Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Arhitektura

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Arhitektura

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15738 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Arhitektura04.12.2006. u 21:27 - pre 211 meseci
Vray bas zato sto je postao standard u arhitektonskoj vizualizaciji (prezentaciji), jednostavno je najbrzi i najfleksibilniji i za te potrebe savrsen.

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
*.teol.net.

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Arhitektura23.01.2007. u 09:15 - pre 210 meseci
Jel ima neko da je malo vise upoznat sa Autodesk Revit Building-om da kaze vrijedi li ga učiti?
Gordan
 
Odgovor na temu

bluebird

Član broj: 104963
Poruke: 116
89.111.200.*



Profil

icon Re: Arhitektura23.01.2007. u 12:15 - pre 210 meseci
Pogledaj ovu temu

www.elitesecurity.org/t121518-...-software-vodjenje-troskovnika
 
Odgovor na temu

revit
Beograd

Član broj: 116167
Poruke: 6
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Arhitektura09.02.2007. u 13:41 - pre 209 meseci
Pa upoznat sam do te mere da mogu da ti držim časove...

Javni se PM da ti dam telefon pa da ti objasnim sve što te interesuje.

Ono što je bitno da shvatiš pre nego se prihvatiš tog softvera je da je u pitanju potpuno druga tehnologija. Bazična razlika je u tome što se ne crta .

U svakom slučaju javi se za više informacija.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
195.252.87.*



Profil

icon Re: Arhitektura13.04.2007. u 13:06 - pre 207 meseci
Iskren da budem, radim u Auto CAD-u 2004 i 3ds max-u 6. Pogledao sam 2008-icu i video da je dosta hardverski zahtevna, a po meni ne isplati se uzimati nov komp bar jos godinu dana. Put do kvalitetnijeg rendera nije bas toliko dugacak(za pristojne rendere u max-u ti treba oko godinu dana ucenja i vezbanje, celicni zivci jer je render mnogo duzi nego u CAD-u i nesto jaci komp od prosecnog). Posalji mi odgovor na mail, posto nemam dovoljno postova da ti vratim privatnu poruku. Pozdrav...

e-mail: [email protected]

Jovanovic
 
Odgovor na temu

strucnjak
Srbija

Član broj: 9222
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Arhitektura08.06.2007. u 21:28 - pre 205 meseci
Au, al se ova tema razvukla... Al ipaq moram i ja nesto da dodam, tj. da stavim kamencic na tas Parametarskog Modelovanja (npr. ArchiCAD) naspram Auto CAD-a koji je glavni predstavnik pesackog kompjuterskog crtanja.
Glavni problem Auto CAD-a je sto je to univerzalni program za kompjutersko crtanje, tj nije prilagodjen posebnim zahtevima arhitektonske struke (za razliku od ArchiCAD-a) i sto on prakticno samo zamenjuje lenjir i olovku u smislu preciznijeg crtanja i mogucnosti Copy/Paste opcije. Sve ostalo je kao i pre upotrebe racunara!
Za razliku od njega ArchiCAD, nakon inicijalnog ulaganja vremena u pravljenje parametarskog 3D modela, nudi automatsko (ili poluautomatsko) generisanje potrebne graficke dokumentacije. Na taj nacin se u znatno vecoj meri koristi potencijal racunara!
Zato toplo preporucujem svima koji pocinju da se bave arhitektonskim projektovanjem da odmah pocnu sa Parametarskim Modelovanjem (...ko je pomenuo ArchiCAD? :) )
Kao što reče Veli Van der Pakšu: "Trebaće prsti guzici svrbljivoj!"
 
Odgovor na temu

jovandić ljubomir
jovandić ljubomir
bez zaposlenja(radim na
"crno")
sarajevo

Član broj: 150605
Poruke: 2
*.pppoe-8301.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Arhitektura03.07.2007. u 13:29 - pre 204 meseci
Zbunjen sam diskusijama na temu koji program je najbolji.Pristup temi je mislim pogrešan!Nije bitno koji je najbolji nego koji je prihvaćen u svijetu a kao takav je sigurno bar u samom vrhu.
Engleski jezik nije ni najljepši ni najlakši ali je usvojen kao oficielni,sviđalo se to nama ili ne.Koliko bi bilo pametno poslati dijete na kurs np.Rumunskog jezika toliko isto bi bilo pametno učiti neki od inih Cad-ova,pored AutoCad-a koji je definitivno usvojen u cijelom svijetu.Ne tvrdim i da je najbolji!Ovo sam napisao u najboljoj namjeri.
 
Odgovor na temu

GoGo ri

Član broj: 56907
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 224627180


Profil

icon Re: Arhitektura04.07.2007. u 18:41 - pre 204 meseci
Citat:
jovandić ljubomir: Koliko bi bilo pametno poslati dijete na kurs np.Rumunskog jezika toliko isto bi bilo pametno učiti neki od inih Cad-ova,pored AutoCad-a koji je definitivno usvojen u cijelom svijetu.


Mislim da je ova tvrdnja skroz pogresna, jer po tome tvrtke poput Graphisofta i Nemetscheka uopce netrebaju postojati i njihovi su proizvodi beskorisni.
Svaki projektni biro ili bilo koja firma koja koristi CAD softver odabire onaj softver koji joj najvise odgovara, a to nije uvijek AutoCAD kako ti mislis. Postoji jako puno firmi koje koriste samo i jedino ArhiCAD gdje ti sa svojim znanjem autocad-a nemas nikakve sanse, isti slucaj je sa allplanom. Ja trenutno crtam samo u AutoCAD-u, al se ovih dana bacam na ucenje ArhiCAD-a, a mozda i Allplana.
Nedavno sam se imao priliku uvjeriti da ova tvoja tvrdnja nije tocna. U firmi gdje radim sefica mi je rekla da na (vec nacrtanim) tlocrtima u idejnom projektu treba promjeniti neke detalje (premjestit pregradne zidove, namjestaj), a tlocrti su radjeni u Allplanu koji ja nikad nisam ni otvoro niti imao prilike vidjeti. Ja sam te tlocrte ponovo nacrtao u AutoCAD-u, sto je bio daleko duzi posao nego da sam napravio promjene u allplanu.
 
Odgovor na temu

jovandić ljubomir
jovandić ljubomir
bez zaposlenja(radim na
"crno")
sarajevo

Član broj: 150605
Poruke: 2
*.PPPoE-5827.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Arhitektura06.07.2007. u 12:05 - pre 204 meseci
Slijedeći tvoju logiku ispalo bi da sam ja rekao da sve jezike treba ukinuti sem Engleskog,što je van pameti.
Sve je krenulo od pitanja mladog studenta koji program za crtanje mu možemo preporučiti.Mislim da je za početak najbolji AutoCad.Kao što za jezike vrijedi izreka."Što više jezika znaš,to više vrijediš", i za programe vrijedi naravno isti rezon.Dakle,postavio bih pitanje koji program je najrasprostranjeniji u oblasti Arhitekture naprimjer i dali je na tu temu uopšte urađena kakva studija.Rezultat takve studije bi nam bio od značajne pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Arhitektura

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15738 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.