Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Webmin

[es] :: Linux :: Webmin

[ Pregleda: 4521 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.ptt.yu



+727 Profil

icon Webmin24.04.2003. u 23:32 - pre 255 meseci
Koji je po vama najbolji GUI sistem za administraciju Linux-a ?

Ja sam instalirao Webmin i izgleda mi prilično dobro (ali šta ja kao početnik znam). Potreban mi pogled sa vrha na Linux. Webmin možete naći na www.webmin.com.
 
Odgovor na temu

stefan.e
Stefan Erdoglija
Beograd

Član broj: 7908
Poruke: 28
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Webmin25.04.2003. u 01:15 - pre 255 meseci
Pa ako koristis Mandrake, MDK Control Center je sasvim OK,
a u SuSE-u YAST.
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
*.F1.srv.t-online.de



+1 Profil

icon Re: Webmin26.04.2003. u 15:44 - pre 255 meseci
Webmin je ubjedljivo najbolji za administriranje linuxa-a preko web-browser-a. Sve sto mozes da uradis direktno na mashini, mozes i preko webmin-a . To sto je stefan napisao nema veze sa pitanjem, posto su oba navedena tool-a, vezana direktno za distribuciju i direktno za mashinu, a ne remote kao sto je webmin ili linuxconf.

Jos jedna napomena, preko webmin-a mozes amdinistrirati bilo koju distribuciju, bio to MDK ili Suse, RH ili bilo sta drugo. Znaci nisi vezan za distribuciju u opste. Povoljan je takodje ukoliko je imas slabu mashinu i ne zelis dizati X, a nemas pretjerano iskustva u radu sa konzolom. Onda fino instalirash webmin i pichish.. Naravno potreban ti je jedan komp u mrezi, koji ima X i Web-browser.

Pozdrav
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Webmin27.04.2003. u 11:04 - pre 255 meseci
Jos jedna napomena, preko webmin-a mozes amdinistrirati bilo koju distribuciju, bio to MDK ili Suse, RH ili bilo sta drugo. Znaci nisi vezan za distribuciju u opste. Povoljan je takodje ukoliko je imas slabu mashinu i ne zelis dizati X, a nemas pretjerano iskustva u radu sa konzolom. Onda fino instalirash webmin i pichish.. Naravno potreban ti je jedan komp u mrezi, koji ima X i Web-browser.

U Mandrake webmin se lepo pokrece sa https://localhost:10000/ , ali u SuSE 8.1
to ne funkcionise pa te molim da mi napises kojom komandom se webmin pokrece u
SuSE jer je ja nisam otkrio.
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
*.F1.srv.t-online.de



+1 Profil

icon Re: Webmin30.04.2003. u 23:47 - pre 255 meseci
Pa prijatelju to je standard port preko kojeg imas pristup webmin demonu. Vjerovatno ce biti to da webmin nije automatski startovao webmin demon poslije instalacije, tako ce biti da ga moras rucno startovati. Koliko se sjecam preko suse mozes iz konzole putem sledece komande rcwebmin start ili klasicno /etc/init.d/webmin start ili cak mozes ovako /etc/webmin/start

Ipak radi kontrole zaviri jos u /etc/webmin/ i potrazi tamo neki conf fajl, tu je definisan port preko kojeg imas pristup, iako sam 99,9% siguran da i kod suse sve pichi na port 10000

Da, probaj jos i https umjesto http mozda ide preko ssl-a


Pozdrav..
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Webmin01.05.2003. u 11:03 - pre 255 meseci
Hvala ti na odgovoru, ali ja ipak nisam pronasao webmin. U /etc to ne postoji niti bilo sta slicno. Pokusao sam pretragu celog Linuxa sa webmin kao kljucnom reci i nisam pronasao nista. Takodje ni na instalacionim diskovima toga nema. Moguce je da postoji problem u tome sto mi nije instaliran kernel source. Uzgred, dok sam imao instaliran Mandrake webmin mi je bila vrlo simpaticna alatka, ali u SuSE mi se cini da je Yast alat tako jak da nisam imao potrebu da se bakcem sa webminom, ali me je ovo pisanje ovde podsetilo na taj problem u SuSE distribuciji.
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
*.F1.srv.t-online.de



+1 Profil

icon Re: Webmin01.05.2003. u 23:22 - pre 255 meseci
Evo mene opet prijatelju,


pa zaboga milog, kada si postavio pitanje normalno je da sam predpostavio da si vec instalirao program. To što tebi možda nije poznato je da u suse default instalaciji nema webmin-a. Koliko se sjećam kos suse je nema je u opšte u opciji za instalaciju.


Sama instalacija webmin-a je toliko jednostavna, da možda nema potrebe da je distribucije trpaju kao dodatak. Osim u mdk nigdje nisam naišao na wm-a.

Jednostavno idi na http://www.webmin.com/download.html i skini rpm paket za suse Instalraj ga i gotovo.

Onda ćeš 100% moci preko porta 10000 ;-)


Pozdravčić
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
194.106.186.*

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Re: Webmin02.05.2003. u 11:07 - pre 255 meseci
Glavna prednost Webmina je remote administriranje računara. Dakle, ako administriraš neki server koji je privezan na Intertnet možeš da ga kontrolišeš sa bilo koje lokacije. U ovom slučaju predlažem dobar izbor lozinke kao i ograničavanje lokacija sa kojih je administracija moguća firewall-om.

Webmin koristim već duže vreme i smatram da je odličan i upotrebljiv alat.
*************************************
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Webmin02.05.2003. u 12:46 - pre 255 meseci
Vrlo je ogranicavajuci, ali je makar straightforward. A to je bitno mnogim korisnicima koji ne zele da se bakcu mnogo.

Za pravu administraciju shell prompt je i dalje najmocnija alatka.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Webmin02.05.2003. u 13:19 - pre 255 meseci
Citat:
zomigo:
Evo mene opet prijatelju,

pa zaboga milog, kada si postavio pitanje normalno je da sam predpostavio da si vec instalirao program. To što tebi možda nije poznato je da u suse default instalaciji nema webmin-a. Koliko se sjećam kos suse je nema je u opšte u opciji za instalaciju.
...
Onda ćeš 100% moci preko porta 10000 ;-)


Pozdravčić


Ovo jednostavno nisam znao, sta da radim! Najtoplije ti zahvaljujem. Instalirao sam webmin sa Mandrake
CD-a, startovao i konfigurisao i sada normalno radi (nalazi se u /user/share/webmin). Pokrece se sa http i
nalazi se na portu 10000. Jos jednom hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
*.dip.t-dialin.net



+1 Profil

icon Re: Webmin02.05.2003. u 21:27 - pre 255 meseci
Toooo to to samo napred :-)
Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Webmin

[ Pregleda: 4521 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.