Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intel Celeron 3D

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Intel Celeron 3D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5011 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laserdance

Član broj: 57049
Poruke: 24
213.149.122.*



Profil

icon Intel Celeron 3D06.09.2006. u 21:22 - pre 214 meseci
Processor - Intel
Celeron D 3.06GHz 64-bit Box S775

sta mislite o ovome processoru ?
htio bih da kupim, pa sta vi kazete ?
Kako radi ?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 00:08 - pre 214 meseci
Pa onako, nije baš previše dobar, ako to tako mogu reći. Pogotovo ako se sagleda činjenica da jedan dvojezgrani Pentium D 805 košta 100 evra.

Preporuka ti je da ga obavezno izbegneš i uzmeš Pentium D 805, inače ti mašina neće biti previše dugovečna.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 01:15 - pre 214 meseci
Pozdrav,

pa ja sad uopste nisam razumeo zasto ne treba da se kupuje taj procesor??!!

Moze li kakvo logicno objasnjenje, da ne kazem strucnije?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 01:56 - pre 214 meseci
Lancia88, valjda si mogao da doneseš zaključak na šta sam mislio. Celeron D je za današnje pojmove ipak preslab procesor, ali dobar je za kancelarijsku upotrebu gde se ne zahteva nikakva posebna zahtevnost.

A sada bi bila greška kupiti ga, jer će mu mašina brzo zastareti.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 01:58 - pre 214 meseci
Pozdrav,

mogao sam ja da zakljucim cak i da ne znam o cemu se tacno radi ali lepo bi bilo kada bismo ljudima pruzali konkretnije odgovore, otud moja intervencija. I ovako pojasnjeno je vec bolje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 02:09 - pre 214 meseci
taj procesor je neki prosek svih onih koji se trenutno kupuju. Za 90% ljudi radi triput brze nego sto im realno treba, za 5% je potreban jaci procesor a za preostalih 5% naucnici tek treba da sednu i smisle zadovoljavajuce jak procesor. Znaci, nije ni naj jaci model, nije ni neka starudija. Ali, to znas i sam... sta si ustvari hteo da pitas?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 02:37 - pre 214 meseci
to moze da bude prosek samo ako se racunaju konfiguracije koje se nabavljaju za firme na kilo. meni se cini da kupovina zaista dobrih cpu-a (kao pentium d805, i athlon s939) nikad nije bila povoljnija. jednostavno, opravdanja za celeron i sempron danas nema.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 12:15 - pre 214 meseci
Prosek za firme se uopste ne razlikuje od proseka za kucne korisnike. Nesto si ti tu pobrkao, na pijaci se kupuje na kilo krompir, luk, lubenica... sto se kompjutera tice, ne znam o cemu govoris, to su urbane legende da se u nekim drzavama kompjuteri prodaju na kilo, metar i ostale netipicne nacine za odredjivanje kolicine, a te urbane legende su se razvile bas zahvaljujuci ovakvim izjavama po forumima. Cak je i zakonski nemoguce da nekom prodam npr. 350 kg kompjutera :-) Da li radis u kompjuterskoj firmi pa imas drugacije statisticke podatke ili samo iznosis svoje, krajnje subjektivno, misljenje?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 12:56 - pre 214 meseci
Citat:
ednostavno, opravdanja za celeron i sempron danas nema


Grešiš itekako ima, a glavni ograničavajući faktor su naravno finansije...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 15:10 - pre 214 meseci
ovo na kilo je naravno figurativno receno. ;-)

u stvari, hteo sam da kazem da u nabavci kompjutera danas relativno mali udeo cine pojedinacni korisnici, od kojih je velika vecina vec snabdevena u decembru 2004 kombinacijom athlon 2000+ i asus a7v8x-x. (medju koje i sam spadam)

mnogo veci udeo trenutno imaju firme, a narocito drzavne koje se modernizuju, kao sto je npr. nedavno radilo zdravstvo, i koje nabavljaju na stotine kompjutera. otuda i moja ideja da kazem "na kilo".

naravno kompjuteri koji se nabavljaju za kancelarijske poslove (soho) imaju drugaciju namenu od kucnog racunara, za koju je celeron/sempron relativno dovoljan- da li ce se word, excel, dbase, epi i ostalo otvoriti za 5 ili 15 sec ne cini neku razliku, a narocito ne vrednu razlike u novcu puta XXX kom. zato kupovna najjeftinije konfiguracije za firmu predstavlja dobar nacin da se ustedi 100e puta XXX kom.

to naravno nije slucaj kada se kupuje licni racunar. retki i malobrojni ljudi u mom okruzenju, komsiluku, drustvu, kolegama itd. koji su kupili semprona64 ili celerona d su to ucinili "za extra cenu, preko veze, ima 3 preko gigaherca"

izvini ako sam bio nejasan ili te je nesto iz mog posta uvredilo.
nadam se da sam razresio tvoje nedumice u vezi sa tim. ;-)



@mrkidivx: sto se tice finansija:
a64 3000 + najjeftinija ploca=150e (a mozda i manje)
ovaj celeron + najjeftinija ploca=120e



kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
62.162.196.*



Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 15:12 - pre 214 meseci
Celeron D su najslabi procesori koji se mogu pronachi u regularna prodaja.
Bolje varijanta za iste cene je neki Sempron s754 sa 256kB L2 cache.
gOJDO
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 15:47 - pre 214 meseci
Citat:
a64 3000 + najjeftinija ploca=150e (a mozda i manje)
ovaj celeron + najjeftinija ploca=120e


Ma odlično ja to znam ali nekad je i tih 30 evra više mnogo.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 17:51 - pre 214 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:
nadam se da sam razresio tvoje nedumice u vezi sa tim. ;-)

E, bas ti hvala ;-)
Evo, i ja da ucinim nesto za tebe, pa da izvrsim odredjenu klasifikaciju kupaca:

1) Firme. Hajde da ih stavimo u isti kos, mada su mi naj manje podjednako razlicite kao i individualni kupci. Firmi ima od onih koje jedva sastavljaju kraj sa krajem, do onih koje je prosto sramota sto toliko zaradjuju. Ove prve narucuju nesto naj jeftinije sto moze da radi, ove druge narucuju nesto naj skuplje, kako bi sebi tako napravile troskove i dobile odredjene poreske olaksice zbog ulaganja u osnovna sredstva.

2) Kupci "cela ulica ima kompjuter, pa nisam ni ja naj gori". Za njih je jedino vazno da to sto kupuju bude kompjuter. Nece ga oni ni koristiti, eventualno ce ga ukljuciti pre nego sto stigne komsinica na kafu, kako bi na pitanje "sta radis" odgovorili "evo radim nesto na kompjuteru.

3) Kupci "ceo svet prica o nekakvom Internetu, pa moram i ja da vidim sta je to, da ne budem upadljivo glup u drustvu". Svaki kompjuter koji se moze naci na trzistu svojim mogucnostima prevazilazi 5x zahteve ove grupe kupaca. Kad malo izvezbaju pozelece da puste neki MP3 ili pogledaju DiVX, tako da im sve >700MHz omogucava veoma komforan rad.

4) Deca kojima treba igracka. Ovo je grupa kojoj ce obicno deda odvajati od penzije 3.000 dinara mesecno sledecih godinu dana. Znas i sam kakve su penzije kod nas, pa je i 3.000 kriminalno visok namet za dedu... Pa, da vidimo... 3000 dinara x 12 = 36.000 / kurs = 420 - kamate = 370 EUR ekvivalentan racunar za gotovinu. Znas li kako se divno taj Celeron uklapa u tu cenu :)

5) Studenti. Njima u principu treba racunar na kom mogu da kucaju seminarske, da programiraju, a veoma lepo bi bilo i da ima TV karticu ako studentska sobica nema televizor, a obicno nema. Kada se u obzir uzme cinjenica da studenti uvek kubure sa parama, zakljucak je jasan.

6) Oni koji zive od rada na racunaru. Takvi su u zemlji Srbiji u domenu statisticke greske. Cak i ti veoma retki se uglavnom bave knjigovodstvom ili programiranjem. Malo cu da karikiram, ali tek svaki milioniti covek u Srbiji se bavi nekim teskim video renderom ili 3D animacijom pa mu je jak racunar bitan u zivotu. Ostalima je totalno nebitno.

7) Igraci naj novijih 3D igara. Oni su veoma zanimljiva ciljna grupa, ali sa druge strane su opet totalno nezanimljiva ciljna grupa :-) Evo zasto... posto su se toliko "navukli" na 3D igre, u proseku su zapustili kucne obaveze kao sto su raspremanje sobe, setanje psa, izrada domacih zadataka i ucenje lekcija, te su samim tim u djackoj knjizici sakupili impozantan broj jedinica. Njihovi roditelji samo cute i misle u sebi "jednom sam se zaje*ao pa kupio to s*anje, ali nikad vise". Igraci pazljivo prate kompjutersku scenu, redovno zovu da pitaju sta imam od grafickih kartica preko 400 EUR-a, traze mi komponente za koje jos nisam ni cuo da su napravljene... ali se sve zavrsava na pricanju telefonom, oni nisu kupci, vec "kupci" i veoma efikasno oduzimaju vreme prodavcima, tako da ja gledam da ih eskiviram na svaki moguci nacin.

I to su otprilike naj vaznije kategorije kupaca, nadam se da nekog bitnog nisam zaboravio da pomenem. Izvini sto sam ovako detaljno morao da ti objasnjavam zasto je savremenom coveku Celeron 2.5 GHz "vise nego sto ce im ikada trebati". Salim se naravno za rec IKADA, ali za ostalo sam veoma ozbiljan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D07.09.2006. u 21:31 - pre 214 meseci
E sad da jos cujemo i da li je Laserdance zadovoljan odgovorima posto je on postavio temu.
;-)

PS. mali offtopic - Zasto je Core 2 Duo (1,84 Ghz, 2 MB cash) tako bolji od npr. Pentium D serije (3 GHz, 4 MB cash)? Sigurno ima tu jos parametara koji se gledaju, i mene zanimaju koji su to pareametri?

POZ!!

 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 00:45 - pre 214 meseci
Ne znam da li je Laserdance zadovoljan odgovorima, ali da sam na njegovom mestu znam da ja sigurno ne bih bio zadovoljan istim.
Najviše zbog toga što sam se takvih odgovora naslušao i previše poslednjih meseci, dok sam sastavljao sopstvenu konfiguraciju.

- Ma šta će ti Corsair, zar ne znaš da je Kingmax najbolji.
- Šta će ti Chieftec kućište, uzmi bilo koje + napajanje od 1.200 din., će radi... Grrrr
- Što si zapeo za PentiumD, pa Celeron je dobar, evo baš sam malopre prodao jedan...
(U prevodu - ono što imamo na lageru je najbolje, sve ostalo ne valja.)

@Laserdance, nisi bio dovoljno detaljan u postavljanju pitanja/teme.
Da li kupuješ potpuno novu konfiguraciju ? I koliko okvirno para imaš na raspolaganju.
Ako ti se "ljulja" finansijska konstrukcija, mnogo je pametnije da uštediš na grafičkoj kart. ili količini RAM memorije nego na procesoru/ploči.

U slučaju da uzimaš "ceo paket", bilo bi poprilično neracionalno da ideš "ispod" predloženih Pentium D805 ili Athlon s939 rešenja.
Ova godina je bila u znaku nekoliko tektonskih potresa (PentiumD 8xx i 9xx, pa Conroe...) koji su na kraju rezultirali
zaista niskim cenama novih procesora (i kod Intela i AMDa). Zašto ne iskoristiti to ?
Za razliku od uobičajene prakse, da se sve novo daje "na kašičicu" uz usputno guljenje kože sa leđa kupaca, ove godine smo ipak
bili, donekle, pošteđeni one besramne "Sergy Bubka logike" - 1 santimetar - 1 milion $.
Neka kaže neko da li je mogao i da zamisli, početkom ove godine, da će neki dual core procesor koštati nepunih 100 e ?
Naravno, dualcore nije jedini izbor ali je, gledano na duže staze, najisplativiji.

Suludo je danas kupovati nov procesor koji se pojavio još pre dve godine (ako mislimo na Celeron D 345),
a čija je proizvodnja, najverovatnije, obustavljena.
Intel sigurno želi da isprazni svoje magacine, da ne pričam o tome koliko tek prodavci žele da učine to isto,
ali ti, pretpostavljam, nisi radnik komunalne službe, i nije na tebi da skupljaš otpad koji niko više ne želi.
Eventualna sadašnja ušteda, od spomenutih 30e, će te uskoro ("MHz & Memory hungry" Vista, i prateći programi) koštati mnogo više.
Takve kalkulacije se uvek na kraju pokažu kao najskuplje. A mi, ovde, zaista nismo u situaciji da "kupujemo jeftino".
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 02:01 - pre 214 meseci
@mrkidivx- ko nema dodatnih 30 evra poslusace gojdoa i ustedeti jos 30e, a dobice upotrebljiviji komp.
ovaj celeron ti je ko jugo florida efi- nit jeftin, nit dobar. ili kupi jugo 55, il se stisni za logana.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 02:13 - pre 214 meseci
Citat:
mtraj: Suludo je danas kupovati nov procesor koji se pojavio još pre dve godine (ako mislimo na Celeron D 345),
a čija je proizvodnja, najverovatnije, obustavljena.
Intel sigurno želi da isprazni svoje magacine, da ne pričam o tome koliko tek prodavci žele da učine to isto,
ali ti, pretpostavljam, nisi radnik komunalne službe, i nije na tebi da skupljaš otpad koji niko više ne želi.
Brate, pricas o procesoru kao o zeni sa kojom treba da se vencas, pa ako ne zadovoljava sve tvoje kriterijume moras da je trpis ceo zivot... zasto moras, ljudi se razvode kad smetaju jedno drugom... to je normalna pojava... a tek nekakva mesavina plastike, peska i gvozdjurije zvana procesor... evo, bas pricam sa bratom juce, on je profesionalni softveras, covek koji vec 10 godina jede 'leba od kompjutera, kaze ove ili naj kasnije sledece godine treba da izvrsi upgrade - nema mu ploca USB 2.0 pa ga nervira sto kopiranje sa USB diska traje 2 minuta kad moze 10 sekundi. To je jedina zamerka koju nalazi svom racunaru na 1400 MHz. Pita me za savet da li da kupi PCI USB2.0 karticu, ili da menja plocu i procesor, ja mu predlozim ovo drugo... kad smo dosli do teme izbora procesora, pomenuo sam mu da su procesori sa 2 jezgra tek par desetina EUR-a skuplji od naj jeftinijih Celerona, kada se on sa cudjenjem zapitao koji ce njemu... procesor sa dva jezgra, kad i taj i Celeron obavljaju istu funkciju, ni ovaj skuplji ne moze da mu kuva kafu, ne moze da cuva dete, ne moze da sprema rucak... sa njegove tacke gledista ne moze nista sto i ovaj jeftiniji model ne bi mogao. Da se razumemo, covek ima >1.000 EUR platu, nije uopste "tvrd" za pare kad smatra da mu nesto treba... kuciste je svojevremeno pazario naj kvalitetnije, memoriju kvalitetnu, bitno mu je da racunar radi stabilno a ne da nekad izgubi 2 sata rada jer je neopravdano i nicim izazvano iskocio plavi ekran. Kupio je i jedan od naj skupljih monitora - oci nemaju cenu. Medjutim procesor, to je po njegovom misljenju naj gluplji moguci izbor za trosenje para na hardver. Na kraju nisam mogao a da se ne slozim sa njegovim sistemom vrednosti, mada prethodno nisam uopste stvari posmatrao na takav nacin.
Inace, nema govora o nekakvom praznjenju zaliha, mogu vam odgovorno reci da je za tim jeftinijim modelima uvek "bitka" sa dobavljacima da ih nabave kako znaju i umeju, da pretraze liste svih svetskih magacina kako bi pronasli jos koji primerak. Nije to njima u interesu, zarada je proporcionalna vrednosti komponente, nije u interesu ni krajnjim prodavcima da prodaju jeftine komponente, svi bi mi voleli da prodajemo samo najskuplje - sto da zaradim 5 EUR-a po procesoru ako mogu 10 ili cak 20? Medjutim, cinjenice protiv kojih se ne moze pokazuju da se naj jeftiniji modeli bukvalno razgrabe, a ovi skuplji stoje na polici mesecima, pa ja sad neke procesore koje sam nabavljao po 130 EUR-a sada moram da prodam za 80 EUR-a, jer su stajali na polici 3 meseca i niko ih nije hteo kao smrdljiv sir. I tako, ulozim 400 EUR-a, cekam 3 meseca, izvucem svega 250, mogu to da uradim jednom, dvaput, triput, ali ne 100 puta! Zato se ne cudite zasto na polici nema naj skuplje robe... veoma bih ja voleo da je prodajem, ali nemam kome.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 02:23 - pre 214 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: @mrkidivx- ko nema dodatnih 30 evra poslusace gojdoa i ustedeti jos 30e, a dobice upotrebljiviji komp.
ovaj celeron ti je ko jugo florida efi- nit jeftin, nit dobar. ili kupi jugo 55, il se stisni za logana.

Nije sa procesorima kao sa automobilima, jer je svaki "dobar". Jedina analogija je sto neki idu 170 km/h, drugi 220 km/h, treci 350 km/h... Medjutim, ako ja ne planiram da vozim brze od 130 km/h pitam se da li mi je dovoljan ovaj sto ide 170, ili je bolje da "se stisnem" za jos 3.000 EUR pa da kupim ovaj koji ima iste karakteristike samo sto moze da juri 220? Ili da sacekam da se skupi za ovu trkalicu koja ide 350 km/h, nikad se ne zna da li cu jednog dana bas bas zuriti negde?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
213.244.208.*



+1 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 04:55 - pre 214 meseci
Moja poenta je i bila to da je bolje da se u startu pažljivo i pametno odabere,
a ne da kupiš nešto i posle shvatiš kako ta kupovina "ne zadovoljava sve tvoje kriterijume",
i onda budeš prinuđen da prodaješ upola cene nešto što si kupio pre samo 6-9 meseci. To je ona naj(gora, skuplja, gluplja) varijanta.

Kada dve komponente koje pripadaju različitim tehnološkim generacijama, koštaju isto, onda argument "koji će mi..." nikako ne stoji.
Jednostavo, programeri će imati u vidu moderne procesore prilikom pisanja budućih aplikacija, i ono što danas deluje kao
nešto što je "vise nego sto ce im ikada trebati", preko noći postane skoro neupotrebljivo, zato što je još u startu bilo prevaziđeno.
Citat:
ljudi se razvode kad smetaju jedno drugom

Ne. Ljudi se, najčešće, razvode zato što nisu načinili pravilan izbor in the first place. ;)
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Intel Celeron 3D08.09.2006. u 06:00 - pre 214 meseci
i dobro pctel, objasni sad zasto bez veze skreces temu? dal mislis da si pomogao ld-u u donosenju odluke? zakljucili smo da postoji JEFTINIJA varijanta, jednakih performansi, ako ne i bolja; kao i malo skuplja a drasticno bolja.
a ti ako bas tolko volis taj celeron d, osnuj klub obozavalaca. ili samo skupljas poene za "naj-flamer thread"? ;-) i za to postoji odgovarajuci forum...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Intel Celeron 3D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5011 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.