Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?

[es] :: Firebird/Interbase :: Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veskoj
Vesko Jovicevic
Crna Gora

Član broj: 80509
Poruke: 17
195.66.166.*



Profil

icon Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?07.09.2006. u 16:03 - pre 214 meseci
Imam problem u Firebird-u kada nasilno ugasim aplikaciju koja izvršava neki upit, process unutar baze se ne gasi nego ostaje aktivan sve dok se on ne izvrši, što prouzrokuje usporavanje samog servera... Kako riješiti ovaj problem unutar Firebirda?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?09.09.2006. u 10:33 - pre 214 meseci
> Imam problem u Firebird-u kada nasilno ugasim aplikaciju koja izvršava neki upit, process unutar baze se ne gasi nego ostaje aktivan sve dok se
> on ne izvrši, što prouzrokuje usporavanje samog servera... Kako riješiti ovaj problem unutar Firebirda?

FB još nema podršku za prekidanje aktivnih upita, u planu je kao jedna od važnijih stavki, možeš pogledati roadmap http://www.firebirdsql.org/devel/engine/roadmap2006.html. Što se tvog problema tiče, jedino da pređeš na classic server, upit će i dalje nastaviti da se izvršava ali neće toliko uticati na performanse servera.
 
Odgovor na temu

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
82.208.250.*

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Re: Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?03.10.2006. u 19:46 - pre 213 meseci
Da, sa Classicom mozes takodje da rucno ubijes proces, a da ostali korisnici nista ne primete.

Ne znam kako ide na Windowsu, ali na Linuxu se moze relativno lako (uz lsof) detektovati koji od Classic procesa je vezan neaktivnu konekciju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Problem, naslino gašenje aplikacije koja izvršava neki upit?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.