Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Produkcija] Šta koristiti od efekata?

[es] :: Muzička produkcija :: [Produkcija] Šta koristiti od efekata?

[ Pregleda: 3375 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon [Produkcija] Šta koristiti od efekata?30.08.2006. u 17:41 - pre 214 meseci
Imam gotov snimak,rumunske narodne muzike.Snimljeno je na 8 kanala i sve sam izmiksovao.Ali je sve snimljeno "suvo"Bez ikakvih efekata.Ne znam sta treba da koristim.Bio bih zahvalan na bilo kakvom odgovoru!
P.S.Snimljen je narodni orkestar sa solistom.

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 04.09.2006. u 21:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sa koristiti od efekata30.08.2006. u 21:29 - pre 214 meseci
Vazno je da preslusas vec neka snimljena dela rumunske muzike (a verovatno vec i jesi) da bi mogao da steknes neki konkretan utisak. Tvom snimku ce verovatno biti potrebno dodati neki prostor (reverberaciju), pravilno raspodeliti instrumente i vokale u stereo slici i srediti dinamiku.
Mislim da nikakvi chorusi, flangeri i slicni modulacioni efekti ne dolaze u obzir za ovakvu vrstu muzike.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta koristiti od efekata02.09.2006. u 22:01 - pre 214 meseci
Plus, svima treba dati sličan, kratak prostor. Da bude nalik nekom zaista prepoznatljivom ambijentu u kome ti ljudi inače bivaju kada sviraju. Ne ide ih staviti na ivicu kanjona Dunava ili na dno Panonskog mora.

Šta taj solista radi? Peva, svira? Njega eventualno malko napred i sa jače izraženim efektom, ali ne preteruj!

Dalje, dinamički procesi slični za sve. EQ isto. Samo malo razlike ako neko odozada "štrči" ili je neprirodno "tanak".

Zvuči jednostavno, tako i jeste.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Sa koristiti od efekata04.09.2006. u 13:32 - pre 214 meseci
Pozdrav,nisam odmah odgovorio zato sto nisam bio u Srbiji....Imao sam kratku turnijeu...Ja sam sredio dinamiku i raspodelio sam instrumente kako sam znao,to dosta pristojno zvuci i bez ikakvih efekata.Svi mi kazu da treba dodati neki efekat.(ali kao "e tu ti fale efekti"niko ne zna da kaze sta kako)Slusam tu vrstu muzike 15 godina i znam ja kak obi to trebalo da zvuci samo ne znam sta treba da uradim.Konkretno koji efekat i kako se koristi.Hvala
P.S.Inace solista peva.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sa koristiti od efekata04.09.2006. u 13:46 - pre 214 meseci
ovome niko ne moze da te uci, niti da ti daje savete bez slusanja snimka.

probaj pre svega da dodas neki reverb. probaj nesto kraci rev time i pre-delay na vokale, i smanji early reflections. ne mogu ni da zamislim koje "savete" da ti dajem posto se nisi potrudio niti da nam navedes spisak tih 8 kanala.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: Sa koristiti od efekata04.09.2006. u 20:34 - pre 214 meseci
Uploaduj parče od barem pola minuta da čujemo. Ovako je zaista blesavo pričati. Ako ne, poslušaj kolegu. Mada, kapiram da ta muzika ima vrlo precizan prostorni plan, ne možeš da improvizuješ mnogo. Uzmi poslušaj originale, ili ih opet ovde upoaduj, da analiziramo!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Produkcija] Šta koristiti od efekata?

[ Pregleda: 3375 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.