorima! ;)

Ja sam nešto načuo o DNN, ali nisam bio siguran šta je to! Ja radim u ASP.NET-u i napravio am nekakav svoj mali portal, imam i forum! Trenutno se to ne može vidjeti, jer je na mom komp-u! :) S obzirom da već par godina programiram u C# (Windows aplikacije), zainteresirao sam se malo i za ASP.NET i čisto mi je ok, ali imam problem jer sam sa javascript-om na Vi, pa za neki bolji menu sam potrošio hrpu vremena, ali su to sada dodali u novi studio, ali još uvijek mi fali znanje js.

Našao sam si nekakav rte i njega koristim za dinamičko dodavanje novih post-ova ili kako se to već kaže. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: dotnetnuke iskustva

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.