Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248066 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shazalakazoo

Član broj: 46777
Poruke: 5
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 17:01 - pre 233 meseci
Citat:
radoica: @ shazalakazoo

ping-uj svoj gateway i ova dva servera: csserver.beotel.net i krajina.yubc.net



Pinging krajina.yubc.net [212.124.160.7] with 32 bytes of data:

Reply from 212.124.160.7: bytes=32 time=28ms TTL=59
Reply from 212.124.160.7: bytes=32 time=28ms TTL=59
Reply from 212.124.160.7: bytes=32 time=28ms TTL=59
Reply from 212.124.160.7: bytes=32 time=28ms TTL=59

Ping statistics for 212.124.160.7:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 28ms, Maximum = 28ms, Average = 28ms

Pinging 194.106.162.64 with 32 bytes of data:

Reply from 194.106.162.64: bytes=32 time=27ms TTL=254
Reply from 194.106.162.64: bytes=32 time=27ms TTL=254
Reply from 194.106.162.64: bytes=32 time=27ms TTL=254
Reply from 194.106.162.64: bytes=32 time=26ms TTL=254

Ping statistics for 194.106.162.64:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 26ms, Maximum = 27ms, Average = 26ms


Citat:
Sylvester: shazalakazoo, kada si potpisao ugovor i u kom delu grada se nalazis, mislim, na kojoj centrali? Inace, bilo bi dobro da svako ko je dobio ADSL napise ovo, cisto da bi smo mi ostali imali neku predstavu kad mozemo da ocekujemo ADSL u svojim domovima ;)

Pozdrav



Centrala je Konjarnik, a ugovor sam potpisao oko 20, i kako mi rece ortak iz Beotela nema veze datum potpisivanja jer oni nose papire svaki dan u Telekom, a ima dosta njih koji su potpisali pre mene 12, 13.01... i jos im nije stiglo obavestenje iz Telekoma da su pusteni.

Prava lutrija. Ne mogu da uticu na redosled jer je put papira koji ide na realizaciju dosta komplikovan.


Imam privatnu IP 10.... ali mi rece ortak da nije problem da se kasnije prebacim na javnu, samo da im prodje ova pocetna ludnica oko pustanja korisnika jer ih Telekom za... samo tako. Ne programiraju DSLAM kako treba, ovi u centralama ne ozice kako treba, tako da se desava da nekima ne radi ni telefon posle ozicavanja ADSL-a.

 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 17:28 - pre 233 meseci
Lepo, boga mi.
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 18:37 - pre 233 meseci
E, i mi smo na kraj srca! To treba posmatrati filozofski: ako ne valja, IMA NADE da ce se srediti. A ako je odmah dobro, jedino cemu mozes da se nadas je da ce se nesto jednog dana pokvariti! Ovako ti lepo, cekas da srede i sav si hepy, a onako stalno strepis - kad li ce da se pokvari? :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 19:24 - pre 233 meseci
Citat:
shazalakazoo: Centrala je Konjarnik, a ugovor sam potpisao oko 20, i kako mi rece ortak iz Beotela nema veze datum potpisivanja jer oni nose papire svaki dan u Telekom, a ima dosta njih koji su potpisali pre mene 12, 13.01... i jos im nije stiglo obavestenje iz Telekoma da su pusteni.

Prava lutrija. Ne mogu da uticu na redosled jer je put papira koji ide na realizaciju dosta komplikovan.


Imam privatnu IP 10.... ali mi rece ortak da nije problem da se kasnije prebacim na javnu, samo da im prodje ova pocetna ludnica oko pustanja korisnika jer ih Telekom za... samo tako. Ne programiraju DSLAM kako treba, ovi u centralama ne ozice kako treba, tako da se desava da nekima ne radi ni telefon posle ozicavanja ADSL-a.


ja cu ipak reci i ovo (ali mi rece ortak da nije problem da se kasnije prebacim na javnu, samo da im prodje ova pocetna ludnica oko pustanja korisnika jer ih Telekom za... samo tako.) zar tebi ne lici da ti ortak radi u beotelu pa je malo pogurao putevi nisu cudni ni mali sasvim su ok ne moze da stigne tvoj zahtev koji j e predat telekomu 21 pre onog koji je predat 14 kazi ko covek imao sam vezu u beotelu pa su progurali preko reda
 
Odgovor na temu

shazalakazoo

Član broj: 46777
Poruke: 5
195.252.86.*



Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 21:04 - pre 233 meseci

Citat:
dejande: ja cu ipak reci i ovo (ali mi rece ortak da nije problem da se kasnije prebacim na javnu, samo da im prodje ova pocetna ludnica oko pustanja korisnika jer ih Telekom za... samo tako.) zar tebi ne lici da ti ortak radi u beotelu pa je malo pogurao putevi nisu cudni ni mali sasvim su ok ne moze da stigne tvoj zahtev koji j e predat telekomu 21 pre onog koji je predat 14 kazi ko covek imao sam vezu u beotelu pa su progurali preko reda



Ne lupaj gluposti i kojestarije, i ja sam bio iznenadjen sto sam tako brzo stigao na red.



Inace sto se tice Skypae-a radi perfektno, do malopre sam razgovarao sa ortakom koji je u New Yorku i nema kasnjenja uopste. Doduse on ima "Cable" 5Mbps :)))))
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 21:20 - pre 233 meseci
e sad ortak tamo radi moj zahtev otisao telekomu 14 tvoj 21 na istoj smo centrali tebi pustili meni nisu to pricaj nekom drugom ortak je ortak je** ga ko shisa nas sitnu ribu

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 31.01.2005. u 08:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.yubc.net.



+17 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 21:40 - pre 233 meseci
Ja sam takodje na istoj centrali i 14.1. sam potpisao ugovor... I osecam da jos 3 meseca necu ni videti ADSL...
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.120.eunet.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 21:52 - pre 233 meseci
Ima li nekog sa Zvezdare? tel 41x-xxx
 
Odgovor na temu

smars
Beograd

Član broj: 12323
Poruke: 219
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 22:22 - pre 233 meseci
Citat:
smark: Ima li nekog sa Zvezdare? tel 41x-xxx


Hm, zar nisu 41x-xxx brojeve zamenili jos 2003 u leto? Mada, verovatno nema pravila, heh, sta da se radi. :(((

bice bolje

pozdrav!
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.174.eunet.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: ADSL :)30.01.2005. u 22:57 - pre 233 meseci
Citat:
smars: Hm, zar nisu 41x-xxx brojeve zamenili jos 2003 u leto? Mada, verovatno nema pravila, heh, sta da se radi. :(((


Ma kakvi...Samo mi je malo cudno kako to da su samo par brojeva u zgradi na 2 a ostali svi na 41... :) Da stvarno nema pravila :)
 
Odgovor na temu

CrV3n1
BGD

Član broj: 43224
Poruke: 33
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 300852
Sajt: www.co.yu


Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 00:08 - pre 233 meseci
znaci to ide kako koga..
ja na konjarniku
ugovor potpisao 13.01.
i josuvek nema ni traga ni glasa

s*****.
=============
........Potpis.......
=============
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 00:23 - pre 233 meseci
Citat:
shazalakazoo: "tako da se desava da nekima ne radi ni telefon posle ozicavanja ADSL-a."


Hvala za ovu informaciju! Da se meni poremeti broj, pa da ne znam o cemu se radi, keva bi me udavila a ja i bez toga dobio srcku!

A vi koji pljujete po coveku da je isho preko reda, malo razmislite: da li oni koji imaju veze i vezice dolaze ovde da nam pricaju kakvo je stanje, protok, teskoce, problematika i ostalo ili ih zabole djon za nas? I smanjite te citate, ne treba celu poruku prepisivati ako hoces da citiras par reci!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 00:33 - pre 233 meseci
Citat:
tdjokic:  I smanjite te citate, ne treba celu poruku prepisivati ako hoces da citiras par reci!

Da, kao sto sam ja sad smanjio! Ostavite samo jedan-dva reda, da bi znali o cemu pricamo! Forum je i onako veliki... Ne budite nestrpljivi, vi ce te dobiti ADSL u narednih mesec-dva najvise, a ja mozda ni za godinu dana! Dobro je da imam Wireless kao opciju inace bih odlepio od Dial-upa!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 09:57 - pre 233 meseci
Gledao sam na beotelovom forumu i evo:

Postovani korisnici,

zelimo da Vas informisemo o nacinu dodeljivanja IP adresa pri koriscenju BEOTELNET ADSL servisa.

ADSL korisnici imaju mogucnost izbora dinamicke privatne IP adrese ili dinamicke javne IP adrese.

Izbor se vrsi zadavanjem parametra pri unosu korisnickog imena. Pored ove mogucnosti, bice ostavljeno korisniku kao opcija da definise podrazumevani mod dodeljivanja IP adrese (privatna preko NAT-a ili javna).

I jedan i drugi nacin dodeljivanja IP adresa ima prednosti i nedostatke, sto je vecina Vas i uvidela:
-privatne adrese sa pristupom preko NAT protokola ne dozvoljavaju pojedine Internet servise, prvenstveno one ciji je serverski deo na Vasem / korisnickom racunaru
-sa druge strane, privatne IP adrese sa pristupom preko NAT protokola pruzaju znacajno povecani nivo zastite Vaseg racunara (sto ne podrazumeva da ne treba da se stitite dodatnim firewall aplikacijama)
-sa javnim dinamickim IP adresama imate mogucnost svih serverskih i klijentskih aplikacija, uz povecanu opasnost od zlonamernog pristupa Vasem racunaru

Praksa nam je pokazala da veliki deo nasih poslovnih korisnika koji su povezani na Internet preko BEOTELNET-a stalnom vezom (zicno ili bezicno) koristi firewall uredjaj ili aplikaciju za pristup Internetu, a svoje racunare stiti NAT protokolom i privatnim adresama.

Uvodjenjem ADSL servisa, po prvi put rezidencijalni korisnici (fizicka lica, ne firme) imaju mogucnost da koriste taj nacin povezivanja.

Zbog toga smo u pocetnoj fazi pustanja ADSL servisa odlucili da nasi korisnici dobijaju podrazumevano privatnu IP adresu i da budu zasticeni NAT protokolom.

Smatramo da ce vecina korisnika koristiti ovaj mod rada tokom normalnog koriscenja Interneta.

Posto nam nije cilj da vrsimo restrikcije u pristupu ili nudjenju Internet servisa, ostavili smo opciju da korisnici samostalno izaberu mod dodeljivanja IP adresa: privatne ili javne.

Tehnicki detalji izbora moda dodeljivanja IP adresa bice ubrzo stavljeni na nasu web stranicu http://www.beotel.net, zajedno sa odgovorima na najcesce postavljana pitanja vezano za agregaciju saobracaja, aktiviranje QoS mehanizma i sl.

Ukoliko imate nedoumica i pitanja vezano za ADSL servise koje koristite ili planirate da koristite, molimo Vas da koristite ovaj forum jer ce u tom slucaju vrlo brzo nedoumice biti otklonjene, a veci broj korisnika ce imati mogucnost da dobije pravovremenu informaciju.

Srdacan pozdrav,
BEOTELNET tim


Mada meni se cini da je veratov paket naj jeftiniji: 1700 dinara flat rate 256bit/s; dok je preko Analogno;digatalne[SezamPro]Linije 1500din 700+700 Mb down/up pri brzini od 256 kb/s; Kod Yubc je oko 2200 256 kbit/s flat rate; Kod beotela 2000 din;
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:00 - pre 233 meseci
Pposto preko verata u cenu instalacije nije ukjucen modem, zanima me koliko kosta?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:03 - pre 233 meseci
Citat:

Praksa nam je pokazala da veliki deo nasih poslovnih korisnika koji su povezani na Internet preko BEOTELNET-a stalnom vezom (zicno ili bezicno) koristi firewall uredjaj ili aplikaciju za pristup Internetu, a svoje racunare stiti NAT protokolom i privatnim adresama.

Uvodjenjem ADSL servisa, po prvi put rezidencijalni korisnici (fizicka lica, ne firme) imaju mogucnost da koriste taj nacin povezivanja.


Kako jako ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teta_lija
Milan Lisica
Pančevo

Član broj: 17037
Poruke: 172
*.panet.co.yu.

Sajt: www.mehanizam.net


+1 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:22 - pre 233 meseci
Prcitao sam u nekim ranijim postovima da ako se izlazi na net preko NAT-a (Beotel) dolazi do problema sa P2P programima.

Sad posto ja hocu da prikacim 2 kompa na jedau ADSL liniju (preko ADSL ruter, ili cega vec), da li cu i ja imati problema sa P2P-om bez obzira sto mi provajder daje javnu IP adresu?

Takodje me interesuje koliko je stvarno ozbiljan taj problem, i kako se resava?
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:38 - pre 233 meseci
Nećeš ako forwarduješ P2P portove na kompjuter na kome je pokrenut P2P
program. Tehnologija se zove DNAT ili 'port forwarding'.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:51 - pre 233 meseci
Hm...

"Na osnovu zahteva koji smo podneli za realizaciju vašeg ADSL priključka dobili smo odgovor od Telekoma da nema tehničkih prepreka da se na vašem telefonskom priključku izvrši instalacija ADSL-a. Na žalost, na samoj centrali trenutno nema ADSL kapaciteta i za priključenje je potrebno sačekati da Telekom instalira dodatnu opremu. Intenzivni radovi na mnogim centrala u Beogradu su u toku i verujemo da se i na vašu centralu neće čekati dugo."

Ovo mi je poslao Sezam... a pouzdano znam (bio sam u centrali) da ADSL portova ima slobodnih i da je sva kompletna oprema instalirana u paketu sa centralom (model Alcatel centrale od pre 6 meseci, dakle top digitalna centrala sa svim funkcijama).

Sacekacu i ostale provajdere... videcemo ko ima bolju vezu kod Telekoma... ne bih nikome da placam unapred pa da cekam ko zna koliko (a nema razloga jer sve je montirano u centrali).

Centrala je inace u Zemun Polju i zamenjena je pred novu godinu. Stavljene su nove razvodne kutije u svim zgradama, nema dvojnika, veza je perfektna, u centrali su dva Fujitsu Siemens racunara koja kontrolisu sve (bas su se otvorili, svaki ima po 19 inch TFT ekran), ADSL oprema, sve sto ima jedna moderna centrala... i nalazim se oko 300-400 metara od centrale (podzemnim putem), cak je kod mene i glavni cvor za jedan deo naselja.

Ili da pritisnem ove u Sezamu pre nego sto platim??
 
Odgovor na temu

Milos Vucekovic
Milos Vucekovic
Student
Beograd

Član broj: 46921
Poruke: 28
*.beotel.net.

ICQ: 73223130
Sajt: www.metropola.org


Profil

icon Re: ADSL :)31.01.2005. u 10:53 - pre 233 meseci
Evo citam ovo i ocu da slomim svoj komp. Na modemu sam vec skoro 9 godina i veoma sam besan i na SBB i na KDS i na ostale provajdere koji su svi do jednog preskocili Bezanisku kosu sa svojim ponudama o cable internetu. Wireless je ovde moguc samo ako se za opremu izdvoji 500 evra sto je mnooogoo. Prijavio sam se za adsl negde u oktobru ili novembru i kada su mi stigli odgovori bio sam presrecan. Uplatio sam negde 18. i potpisao ugovor sa Sezamom ali od tada nista. Sada planiram da ih zovem i stvarno se nadam da ce mi reci " E evo upravo ti uvodimo" :) Po ovim odgovorima koje sam citao do sada vidim da imate slican problem, tj "uplati pa se onda klati za koj mesec..". To me jako nervira, ne zbog para vec zbog toga sto mora da se ceka u nedogled bez ikakvog hinta kada ce biti nesto od svega ovoga. Iskreno mislim da ovi prvi korisnici na adsl-u su vlasnici/prijatelji provajdera i da za ostale korisnike je sve to jos ... buducnost... Cuo sam informaciju da je telekomu stiglo 2.000.000 zahteva za adsl tako da ... nemam pojma sta da mislim... Prva verzija jos u novembru prosle godine bila je da Telekom uvodi na sve brojeve adsl prikjucke jer su procenili da 80% stanovnistva zeli da koristi adsl internet ili VoIP.
P.S. eh bar da su stavili listu cekanja pa da znam sta da ocekujem ...
P.P.S. Bas mi je zao sto Verat u svojoj ponudi nema iznajmljivanje adsl modema :(
>> metropola.org - Vas grad na internetu <<
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248066 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.