Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Look'n'Stop & FTP, chaining proxys

[es] :: Windows mreže :: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys

[ Pregleda: 4359 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Look'n'Stop & FTP, chaining proxys26.04.2003. u 04:34 - pre 255 meseci

Zna li neko, eksplicitno, bez kontempliranja, kako da u Look'n'stop firewall-u zatvorim port 21, a zatim portove od broja 30.000 i vece?

Ako niko ne može da mi pomogne sa ovim, zna li neko kako da u lanac povežem BlackIce i Look'n'Stop, i kojim redosledom?

Unapred zahvaljujem na konstruktivnim predlozima
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys27.04.2003. u 12:16 - pre 255 meseci

Uh,

Nije valjda da niko nije ovo radio? Zaista mi je hitno. Gojko?
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys28.04.2003. u 01:45 - pre 255 meseci
ZoneAlarm Pro?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys28.04.2003. u 06:41 - pre 255 meseci
Dentone, malo me buni taj '?' na kraju, ne znam da li nagadjas ili ne -- a i mene zanima ovo sto covek pita --- dakle, ajd ne bilo ti tesko, reci jasno je l' moze ZA Pro bas tako po portovima da odobrava/zabranjuje pristup (a ne po aplikacijama kao free ZA) ? Naime gledao sam na sajtu zonelabs.com al nisam uspeo da nadjem tu informaciju.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys28.04.2003. u 16:46 - pre 255 meseci

Ljudi,

hvala vam sto se barem javljate, ali... Vidite, o tome koji firewall-ovi su dobri imam nameru da pokrenem poseban (ozbiljan) topic, ali nista dok ne ispitam ovu pomenutu kombinaciju, a za to mi treba pomoc nekoga ko se u ove stvari razume. Prema tome, molim vas (with thx in advance) da ne rasplinjavamo temu digresijama.
Interesuju me ova dva firewalla.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys28.04.2003. u 18:02 - pre 255 meseci
Rado bih pomogao ali nemam mnogo iskustva sa tim windows firewall softverom. Poslednje što sam koristio bio je AtGuard i on je uglavnom korektno obavljao posao. Imao si settings prozor gde si mogao da podesiš "pravila" koja se proveravaju za svaki primljeni paket ili konekciju, slično access listama, samo grafički prikazano i mogla su se dodavati pravila i "po programu".

Pošto ne znam koji je windows u pitanju, pretpostaviću da je neki 2k ili xp. Tu AtGuard valjda ne radi, ili ne radi kako treba, već treba probati sa Nortonovim internet security suite-om, koji je u stvari našminkani i unapređeni atguard.

Ako ti on nije dostupan, možeš probati i sa microsoftovim ugrađenim firewallom. Pretpostavljam da hoćeš da blokiraš uglavnom DOLAZNE konekcije, to MSov firewall sasvim korektno obavlja. Može i da propušta ili forwarduje određene portove, takođe. Lako se i podešava, properties konekcije pa imaš tamo checkbox i poneka advanced setovanja, zavisi od verzije Windowsa. Ako su ipak u pitanju odlazne konekcije, onda mislim da je najbolje rešenje ovaj Norton.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys28.04.2003. u 23:38 - pre 255 meseci
Imam ja ZA Pro, i moze to sto si pitao, degojs. A, moze i jos svasta lepo i korisno da zabrani, blokira, spreci itd. Free verzija ne poseduje pola od Pro verzije.

Ovo sto Gojko predlaze (norton) nisam probao ali ovaj XP-ijev firewall je korektan za stvari koje je Gojko naveo.

ZA reklamiraju kao najpopularniji firewall na vise svetski poznatih sajtova, i moram da priznam da stvarno ima dosta korisnih opcija.

Nastavicu da ga koristim ;)

P.S.
E, da, ZA cak radi fino i kad igrate CS u LAN-u, tj. ne utiche na ping ni malo, a ni procesor ne opterecuje :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys29.04.2003. u 00:16 - pre 255 meseci
Pa ako ne dira UDP saobraćaj, ne može ni da utiče na performanse Counter Strike-a. :)
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys29.04.2003. u 09:26 - pre 255 meseci
Hm, ne razumem se bas u to nesto posebno, ali znam da je starija free verzija (2.6 valjda) itekako uticala na lag. O cemu se tu zapravo radi?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys29.04.2003. u 12:49 - pre 255 meseci
O trolovanju?

Molim Gojka da se pridržava pravila foruma i da prebaci sve postove koji nisu vezani za temu na neki drugi topic.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Look'n'Stop & FTP, chaining proxys

[ Pregleda: 4359 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.