Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?

[es] :: Access :: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?

[ Pregleda: 5309 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Smireni Magnet
softver inzenjer

Član broj: 9520
Poruke: 81
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?04.09.2006. u 14:05 - pre 214 meseci
Potrebno mi je da automatski posaljem mail iz Access forme kada se ista zatvori. Korisnik ne treba uopste ni da zna da dolazi do slanja maila. Dobro, moze da zna, ali ni na koji nacin ne moze to da spreci, osim ako izvadi utp kabl iz kucista.

Gledao sam SendObject, ali mi se cini da se to preko njega ne moze odraditi (citaj: gde se tu zadaje smtp, port?!?!).

Koristim Access 2003

Pozdrav,
SM
To me boxing is like a ballet, except
there is no choreography, no dancing and the dancers hit each other...
 
Odgovor na temu

Smireni Magnet
softver inzenjer

Član broj: 9520
Poruke: 81
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?05.09.2006. u 09:19 - pre 214 meseci
Posto niko nije odgovorio, ja cu da odgovorim.

Saznao sam da na jednom od Oracle-ovih servera ovde u firmi postoji procedura za slanje e-maila, tako da sam problem resio tako sto sam jednostavno pozvao tu stored proceduru.

Ali, za one koji nemaju tu mogucnost, predlazem sledece resenje (koje sam i hteo da isprobam nekoliko minuta pre nego sto sam otkrio da ipak postoji ona gorenavedena procedura), a to je: instalirati command line e-mail klijent (po moguctsvu besplatni- "pazi da je legalno..." ) i onda sistemski pozvati taj programcic sa argumentima koje generise sama aplikacija. Program na koji sam ja naleteo se zove bmail i moze se skinuti sa adrese http://www.beyondlogic.org/solutions/cmdlinemail/bmailv107.zip

Nisam sada ulazio u to kojim se redu zadaju argumenti, ali mislim da je to lako...

Znaci, ipak se koristi drugi e-mail softver, ali nije potreban korisnik za samo slanje.

Bice mi drago ako je ovo nekome koristilo.

Pozdrav,
SM
To me boxing is like a ballet, except
there is no choreography, no dancing and the dancers hit each other...
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?06.09.2006. u 14:33 - pre 214 meseci
Ma mozes slati e-mailove iz accessa,
mozes i gledati e-maile u accesu iz outloka, citati ih sve sto ti srce zazeli

Naravno , moras ukljuciti library, ono .. reference i ukljucis Mocrosoft outlok ......

Napravio sam ja programcic za citanje poste u accessu , pa ako zelis
zakacim ti ga.

 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?14.09.2006. u 10:17 - pre 214 meseci
Vidi ako možeš zakači to programče ovde na forumu. Hvala unapred!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

n3mir

Član broj: 108144
Poruke: 43
80.65.77.*



+1 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?21.09.2006. u 12:10 - pre 213 meseci
Bilo bi dobro , da zakacis taj svoj uradak

hvala ti
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 08:37 - pre 213 meseci
Pa prikacio sam ga , al ne tu

http://www.elitesecurity.org/t215332-Import-maila-iz-Outloka

tu je primjer citanja e-maila, to jest rad s njim iz accessa

nije do kraja doradjen program al radi,

prikazuje sve , od poruka , subjekta pa do toga sto je u attachmentu
cita outlok ( ne expres ) nego onaj drugi
napravite si import u outlok svih e-mailova , pa si testirajte


 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 08:54 - pre 213 meseci
Hvala na fajlu...

U Access-u 2003, ne postoji taj Microsoft Outlook Library, u References. Zapravo ne postoji nista vezano za Outlook.
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 09:40 - pre 213 meseci
Hvala na fajlu.

Ukoliko ne postoji reference "Outlook" verovatno ga ni nemaš instaliranog...
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 09:45 - pre 213 meseci
Jel to zapravo neki dodatak ili sta?

Kada instaliram Office paket, uglavnom stavim sve Run all from My Computer, tj. instaliram full office paket.

Jel mi treba neki poseban msi dodatak?
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 10:11 - pre 213 meseci
Ako si sve instalirao,onda udješ u Access, ALT+F11 da udješ u VBEditor, Tools-References pa potražiš MS Outlook Library... traženi fajl je msoutl.olb, možeš da probaš i ručno da ga ubaciš.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?22.09.2006. u 11:23 - pre 213 meseci
Mozda cu morati da reinstaliram Access posto sam probao i na jedan i na drugi nacin ali bezuspesno. Prosto taj fajl ne postoji i to je to...

Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access automatsko slanje e-maila bez drugog e-mail klijent softvera?

[ Pregleda: 5309 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.