Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajt za e-astrologiju

[es] :: E-Poslovanje :: Sajt za e-astrologiju

[ Pregleda: 3345 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nixa018




Profil

icon Sajt za e-astrologiju27.02.2003. u 23:44 - pre 257 meseci
Hocu da napravim sajt za majku ( inace je astrolog ) koji ce da podrazumeva imedju ostalog i e - commerc , koja banka kod nas radi to ? SSL i ostale fore ... kako to da uradim .... ???Predlozi ???


mod's note:
Prilikom postovanja teme, izaberi i odgovarajuci naziv...




[Ovu poruku je menjao mungos dana 22.04.2003. u 21:57 GMT]
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: E - poslovanje28.02.2003. u 00:19 - pre 257 meseci
Ako mene pitas, to se nikako ne isplati. I, imaj na umu, ne pravis Amazon.com

Za novac koji si planirao da utrosis na troskove web prezentacije bolje plati reklamu na lokalnoj TV stanici, mislim da ce imati vise efekta ....

Razmisli malo ...
 
Odgovor na temu

nixa018




Profil

icon Re: E - poslovanje28.02.2003. u 00:34 - pre 257 meseci
Nemam nameru da pravim Amazon , ni ebay , a koji trosak pominjes za web design / develop , ja cu be to da uradim ( Boze zdravlje i slobodnog vremena ) , nije fora da odradim oglas ili reklamu na TV - u ( moja majka je vec dovoljno popularna ) , a i radi se da ce da odradi neke varijente za web , automatizovane , kao i solo ( u vidu email -a ) koje ce da se placaju , te je prema tome moje pitanje je bilo drugog karaktera , a ne da me uputis na to STA cu ja da uradim ... Poz ....
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.165.EUnet.yu



+257 Profil

icon Re: E - poslovanje22.04.2003. u 17:27 - pre 255 meseci
Citat:
nixa018:
Hocu da napravim sajt za majku ( inace je astrolog ) koji ce da podrazumeva imedju ostalog i e - commerc , koja banka kod nas radi to ? SSL i ostale fore ... kako to da uradim .... ???Predlozi ???

KOliko je meni poznato nijedna NASA banka. Imas 2checkout (www.2checkout.com) za e-commerce pa se zezaj. Setup tije 49$, ostalo vidi na sajtu.
Kako ces to da uradis - je na tebi ako hoces da se zezas vec. A za placanje ti lepo 2chechout da kod, samo ga ubacis u svoju stranicu (ili sta li vec...)

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: E - poslovanje22.04.2003. u 21:56 - pre 255 meseci
Prvo, kako si ti u stvari zamislio da to funkcionise?

Kakav je ona u stvari astrolog, nisam nesto upucen u oblast, pod astrologijom bi se valjda trebalo podrzamjevati izradi nekih mapa, sa kucicama i sl., e sada ne znam na osnovu kojih faktora (izuzev recimo godina rodjenja, i sl.)

Sada kad procitam da je vidovita Zorka astrolog, dobijem potpuno drugu sliku o astrologiji, prema tome mozes malo ovaj dio da obznanis.

Sto se tice izrade, ja bih ti prvenstveno predlozio da u startu batalis taj e-commerce faktor. Prvenstveno pobrini se da odradis vizuelno kvalitetan sajt koji na jednostavn nacin opisuje cime se tvoja majka bavi. Obavezno u projekat ukljuci razna FAQ pitanja (nemoj samo tako da ih nazoves :) posto su ljudi relativno slabo upoznati sa cijelim procesom, takodje obavezno ubaci i par kompletnih primjera analiza nekih poznatih ljudi iz biznisa, politike, estrade, sporta.

U projekat bi obavezno trebalo da ubacis i jednu sekciju koja bi bila okrenuta posjetiocima. Tj. omoguciti ljudima preko web forme da postave (aninimo) pitanje, a tvoja majka ce izabrati neka zanimljiva pitanja i objaviti ih na sajtu. Edukativni tekstovi vezani za astrologiju, recenzije knjiga i sl. svakako nece biti na odmet, a dovesti ce i do kontinuiranog vracanja odredjenih posjetilaca na sajt.

U ovoj fazi ti je vrlo vazan aspekt statistike. Pazljivo prati koliko ljudi dolazi, odakle (gastrabajteri su uvjek zanimljiva klijentela), koliko se zadrzavaju na sajtu, gdje i u kom broju i odakle ljudi postuju.

Sto se tice dizajna, drzi se svjetlih, prijatnih tonova u jednom jednostavnom (bijelom) elegantnom izdanju. Tek nakon sto agencija tvoje majke stekne neko ime na Webu (dzaba ti lokalna popularnost) mozes da razmisljas o nekoj komercijalizaciji. Jos jednom baziraj se na neki eleganti pristup, agresivan nastup mozes potpuno da batalis.

I na kraju, koliko se u prosjeku (od prilike) krece cijena prosjecne (jednostavnije) astroloske analize?



 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Sajt za e-astrologiju

[ Pregleda: 3345 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.