Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 2003: IIS u kernelu!!!

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003: IIS u kernelu!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5453 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows 2003: IIS u kernelu!!!01.05.2003. u 11:49 - pre 255 meseci
Citat:
degojs
As for Web delivery, Server 2003, with the new edition of Internet Information Server (IIS), IIS 6 is much better than Microsoft's previous operating system and Web server combinations. But, IIS 6 has some of its functionality built right into the Server 2003 kernel, so you can forget about running IIS 6 on W2K or NT. IIS 5 is the end of the line for those platforms. All that said, the bottom line is that IIS 6 on Server 2003, delivers files 90% faster than IIS 5 on W2K Server, and a whopping 110% faster than NT.

A kakvi su rezultati u odnosu na neke druge OS-eve i Web servere pogledajte sami, ja ne smem da prenesem ovde posto bi dobili gomilu poruka besnih korisnika drugih OS-eva. Verovatno cu da postavim temu na advocacy ;-)


pa neces. dobices zacudjeni pogled posto je kesiranje stari i veoma dobro poznati proces ubrzavanja http servera, cak i u kernelu. postoji jedna stvar koju radi vecina kompanija kada zele da prikazu prednost njihovog proizvoda u odnosu na drugi, a to je da se benchmarking prilagodjava tom proizvodu, a isto tako se zanemaruju optimizacije kod drugih proizvoda sa kojima poredis rezultate. npr. mysql to radi (da sada ne bi ispalo da branim open source). mislim da je malo zdrave skepticnosti potrebno u ovakvim situacijama, ja barem ne verujem dok ne vidim. ono sto mene cini skepticnim je to sto je m$ svaki svoj proizvod najavljivao na manje-vise isti nacin i sve je to deo marketinga, jer proizvod treba prodati, a neces ga prodati ako kazes "evo, nije on los, nesto je losiji od konkurencije, ali moze bas lepo da radi". uostalom, videcemo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows 2003: IIS u kernelu!!!01.05.2003. u 15:41 - pre 255 meseci
O da, siguran sam da je IIS ugrađen i ostavljen u kernelu sa razlogom :). Ne radi se o 5% ili 10% već mnogo značajnijoj razlici - tako da bi ipak trebalo da je teško lagati. No, slažem se da ne treba slepo verovati (prvim) testovima, ali kako rekoh - verujem da je sa razlogom odlučeno da IIS ostane u kernelu, jer da je ubrzanje bilo malo verovatno ne bi ostao tamo. Ako se po jutru dan poznaje - mislim da imamo odličan OS ispred nas.

(što se tiče onog '..gomilu poruka besnih korisnika drugih OS..' samo se malo šalim na račun onog što se pre dešavalo na ovoj temi - ništa vise)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows 2003: IIS u kernelu!!!02.05.2003. u 01:37 - pre 255 meseci
pa o znacajnijoj razlici mozes da govoris i o razlici sa npr. komercijalnim zend acceleratorom gde dobijas veoma velika ubrzanja pomocu optimizacija i kesiranja dinamickog php sadrzaja. ubrzanja su prilicno dramaticna, mnogo veca nego ona koja se pominju ovde kod IIS-a. naravno, u pitanju je komercijalni paket. imas i besplatni zend optimizer, koji nema ni priblizne rezultate (recimo 30-40%, retko iznad), ali to je i razumljivo s obzirom na cenu. pored ostalog, potrebno je da konfigurises i apache shodno potrebama, ako ti je delivery kritican i primetis da apache sporo isporucuje staticki sadrzaj neki od razloga mogu biti i u tome da je access log postao previse velik, odn. da raste isuvise brzo (zvuci malo banalno, ali ako zaista imas veoma opterecen apache i ovo je jedan od parametara na koje moras da obratis paznju) te da ga moras brze rotirati, ili da si neprimereno podesio broj max broj child-ova, pocetni broj mmap-ovanih child-ova, etc. etc. jednostavno, lako je podesiti los benchmark i odavno sam prestao da verujem benchmark-ovima posto se cesto desava da tek u realnoj situaciji mozes da procenis kako se neki servis ponasa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003: IIS u kernelu!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5453 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.