Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248691 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:51 - pre 234 meseci
Citat:
dejande: kazem ja gojko da nisi u pravu pod jedan kada neko napadne verat od nas kopas oci a kada ti neko da argumente ti kazes da nemas veze sa veratom odluci se ili jesi veratov covek ili nisi nemozes sedeti na dve stolice (mislim mozda i mozes ) ali nje ok prema nama
pod dva verat je sam kriv za ovakve napade iz razloga lose komunikacije sa ljudima koji im placaju usluge i ono najvaznije to je kvalitet usluge da radite savesno niko od nas nebi imao potrebu da zove verat i da isteruje nekakvu pravdu


da se razumemo ja ne napadam verat, samo ne volim stvari kao
verat =dobar momak, telekom,ostali ISP=losi momci.
ne kazem ni da je telekom cvecka, ali verat je daleko od onog kako ga Gojko predstavlja

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:52 - pre 234 meseci

Citat:

Ne ne najbolja varijanta je kao sa PTT-om.
Naplatis koriscenje linka koji ne postoji.
Normalno te pare iskoristis da bi ulozio novac
e to se zove razvoj tk u zemlji srbiji


cheers,


Knronos molim te odgovori mi: A ko je kriv za to ????

 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:54 - pre 234 meseci
nisam bre je istrazni organ pa da trazim ko je kriv,
ako nisi razumeo sta sam hteo da kazem procitaj ponovo polako i ne osecaj se prozvanim.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:58 - pre 234 meseci
Citat:

da se razumemo ja ne napadam verat, samo ne volim stvari kao
verat =dobar momak, telekom,ostali ISP=losi momci.
ne kazem ni da je telekom cvecka, ali verat je daleko od onog kako ga Gojko predstavlja

cheers,



Kronos da se razumemo. Ni ja nisam rekao da je verat=dobar momak, vec operator kao i svi ostali na trzistu i poslujemo trzisno.

Mi Ili dajemo dobru ponudu ili korisnik bira drugog operatora to je sasvim prosta logika. Jedina razlika izmedju nas i Telekoma Srbija je u tome sto se mi ne bavimo kriminlnim radnjama. Takodje nismo optereceni Dr***** kao sto je Dr***** opterecen sa nama.

Vec se bavimo iskljucivo biznisom koji je u Srbiji skoro naucna fantastika.

Inace VeratNet je jedan od velikih korisnika Telekoma Srbija a Telekom Srbija je jedan od najvecih korisnika VeratNeta i imamo uzajamnu poslovnu saradnju. I mislim da bi Telekom Srbija bio super firma kada bi smenili rukovodstvo koje se bavi VOIP-om.

 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 14:00 - pre 234 meseci
pa da cujemo javno koji se to iz rukovodstva bave voip-om
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 14:39 - pre 234 meseci
Samo da kazem da na konjarniku ima 24 port-a, a vi sa voip-om... zar niste vec imali temu za to... ?
 
Odgovor na temu

abstractee

Član broj: 34800
Poruke: 112
*.verat.net.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 15:32 - pre 234 meseci
I dalje cekamo da se nejko ovde javi sa tog prokletog ASDSL-a... :)
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 15:46 - pre 234 meseci
ma nema Javno ako hoces posalji pp pa cu ti reci.

Dobro neka moderator obrise ovo o VOIP-u pa da nastavimo ADSL temu.


 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 16:08 - pre 234 meseci
ajde judi nestrpljiv sam vec postao :))
 
Odgovor na temu

unknown46344

Član broj: 46344
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 16:14 - pre 234 meseci
Citat:
fazza_79: Ono shto mene i dalje kopka je gde se nalazi nasha centrala? Ja sam u Centru 3,
pretpostavljam da se nasha centrala nalazi u zgradi poshte, ili u najgorem sluchaju u
zgradi poshte u Krnjachi. Inache, nedavno su zamenjeni i brojevi korisnika koji su
pochinjali sa 721, tako da sad pochinju sa cifrom 2, odnosno 271 itd. Jedan moj
prijatelj je takodje uveo josh nekoliko brojeva telefona, na istoj centrali, i jedan od
njih je i ISDN. Stvarno bi bilo totalno bez veze ako centrala ne podrzava ADSL, a
ko zna, moguche da su nam dali neku krsh Alcatel-ovu centralu...

I ja sam mislio da zovem Telekom da se raspitam za ADSL u Borchi, ali kad si se vec
prijavio, onda ti to odradi pa nam javi rezultate. :)

10x!


Moram ti priznati da ni ja ne znam gde nam je centrala, ali pretpostavljam da je u Krnjači, što opet nije toliko daleko. Brojevi, tj centrale, korisnika u Borči čiji su brojevi počinjali na 72 zamenjeni su sa 272, tako da, npr. korisnik sa brojem 721-111 sada ima broj 2721-111. Moj broj počinje sa 3328 i nalazim se u Centru 1. ISDN je naravno omogućen i na 3 i na 2 centralama u Borči, ali pitanje ADSLa nema mnogo veze s centralom. Potrebno je da Telekom Srbija instalira određenu opremu pri centrali, što izgleda nisu učinili na levoj obali Dunava. Pozvao sam onaj broj Telekoma, i operater mi je rekao da u Borči NEMA TEHNIČKIH MOGUĆNOSTI ZA UVOĐENJE ADSLa.. Na pitanje, da li će biti bar do kraja godine, rekao je da ne veruje. Ništa, dragi moji Borčani, veledemokratska vlada Beograda je protiv nas. Jedino što nam ostaje je uvođenje wirelessa ili čekanje do kraja februara kad počinje uvođenje kablovskog interneta ovde.

Ovo nije poslednja reč Telekoma, ne za mene. Preko čega se ti kačiš? Dial-up?
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 16:16 - pre 234 meseci
Iskreno me chudi, kad je toliko velika rasprava na temu "Verat i ostatak TK meshetara u srbiji" da ama bas niko nije spomenuo dogadjaj od petka.

i sad ce meni mozda da obrisu post, ali ok, cisto da spomenem prosli petak.

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
195.178.62.*



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 17:06 - pre 234 meseci
ja se izvinjavam sto je tema malo skrenula, ali malo iskrenosti na forumu ne smeta.
jel tako Gojko

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

fazza_79
Beograd

Član broj: 31407
Poruke: 29
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 17:16 - pre 234 meseci
Citat:
Demoritus: Moram ti priznati da ni ja ne znam gde nam je centrala, ali pretpostavljam da je u Krnjači, što opet nije toliko daleko. Brojevi, tj centrale, korisnika u Borči čiji su brojevi počinjali na 72 zamenjeni su sa 272, tako da, npr. korisnik sa brojem 721-111 sada ima broj 2721-111. Moj broj počinje sa 3328 i nalazim se u Centru 1. ISDN je naravno omogućen i na 3 i na 2 centralama u Borči, ali pitanje ADSLa nema mnogo veze s centralom. Potrebno je da Telekom Srbija instalira određenu opremu pri centrali, što izgleda nisu učinili na levoj obali Dunava. Pozvao sam onaj broj Telekoma, i operater mi je rekao da u Borči NEMA TEHNIČKIH MOGUĆNOSTI ZA UVOĐENJE ADSLa.. Na pitanje, da li će biti bar do kraja godine, rekao je da ne veruje. Ništa, dragi moji Borčani, veledemokratska vlada Beograda je protiv nas. Jedino što nam ostaje je uvođenje wirelessa ili čekanje do kraja februara kad počinje uvođenje kablovskog interneta ovde.

Ovo nije poslednja reč Telekoma, ne za mene. Preko čega se ti kačiš? Dial-up?


Ne mogu da verujem!!! Shto se tiche pristupa Internetu, mi smo ovde ochigledno
poslednja rupa na svirali, i pretpostavljam da i Mala Krsna ima barem jednu vishe
mogucnost da se kachi na net nego shto mi imamo ovde!

Ne mozemo da se kachimo na kablovski net jer smo ostali poslednji za uvodjenje, i to
shto su ti rekli da ce biti do kraja februara sigurno nece biti tad jer znash ti vec kako
stvari funkcionishu u ovoj zemlji.

Ako bi hteli da se kachimo wireless putem, opet ne mozemo, jer koliko ja znam, leva
obala Dunava nije pokrivena ni jednim jedinim predajnikom za wireless, a Panchevo je
daleko.

ADSL isto tako nece profunkcionisati ko zna kad, jer vidish da chak nemaju ni u planu
da kupe potrebnu opremu, ako uopshte moze da se instalira na nashoj krsh centrali.

Super!

Popenio sam, ne mogu da verujem kakvi su to chobani! Kada treba da se uzmu pare,
svi navale kao mutav na telefon, a kada treba da ti obazbede neshto shto je normalno
i uveliko se koristi u celom svetu, onda ti kazu "nema tehnichkih mogucnosti",
"ne znamo", "ne verujemo", etc.

Kachim se preko dial-up-a, i ovo mi je bila idealna prilika da za malo para dodjem do
brzeg neta, ali hocesh... Razmishljao sam i o Astrasat satelitskom Internetu, jer
ochigledno da mi ne preostaje nishta drugo nego satelitski net. Svu opremu imam, ali
mi je skupo i veza je jednosmerna.

Ne znam, stvarno sam poludeo sad... Znash li mozda kakva je mogucnost za wireless
net?
 
Odgovor na temu

unknown46344

Član broj: 46344
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 17:35 - pre 234 meseci
Kablovski će biti pre proleća sigurno, uverio me je poznanik iz RVKDSa (RVKDS drži monopol nad kablovskim sistemima u Borči). Wireless možemo da uvedemo preko Pančevačkog provajdera MadNet (tako bar mislim) jer imaju neke predajnike u Beogradu koje ja sa terese vidim.. Satelitski net??? Pa, vidi, u principu - brzina je više nego ok ali mi se ne sviđa što se pored svega koristi telefon.. Telefonski račun 2000din, satelitski 2000din, flat 2000din i tako u bestrag! Bio sam veoma srećan za ADSL i to bi mi bilo fenomenalno rešenje, ali vidiš da smo zaista poslednja rupa na svirali.
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 17:53 - pre 234 meseci
Zvao sam lika iz telekoma na onaj broj, i zvanicna informacija za Zarkovo je da do septembra nista.
Ali danas dobih mail od beocity-ja u kome se izmedjuostalog kaze:

"> Da li ADSL moze da se koristi na svim centralama?

Da, BcN aDSL servis moze da se koristi na svim centralama na kojim je
Telekom postavio odgovarajucu opremu. Tacnije, korisnik aDSL prikljucka
moguce je postati na bilo kom tipu centrala sve dok Vas telefonski
prikljucak nema dvojnika, PCM ili FM uredjaj. Evo i liste Centrala koje
sada, na pocetku aDSL Interneta u Srbiji, imaju tehnicke mogucnosti
instalacije novih prikljucaka:

Novi Beograd
Centar
Konjarnik
Vozdovac
Dedinje
Guberevac
Cukarica
Krunski venac
Tosin Bunar
Bezanija
Aerodrom
Bezanijska kosa
Senjak
Dobropoljska
Dunav
Zarkovo
Filmski grad
Miljakovac
Zeleznik
Rakovica
Kijevo
Petlovo Brdo
Julino brdo
Kumodraz
Brace Jerkovic II
Zvezdara
Akademija
Jovanova
Dorcol
Gundulicev Venac
Zemun
Smederevo
Pozarevac
Pancevo
Vrsac

Lista centrala koje podrzavaju aDSL tehnologije ce se u svakom slucaju
prosirivati, a nakon Beograda, aDSL se uskoro moze ocekivati u Novom
Sadu, Nisu i drugim mestima."


Ovde je navedeno Zarkovo..... Hm...... Srbijo zemljo obecana!
 
Odgovor na temu

ATZIKA
Beograd

Član broj: 36971
Poruke: 22
*.drenik.net.

ICQ: 1340789


Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 18:03 - pre 234 meseci
Citat:
boki: Samo da kazem da na konjarniku ima 24 port-a, a vi sa voip-om... zar niste vec imali temu za to... ?


To je tacno ali 24 porta za one sa ISDN linijom, a za POTS ima vise...
 
Odgovor na temu

fazza_79
Beograd

Član broj: 31407
Poruke: 29
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 18:13 - pre 234 meseci
Citat:
unknown46344: Kablovski će biti pre proleća sigurno, uverio me je poznanik iz RVKDSa (RVKDS drži monopol nad kablovskim sistemima u Borči). Wireless možemo da uvedemo preko Pančevačkog provajdera MadNet (tako bar mislim) jer imaju neke predajnike u Beogradu koje ja sa terese vidim.. Satelitski net??? Pa, vidi, u principu - brzina je više nego ok ali mi se ne sviđa što se pored svega koristi telefon.. Telefonski račun 2000din, satelitski 2000din, flat 2000din i tako u bestrag! Bio sam veoma srećan za ADSL i to bi mi bilo fenomenalno rešenje, ali vidiš da smo zaista poslednja rupa na svirali.


Jedino nam preostaje da chekamo kablovski net, ako i kad ga bude. Vidish da josh nisu
uveli kako treba ni na Novom Beogradu, a kamoli ovde.

I tachno kao shto sam rekao, gledam onaj spisak gde postoje teh. mogucnosti za ADSL
i na spisku se nalazi nekakakv Guberevac koji ne znam ni gde se nalazi, prvi put chujem
za to mesto, ali eto, oni imaju mogucnosti a nema veze shto verovatno imaju ispod
10.000 stanovnika i verovatno ukupno 10 rachunara...

Za ovaj MadNet ne znam bash, pogledacu kasnije gde su im predajnici, mada ih sa
terase sigurno ne vidim jer imam zgradu preko puta i na trecem spratu sam (zivim u
prvom redu zgrada kod bivshe Pekabete na poslednjoj stanici 95 i 96.)

A satelitski net jeste skup, preterano skup, jer kad sve to urachunash, ne isplati se
uopshte!

Nego, znash li mozda da li su ovi iz RVKDS uveli optiku? Meni se chini da jesu, jer
vidish da smo dobili gomilu novih kanala i slika je znatno bolja.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 18:20 - pre 234 meseci
E sad cu i ja da postavim ono template pitanje koje se postavlja vec mesecima po forumima.
"Jel ima nekog na centrali Brace Jerkovic?"

I jel bi mogao neko da mi objasni sta mu sad dodje analogna digitalna (sezampro) linija?
kako moze biti istovremeno i analogna i digitalna i kakve veze ima sa sezamproom?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

ATZIKA
Beograd

Član broj: 36971
Poruke: 22
*.drenik.net.

ICQ: 1340789


Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 18:22 - pre 234 meseci
Citat:
pailhead

I jel bi mogao neko da mi objasni sta mu sad dodje analogna digitalna (sezampro) linija?
kako moze biti istovremeno i analogna i digitalna i kakve veze ima sa sezamproom?


Reklama batoooo ... :-)
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 18:30 - pre 234 meseci
fazza_79, Guberevac je tel. centrala u Beogradu a ne neko malo mesto. Nemoj da ocajavas ovde, diskusija nije ni informativna ni konstruktivna. Ukoliko mislis da u tvom komsiluku ima dovoljno ljudi kako bi to bilo komercijalno isplativo, nadji investitora, registruj preduzece i postani provajder.
JOBAH
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248691 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.