Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo

[ Pregleda: 3038 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
PPP-01-101.beobug.com.



+1 Profil

icon kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo10.09.2006. u 18:18 - pre 214 meseci
Ja sam 4.god. Masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje i radim zajedno sa mojom profesoricom na odrzavanju sistema po kabinetima. I imamo problem. 12 racunara u jednom kabinetu je je slicne konfiguracije 2400+ sa fx 5200 ili 5500 i 512 mb rama. Problem je sto su ti racunari stalno padali i pucali u radu sa ProE WF2. Posto smo letos formatirali diskove i digli sp2 imamo sada jos goru situaciju. oni koji su pre radili super padaju a od onih koji su padali samo 2 ne padaju, al i kod njih nonstop treperi skica u radu pa ne mozes nista da uradis. Ja kod kuce i na para racunara nisam imao problema cak sam ga stavio i na konfiguraciju koja je mnogo losija od minimalne.
kad puca izbacuje don't send, a i kad iskljucim drwanston i error report win opet izbacuje gresku u app. ZNA LI KO STA DA RADIM???

PS: Meni podjednako dobro proE wf2 radi i na ATI i FX(NX) ma da sam veci ljubitelj Nvidie
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo10.09.2006. u 18:46 - pre 214 meseci
Pretpostavljam da su licence ProE-a legalne i da nema problema sa njima iz razloga sto su licence svima iste - te edukativne. Verujem da je negde od operativnog sistema problem. Ne mogu da komentarisem nista jer ne znam kakva su Vasa znjanja vezana za OS-ove i sve ostalo.

U ovom trenutku ti ne mogu pomoci, ali u skorije vreme za nekih 10-tak dana cemo Vas najverovatnije moci nesto da uradimo. Ako si u Beogradu - mozda i ranije - Imate li "odrzavanje" Imate li Legalan OS - Virusi - Struja?
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo11.09.2006. u 00:26 - pre 214 meseci
Hm,...
Cela grupa racunara pada???Hm,...
Probaj da primenis MEDTODU UZASTOPNIH UZALUDNIH POKUSAJA,ali samo na jednom racunaru na kom sigurno puca program.Znaci,formatiraj ga ponove,odradi sve ispocetka.Pazljivo ga odradi,jer moze da se desi da si napravio neki propust u predhodnom pokusaju!Pa,ako uspe.uradi i drugi,ali samo jedan po jedan.Znam da oduzima puno vremena,ali,...
A ako ne uspe sjebo si se na samo jednom kompu,sto i nije strasno.
Aj pa javi sta si uradio?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo11.09.2006. u 08:51 - pre 214 meseci
Da li ti i tvoja profesorka znate sta je Ghost?

Kad napravis da jedan kompjuter radi kako treba - i da je stabilan, napravis Ghost image OS-a a onda ga prebacis na ostale kompjutere. Poenta je da cak i ako su razliciti - mislim na graficku karticu - to ce da radi kako treba - Prilikom prvog startovanja na drugoj masini on ce da nadje i instalira Graficku kartu i sve ce biti u redu - Za namestanje jednog mompjutera ti treba npr oko 2-3 sata - da ga upicanis a onda za namestanje ostalih ti treba max 20 minuta po jednom - tacka.
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
PPP-02-89.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo12.09.2006. u 14:31 - pre 214 meseci
ma radim ja sa lan-om, i to cak nemoras ni preko lana nego prekopiras windows, document, program pa cak i tad upali (sala samo 1. sam uradio to al ipak radiloje) ali ja kad radim radim sa 4-5 boot sp2. moja znanja o os-u su mi onako po prilici velika... Sistemi su dignuti bez problema, sem na dva gde mi po svemu sudeci ram memorija nije dozvolila, i ja mislim da ova padanja i pucanje su zbog memorije. racunari odrade ceo 3dmark bez problema(sto je cudno ako je memorija), ali proE il prod mu stvaraju problem, sad cu probati i sa mathcad om 13 koji je takodje ptc-ov proizvod. pa oko i on bude zakero znam gde da se zalim... a ovakvo pitanje vec postoji na mcad forumu al odgovor ne
struja je ok, ma da uzemljenje... Medjutim profesor elektrotehnike kaze da ono i nije potrebno, na ovim novim napajanjima jer ne dolazi do izbijanja.
virus posle formatiranje malo smesno a?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo12.09.2006. u 14:48 - pre 214 meseci
Da nisu podesavanja prilikom rada sa ProE, i grafika - mislim na to ciljam - graficka karta, drajveri, i podasavanja u config.pro-u

PS Sto - zar nisi nista instalirao na tom os-u sa kog si ghostovao - Ako jesi - pa postoji onda mogucnost i virusa - Ne znam-o sta si tacno radio pa mozemo samo da pretpostavljamo.
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
PPP-01-215.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo12.09.2006. u 15:09 - pre 214 meseci
rekao sam da znam da koristim ghost. ali ne i da sam ga tu koristio. pa da ti kazem nesto u njima je msi ploca i neka memorija cudnog imena, jedini racunar koji ne pada ima ncp memoriju i sa njim nikad nije bilo problema, a cak i ona kingmaxova jeftina( ne mogu da se setim kako se zove) isto stvara probleme.
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo12.09.2006. u 23:36 - pre 214 meseci
Citat:
Drmika
virus posle formatiranje malo smesno a?

Uopste nije smesno,imas ti raznoraznih virusa.Narotico na takvim racunarima koji su po skolama i jasi ih ko kako stigne.Jos ako su povezani na net,ohooojjjjjjjj

Drugo,ako sumnjas na memoriju,postoji program koji testira memoriju.I ima logike sto sumnjas na nju,jer nestabilnost racunara zavisi i od toga sto memorija i ploca nisu kompatibilne.
Taj program(koji ja imam) staje na jedan disk od 700MB.Testira veoma dugo,po celu noc i memorija ako je 100%ispravna i kompatibilna ne sme da pokaze ni jednu gresku!!!!
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo13.09.2006. u 08:08 - pre 214 meseci
To sto Vam se desava je NORMALNO! A zasto, jer ni ti ni profesorka ne smete otvoreno reci da se u hardver ne razumete, da bi se angazaovao profesionalac sa strane koga treba platiti. Neverovatno je al ovo samo kod nas ima i vi niste jedini slucajevi. Ne mozes biti strucnjak i za hardver i softver, i biti napredni korisnik nekog komplikovanog softvera, i jos biti i programer....da ne nabrajam dalje.....Znam da ce se ovde javiti neki i reci da moze! Moze al tako kao u tvom slucaju, od svega po malo, a niceg do kraja.....Nije sramote reci ja sam specijalizovan za ovo ili ono i ne razumem se u nesto trece. Angazujte coveka HARDVERASA neka vam resi problem. 100% je hardver al necu da lupam napamet morao bi podignuti masinu da bi dao dijagnostiku jer ovo je specifican slucaj!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: kad vec pricate o problemima imam ih i ja mnogo

[ Pregleda: 3038 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.