Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248152 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:17 - pre 233 meseci
Citat:
boki Od sledece nedelje ce imati AOL modeme koji u sebi imaju spliter (znaci signal ide u modem a iz modema ide u komp i u telefon) i kostace oko 25e
Hvala za info. Da li slucajno znas za te AOL modeme da li su USB?

Takodje popravi u potpisu rec TA: "...SANSE TA TAKVA...", verovatno si misilio DA?

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 04.02.2005. u 17:39 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:23 - pre 233 meseci
Pre par minuta sam doznao da je Sezam tek danas poslao zahteve telekomu.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:28 - pre 233 meseci
koje zahteve, cije zahteve?
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:34 - pre 233 meseci
Danas sam zvao Telekom i rekli su da moj zahtev jos nije stigao. Prijatelj je danas bio u Sezamu i kaze da su oni te zahteve poslali tek danas. Ja sam potpisao 25.01.2005. Prvi korisnici su dobili ASDL vec 28.01.2005. Znaci cekao sam 11 dana da oni samo podnesu zahtev telekomu. Naravno sve sam uredno platio.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:44 - pre 233 meseci
Logično je to, telekom traži od provajdera da to rade u koracima od 30, kao i da plaćaju unapred. Treba 1. skupiti korisnike 2. potpisati ugovore, naplatiti 3. spremiti tehnički to na strani provajdera i onda može da se šalje telekomu.
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 16:51 - pre 233 meseci
Polako ali sigurnop se blizi JUN kada Telekom gubi monopol, lopov, mafijas i kriminalac Drasko Petrovic zuri da skupi pare za bezanje iz zemlje. Sto posto ce g optuziti za zloupotrebu sluzbenog polozaja, sikaniranje gradjana, da ne zaboravim i naj vaznije

SVESNO KORISCENJE UKRADENE IMOVINE DRZAVE SRBIJE U SVOJU KORIST.



Citat:
Gojko Vujovic: Logično je to, telekom traži od provajdera da to rade u koracima od 30, kao i da plaćaju unapred. Treba 1. skupiti korisnike 2. potpisati ugovore, naplatiti 3. spremiti tehnički to na strani provajdera i onda može da se šalje telekomu.


Sta je logicno svda u svetu ADSL dobijes za jedan-dva dana.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 17:01 - pre 233 meseci
Citat:
tdjokic:
Da li slucajno znas za te AOL modeme da li su USB?

Takodje popravi u potpisu rec TA: "...SANSE TA TAKVA...", verovatno si misilio DA? :-)


Da, USB

Sredio sam potpis, fala...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 17:04 - pre 233 meseci
Ne pravdam ih, samo kažem da je logično da se to dešava znajući kako su se provajderi i telekom spremili za celu stvar - traljavo.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 17:24 - pre 233 meseci
I u svetu moze da dodje do zastoja... evo primera.

Moj prijatelj iz Nemacke podneo je zahtev za uvodjenje aDSL-a 2002 ili 2003 godine i cekao je ako se dobro secam oko 2-3 meseca. Imao je ISDN. E posto je toliko cekao, njemu je provajder/tel.kompanija nadoknadila to tako sto mu je platila sve racune za ISDN i internet koje je napravio za to vreme i dobio je aDSL ispod cene samo zato sto je cekao, a oni da ne bi izgubila korisnika.

A ovi nasi... bice do 2005... do 2010... mozda...

Ono sto ja zna, kako su mi rekli iz Telekoma, Nis je planiram za pocetak sledece godine...

Toliko
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 17:43 - pre 233 meseci
Evo meni su malopre dosli iz beotela da ugrade adsl. Ali ima jedna zackoljica, ne mogu jos uvek da ga koristim zato sto telekom jos nije nista instalirao na mojoj liniji, tako da evo gledam u blinkujuci adsl modem i nerviram se. Pitam ja njih zasto ste onda dosli, oni kazu, pa da ne bi korisnici mislili da je cekanje do nas...
U principu to je ok, zato sto kada telekom zavrsi sve sto treba na mojoj liniji, odmah cu imati adsl... a beotel ce sva instaliranja da zavrsi uskoro...

Inace, spliter koji se ugradjuje na liniju je obicna uticnica sa malom stampanom plocom koja se ne vidi posto ostaje u zidu. Dobijes dva prikljucka jedan za ADSL jedan za TEL. Ono sto sam provalio je da cak i prikljucak za ADSL mozes da koristis za obicno telefoniranje, evo sada sam povezan preko obicnog modema preko te linije, i ne to ne znaci da mozete da vodite dva razgovora odjednom posto se onda i na obicnoj liniji cuje sve.

Inace, dali su mi splitere za svaki prikljucak u stanu (ne one kao uticnice vec male kutijice sa kablicem kao sto je bila slika na ovoj temi)... tako da mi ostaje opet da cekam ...

ADSL modem je Crypto ADSL USB kao sto je neko vec rekao da ce biti, mala igrackica :) Inace koristi Conexant drajvere, sto znaci da je conexant unutra sve odradio (bivsi rockwell zar ne) :)

To je to, ne znam sta jos da vam kazem, cekam da mi se poveze modem, a onda zovem beotel da ih obavestim da bi poceli da mi racunaju od tog dana pretplatu (ja pomislio da mogu da ih i ne obavestim, ali kao onda ce tek da mi puste usligu)...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.yubc.net.



+17 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 17:56 - pre 233 meseci
Ja sam takodje dobio modem bez signala ali ne Crypto, vec AETHRA Starmodem Annex A. E sad, fora kod mene je sto zelena led "ADSL" ne blinka, a ni ne svetli... Jel ima neko isti modem?
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:13 - pre 233 meseci
Evo pokusacu da nakacim slike onoga sto sam dobio od beotela ako nekoga zanima...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:16 - pre 233 meseci
Evo jos slika

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bibby
Beograd

Član broj: 2926
Poruke: 284
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 77523840


Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:18 - pre 233 meseci
Citat:
suca
: Ne kapiram ni ja. Mislio sam da sam na centrali u bl. 70 kad ono medjutim... Kad su me zvali iz Beotela da mi kazu da imam tehnickih mogucnosti i da mi je centrala Bezanija bio sam malo skeptican i pozvao sam onda Telekom. Covek iz Telekoma mi je potvrdio da je centrala Bezanija. Ma bitno je da ja imam tehnickih mogucnosti, a sto nemam svoj port koga zabole...


ne daj se zavarati, jer je oni krste kao centralu koja pripada bezaniji, ali to je u stvari ona centrala u 70om bloku, ulica jurija gagarina 147; da, i ja sam zvao telekom i meni su rekli da pripadam bezanijskoj centrali, ja ga pitam [znajuci da mora da bude ona centrala u 70om] da mi kaze tacnu adresu te centrale na bezaniji, i posle par minuta ceprkanja po papirima mi rece da se nalazi upravo u jurija gagarina 147. a to je ona u 70om bloku.

> bio sam ja danas u toj nasoj u 70om bloku, i, lik mi rece da je za prebacivanje brojeva na nove centrale [dodavanje broja 2 ili 3 pre tvog telefona] kao i za adsl prikljucke u stvari zaduzena 'centralna' centrala u bloku 29, da od njih ide sve, i da je ova nasa u 70om kao neka vrsta razdelnika ka svakom stanu pojedinacno !? <

oni nemaju veze sa adslom itd. to mi sve napricha, ja mu reko da nesto sumnjam u tu pricu, kako to itd. slegao on ramenima i u fazonu jebi se ako osh verujes - veruj, ako ne...


logicno gledajuci, deluje malo glupavo da oni starim vodovima pustaju taj novi digitalni signal i adsl, zar ne bi to sve trebalo da se menja? ne znam, nisam toliko upucen, pa nisam mogao da ulazim u dalju polemiku s njim.


ne znam da li si taj lik sto si vec uplatio, pa ti telekom rekao da ne moze, a provajder da moze, pa hoces da uzmes shke nazad...
ja bi na tvom mestu sacekao jos malo, jer ako ovaj lik istinu zbora da je ta centrala u 29om bloku 'majka mara' za adsl... onda mozda i bude u skorije vreme... ne znam razmisli...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:19 - pre 233 meseci
Evo i jos...neka moderator brise ono sto misli da nije potrebno...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:21 - pre 233 meseci
Evo i slike modema

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:27 - pre 233 meseci
E da, moram da jos kazem da NISAM doplatio ove filtere... za dzabe se dobije...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 18:41 - pre 233 meseci
Citat:
Duke_Vladimir:Inace, spliter koji se ugradjuje na liniju je obicna uticnica sa malom stampanom plocom koja se ne vidi posto ostaje u zidu.
Taj ugradjeni spliter je ustvari isti kao i oni sto su ti dodatno dali. Jeste ugradjen fiksno, ali funkcionise samo za telefon koji se ubode u njega. Dakle, to nije centralni spliter, gde jedan jedini odradjuje poso za ceo stan, ali gde moras da ili jednu zicu zrtvujes samo za ADSL, pa na njoj vise nemas telefon, ili da od centralnog splitera vuces DODATNU zicu do ADSL, a i to je bedak, jer tu zicu vuces na jednu lokaciju u stanu i ako premestis PC opet si u problemu. To sto su tebi ugradili / dali posebno, je sada idealno - na svaku uticnicu u stanu mozes proizvoljno da bodes sta hoces - i telefon i ADSL! Cudi me da su se toliko bacili u trosak, ipak ti spliteri nisu dzabe. Svaka im cast.

Citat:
Ono sto sam provalio je da cak i prikljucak za ADSL mozes da koristis za obicno telefoniranje
Nisi u pravu! To je za sada samo kobajagi "prikljucak za ADSL"! To je ona ista zica od ranije, samo sto joj pristupas kroz drugu "rupu", nikakvih elektricnih promena u njoj nema, jer u centrali jos nista nisu promenili, nazalost. Hvala za slike, fer od tebe.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 20:26 - pre 233 meseci
Dzaba komplikuju stvar.

Sada procedura ide ovako:

1. Provajder proverava kod Telekoma tehnicke mogucnosti
2. Ako ima mogucnosti sa vama sklapa ugovor i vi podnosite zahtev
3. Onda provajder salje zahtev telekomu
4. Pa onda telekom odgovara potvrdno provajderu
5. Pa onda provajder ide do centrale da vas nakaci
6. Pa dolaze kod vas.

Zasto se dva puta prolazi preko telekoma. Zar nije bilo logicno da kad oaveste da ima ehnickih mogucnosti odma odobre i uvodjenje.

Treba da bude ovako.

1. Provajder proverava tehnicke mogucnosti
2. Ako ima mogucnosti telekom salje dozvolu za ugradnju
3. Potpisujete ugovor sa provajderom
4. Provajder vas poveze u centrali.
5. Povezu opremu kod vas kuci
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)04.02.2005. u 20:33 - pre 233 meseci
Nista nista dok drasko ne popije.....znate sta zelim reci...samo se treba resiti draska i par Telkomovih akcionara cisto da im se utera strah u kosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248152 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.