Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AutoCAD i srafiranje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD i srafiranje

[ Pregleda: 6617 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
89.216.227.*



+11 Profil

icon AutoCAD i srafiranje17.09.2006. u 15:14 - pre 214 meseci
Kako resavate onaj cuveni glupi problem, da su sve linije na svom mestu i seku se u tacki itd...
a ACAD ipak hvata povrsinu koju on oce i nema sanse da ga "nagovoris" u supprotno??|
Neki put mi uspe zumiranjem da poboljsam, al nece ni to uvek.
Evo isti bug od pre 100godina, a verovatno i pre , ne znam.
Jel ima neko pametno resenje za ovo?
kako se vi snalazite?

 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje17.09.2006. u 15:17 - pre 214 meseci
Aj okaci sliku da vidim u cemu je problem,jer ovako na "suvo" bojim se da te nisam razumeo.
Proveri da li ti je kotura zatvorena,jer onda ACAD oce da malo podivlja,probaj da "explodiras" srafuru,pa onda edituj liniju po liniju
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje19.09.2006. u 10:07 - pre 214 meseci
Da, taj bug u acadu jos ide...
Da bi nesto srafirao, mora biti zatvorena kontura, pa ne sme imati duple linije jednu preko druge(inace brlja), trece, ono sto srafiras mora biti u vidnom polju ekrana(sto je takodje bez veze), e zato vise ne radim u acadu i zbog jos gomile takvih gluposti.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vrbnik1
Student
Zemun

Član broj: 105683
Poruke: 95
194.106.175.*



Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje23.09.2006. u 22:45 - pre 214 meseci
Meni je ipak AutoCAD najbolji za 2D.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.subotica.net.



+17 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje24.09.2006. u 11:21 - pre 214 meseci
Naravno da jeste, niko to ne osporava...Jer je i radjen za rad u 2D. Naravno i ja ponekad komplikovane oblike nekog profila prvo uradim u acad-u pa ga uvezem da ga dalje modeliram.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje24.09.2006. u 11:55 - pre 214 meseci
I mene nervira kada AutoCAD hvata šta on hoće. Snalazim se nekako kada isključim automatski Object Snap a potom koristim alatke iz Object Snap palete. I kada zadaješ šrafuru isključi OSNAP jer zna da zamara hvatajući krajnje tačke konture ili srednje tačke linija. Pogotovo ako se šrafira neka uska oblast pa su linije konture na malom rastojanju. Sve ostalo o šrafiranju je rekao Sanibo.
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje24.09.2006. u 11:57 - pre 214 meseci
Nikada nisam probao da prvo nacrtam u Acad-u pa da uvezem u neki program pa da modeliram(npr u CATIA,Sloid PRo-E)
Doduse nisam nikada ni razmisljao,ali moram da pohvalim za ovu ideju.
A da li bi hteo da mi kazes kako to radis?
Da bi ustedeo na remenu.
pozz
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje24.09.2006. u 12:25 - pre 214 meseci
Solidworks je kompatibilan sa *.dwg. Nisam ni ja ubacivao dwg crtež u skicu, ali sanibo će ti sigurno objasniti.

U Catia je malo komplikovanije, o tome možeš pročitati u temi o ekstrudiranju fontova, mislim da se ta tema zove Graviranje u Catia. Treba dwg fajl otvoriti u Catia a potom jednostavnim copy/paste prebaciti željenu geometriju iz Drafting modula u Sketcher.

U Inventor-ovom Sketch-eru ima Insert AutoCAD File alatka. Prebacivanje geometrije iz dwg fajla u skicu je odlično rješeno jer u dialog box-u ove alatke imaš mogućnost izbora željene mjerne jedinice, možeš čekirati layer-e iz kojih želiš preuzeti geometriju a možeš i u grafičkom dijelu dialog box-a selektovati samo one linije koje ti trebaju i iste će biti uvezene u skicu bez obzira u kom su layer-u nacrtane.

Ovo zna mnogo da ubrza vrijeme modelovanja, pogotovo ako imaš crtež konstrukcije u dwg a izmjene ili kompletno rekonstruisanje moraš obaviti u nekom od programa za parametarsko modelovanje.
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.180.eunet.yu.



Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje24.09.2006. u 13:51 - pre 214 meseci
Citat:
Nisam ni ja ubacivao dwg crtež u skicu, ali sanibo će ti sigurno objasniti


To znam, čak i ja

Otvoriš SW ili CATIA pa onda file-open, pa na Files of type podesiš dwg a onda nađeš tvoj dwg fajl koji si napravio izabereš neku od ponuđenih opcija pre ubacivanja i to je to!
Pretpostavljam da je za ProE slično.

Citat:
I mene nervira kada AutoCAD hvata šta on hoće.


Neznam da li si uočio, ali AutoCAD pravi razliku kad nešto obeležavaš sa leva na desno u odnosu kada isto obeležavaš sa desna na levo.


Pozdrav!


Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
89.216.227.*



+11 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje29.09.2006. u 08:18 - pre 213 meseci
Dobro da rezimiramo, posle 58987 verzija autocada isti i dalje ima problem sa srafiranjem??
Interesovalo me je da li i vi imate slicne "poteskoce"?
Ne znam vam meni je pre u 2000-ci hvatao i neke nepostojece Z koordinate prilikom srafiranja.

CATIA> Kakva je za izvoz formata? DWG/DXF/3DS? Jel to postoji kod nje?
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje29.09.2006. u 10:33 - pre 213 meseci
bokisha:
Recimo da imas acad crtez u 2D i tamo ti je kontura definisana ako je u razmeri 1:1, a trebalo bi biti.(Ja to koristim kod ranije uradjenih stvari pa ti ponovo zatrebaju)
Open -- pa-- File type ...*.dwg
Solidworks ce ti generisati Drawing odnosno *.slddrw file.
U drawingu jednostavno selektujes konturu "Copy" odes u new file, part, sketch, i onda "Paste".
Veoma jednostavno i ponekad korisno.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje29.09.2006. u 13:44 - pre 213 meseci
Citat:
Okmijun: Dobro da rezimiramo, posle 58987 verzija autocada isti i dalje ima problem sa srafiranjem??
Interesovalo me je da li i vi imate slicne "poteskoce"?
Ne znam vam meni je pre u 2000-ci hvatao i neke nepostojece Z koordinate prilikom srafiranja.

CATIA> Kakva je za izvoz formata? DWG/DXF/3DS? Jel to postoji kod nje?


Ja nemam nikakvih problema pri srafiranju mojih radova u AutoCad-u. Ali zato kada uzmem da prepravljam tudji to je tiha jeza.

A sto se tice CATIA-je ona podrzava: dwg, dxf, wrl, igs, step, svg, stp, 3dmap, 3dzml, cgm,....
Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
89.216.227.*



+11 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje02.10.2006. u 22:49 - pre 213 meseci
Citat:
PH42-CNC: Ja nemam nikakvih problema pri srafiranju mojih radova u AutoCad-u. Ali zato kada uzmem da prepravljam tudji to je tiha jeza. :O

A sto se tice CATIA-je ona podrzava: dwg, dxf, wrl, igs, step, svg, stp, 3dmap, 3dzml, cgm,....


I za EXPORT i za IMPORT?
Gledao sam kod ortaka nesto i nista nisam naso, verzija koju on koristi je nemampojmakoja, neka vrlo stara...
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: AutoCAD i srafiranje03.10.2006. u 02:08 - pre 213 meseci
Ako pitas za Catia onda nećeš ni naći opcije Export i Inport kao kod nekih drugih programa. Jednostavno koristiš Save As i Open.
Citat:
Stele: Neznam da li si uočio, ali AutoCAD pravi razliku kad nešto obeležavaš sa leva na desno u odnosu kada isto obeležavaš sa desna na levo.
Pozdrav!

Znam to, takav pristup selektovanju objekata je odličan. Ali se uvijek unervozim kada šrafitam neku tanku i dugu zatvorenu konturu (najčešće lim u presjeku), pa ta kontura mora da bude cijela vidljiva na ekranu (čini mi se da je neko rekao u ovoj temi da je to glupost, a i ja se slažem s tim) i onda ne mogu da kliknem unutar te konture zbok uključenog OSNAP-a koji hvata vertekse te konture. I svaki put moram isključivati OSNAP. To jednostavno dosadi. Ima li neko jednostavnije rješenje?
Doduše ima i razlike u šrafiranju ako se koristi ''obični'' AutoCAD ili AutoCAD Mechanical.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD i srafiranje

[ Pregleda: 6617 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.