Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a

[es] :: Windows aplikacije :: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a15.09.2006. u 01:08 - pre 214 meseci
E, ovako narode...

Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje, ali da pokusam:
Imam problem sa racunarom prilikom reprodukcije DivX filmova. Tacnije, film ide normalno neko vreme i odjednom zamrzne ceo racunar, slika ostaje na ekranu zamrznuta, ali nista drugo ne funkcionise (cak ni ctrl+alt+del). Nekada se desi da odgledam ceo film bez problema, a nekada mi se zaglavi i dva tri puta za vreme jednog filma. Imam instaliran ACE mega codec pack i antifreez program. Da li je problem softverske ili hardverske prirode?? Sistem je XP servis pack 2.

Konfiguracija je sledeca: Intel 3Ghz/1MB cash/800MHz FSB
Gigabyte GA-8iPE1000G motherboard
1.5GB DDr
Western Digital 160GB sata + Western Digital 320GB sata
ATI Radeon 9550, 256MB, 128 bit

Hvala...
 
Odgovor na temu

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 03:50 - pre 214 meseci
Meni se isti problem desavao, ali samo kada pokusavam da gledam neki jako ostecen Cd! Iskreno, kodek koji si naveo ne koristim, najcesce koristim kodek "svi u jednom" u kombinaciji sa angel-potion i ffd-show-om, probao sam i sam K-Lite i sve je radilo bez problema... Ne verujem da je kodek u pitanju, ali ako nije ostecen Cd, ne znam sta bi drugo moglo biti osim kodeka. Probaj da ga deinstaliras i instaliras neki drugi!
Nekad, filmove koje ne moze da pusti MV2, hoce Bs plejer... sta znam... nadam se da ce ti se javiti neko strucniji od mene :)
Pozdrav!
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 08:58 - pre 214 meseci
Ako ce te malo utjesiti,mom susjedu se isto to desavalo,ali nismo nikad skuzili
sta je bilo,nisi sam.Ako citas film sa cd-a,preporucujem ti da ga bar privremeno
kopiras na racunalo(imas hard-a,nemoj skrtariti:) ).Jer kad citas sa cd-a,
puno je veca mogucnost da ce se nesto zblesirati,nego sa hard-a,i provjeri
si hdd da nema slucajno gresaka na njemu,to isto moze biti problem.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 12:36 - pre 214 meseci
Rekao bih da je do kodeka
Probaj da namestis DiVX Video bundle 5.2 konkretno DiVX52XP2K.exe
Primecujes XP u nazivu .exe fajla. TO je zato sto su neke verzije tok kodeka bile nekompatibilne sa XP-om i da su pravile iste probleme
Upravo zbog takvih stvari, sto mi je stucao i seckao divx na masini na kojoj klinac moze da igra Olivion, odustao sam od tog nivoa socijalne zabave i strogo se prebacio na DVD
A da nije problem u hardveru, svedoci i podatak da film koji stuca na XP-u tecno vozi na Linuxu
Tu se prica zavrsava
predji na DVD, ne vidim razlog za postojanje divx-a u ovim vremenima kad dvd kosta isto kao i divx
Jednostavno nisi kriv ni ti ni tvoja masina
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 13:27 - pre 214 meseci
Hard diskovi su dobri (nema bad sector-a). To mi se desava bas i prikom gledanja sa hard-a a i kad gledam sa cd-a ista je stvar. Probao sam da menjam svakakve kodeke ali opet je isto. Prvo sam mislio da je problem do MV2 player-a, ali sad koristim BS i opet isto.
Gledam ja i sa DVD-a, ali lakse mi je od drustva da nabavim divx nego DVD.
Kazem ja svima da je Linux zakon, ali ne veruju mi. Mandriva 2006 me ceka spremna za instalaciju, pa ako ne nadjem resenje za XP, odo ja na Linux..
Pozz...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 15:11 - pre 214 meseci
Proveri da nije slucajno Ultra DMA mode presao u PIO
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Animals

Član broj: 92632
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 15:49 - pre 214 meseci
pogledaj sto je reko alkion, to bi moglo biti to
ali to se desava ako je cd jako ostecen ili ako je doslo do pogresnog przenja,...
al ako nije nis od toga mozda je greska u programu s kojim gledas film,... prsnimi si power DVD,...
Comp za zabavu:Intel® Pentium® 4 660 Desktop Processor w/ HT Technology 3.6GHz 800MHz FSB 2MB , Approved NVIDIA nForce 4 SLI Motherboard, 4GB DDR2 Performance SDRAM at 800MHz ,500GB (2 x 500GB) Serial ATA 3Gb/s 7,200 RPM w/ 2 x 16MB Cache ,Dual 1024MB NVIDIA® GeForce 7950 GX2 - Quad SLI Enabled JEDNOM RIJEČJU ALIENWARE Area-51® ALX[/RED]

 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 22:41 - pre 214 meseci
Gde da pogledam taj Ultra DMA??
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a17.09.2006. u 22:57 - pre 214 meseci
U device manageru
Ide/ata ...
Imas primary a ispod secondary
Otvori prvi i vidi drugu karticu

Current transfer ...

NAravno, proveri i secondary
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a18.09.2006. u 00:29 - pre 214 meseci
Pogledao sam i stavljeno je na DMA...
Kada premotavam film vece su sanse da se zamrzne.
Stvarno me smara....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Zamrzavanje prilikom gledanja divX-a

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.