Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatski hederi i fusnote u quarku-7

[es] :: Izdavaštvo :: automatski hederi i fusnote u quarku-7

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lebed
Struga MK

Član broj: 77259
Poruke: 32
62.162.239.*



Profil

icon automatski hederi i fusnote u quarku-703.09.2006. u 09:45 - pre 214 meseci
1. Radim recnik francuskog jezika u kome, u hederu treba biti prva rec kojom pocinje strana. (Moze se i rucno ako je 20 ili 30 strana, ali ovde se radi o b/5 formatu sa preko 500 strana). Pitanje je - dali quark ima automatsku funkciju ili se to mora raditi rucno sa prozorom preko master strane.
2. Dali u sedmici ima automatsko fusnotiranje, koje ako pri korekciji dodje do promena moze da se krece u zavisnosti ispred ili iza. Do sad nisam imao potrebe za automatskim fusnotiranjem jer literatura koju sam prelamao nije imala veliki broj fusnota. Medjutim za sve ima i prvi put. Knjiga koju treba da prelomim ima vise od 200 fusnota.
3. Ranije u Quarku sam radio sa fontovima koji su imali cir. podrsku kao sto je GaramondNo4CyrTCYLig i sl. U 7.0 verziji ih ne podrzava. Dali ima ko iskustva kako se to moze resiti, ako dodje do potrebe prerade dokumenta ili obraditi to u verziji u kojoj je radjen originalni dokument.

pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
212.200.115.*



Profil

icon Re: automatski hederi i fusnote u quarku-703.09.2006. u 14:16 - pre 214 meseci
Pozdrav...
Ne radim u Quarku, ali koliko znam, jedino VENTURA PUBLISHER (jos od verzije 1.1, davne 1989 godine) ima reseno to sto ti hoces, da ti se prva rec (ili paragraf) pojavi u hederu ili foteru. To je u venturi cuvena opcija "first matsch" ili "Last Match".
Ni Indesign CS2 to ne radi! Umesto automatike, trebas kao neki idiot da pravis 50 Master Page-a ili da rucno menjas Header ili Footer na silnom broju strana. Zamisli ID dokument sa 25 poglavlja, svako ima 20-tak strana! Nista ne pomaze, jedino 25 Master Page-a (ili 25 ID dokumenata, pa onda u Book), ili da rucno menjas Heder (25 x 20 = 500 strana za menjanje. E TO VENTURA URADI Automatski, samo joj kazes koji Paragraf da primeni.

Steta sto je Ventura "stala" i sto je nestabilna (Od kako ju je Corel kupio, GEM verzija je bila stabilnija), inace je ona i dalje najbolji program za prelom KNJIGA (a i dosta ostalog). Napustio sam je pre 2 godine i presao na ID.

Znam da ti nisam pomogao, ali sam morao ovo da napisem. Jos kad bi iz Adobea procitali ovu prepisku, mozda bi u nekoj verziji CS3 ispravili ovo i jos mnogo toga sto zivot cini jednostavnijim...

Pozdrav...
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: automatski hederi i fusnote u quarku-7

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.