Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248650 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 01:23 - pre 234 meseci
Citat:
Sylvester: Potreban ti je filter koji ce propustiti POTS signal (0-4kHz), a signale svih ostalih frekvencija prigusiti. Ovo mozes i sam da napravis sa nesto znanja iz prakticne elektronike ili da se raspitas gde ima da se nabavi (sumnjam da ima kod nas).

Koliko sam uspeo da shvatim iz ove teme i sa Google, to bi trebalo da radi spliter, koji ce dobiti u toku "instalacije" u kuci, koja - ako vec imas sve sa savremenim konektorima - traje 5 minuta. Drugo je pitanje sta sledi posle (koji OS, kako se sve to podesava itd., ali to vise nije "instalacija"): "Razdvajač sadrži mikrofilter koji odvaja frekventni opseg za telefon od opsega za ADSL vezu." (http://www.sezampro.co.yu/adsl/oadslu4.asp).

Prema tome, nema potrebe da pravi, cak i da ga kosta 5 dinara, a verujem da bi izaslo malo vise, ne toliko u materijalu koliko u radu i nalazenju sheme i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 01:41 - pre 234 meseci
Pa spliter dobijes od Telekoma / Provajdera ili ko vec ustupa opremu (verovatno ISP u nasem slucaju). Ja sam cak na nekoj temi i postovao slike splitera i Alcatel-ovog DSL modema koji sam imao "pri ruci" direkt iz Telekoma (samo za biznis korisnike). Simpaticno izgleda, jos simpaticnije za instalaciju bi trebalo da bude :)
 
Odgovor na temu

fazza_79
Beograd

Član broj: 31407
Poruke: 29
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 02:47 - pre 234 meseci
Citat:
Demoritus: Razgovarao sam sa poznanicima iz Telekoma i rekli su mi da ne bi trebalo da ima problema pri uvođenju ADSL-a na levu obalu Dunava, preciznije u Borči. Centrala je relativno blizu, većina korisnika koristi digitalnu Alkatelovu centralu bez dvojnika, itd. Pa, većina teh. preduslova je ispunjeno. Ono što ostaje pod velikim znakom pitanja, ali nadam se - ne zadugo, je da li je ADSL podržan. Koliko sutra ću pozvati onaj Telekomov broj i raspitati se. Nadam se da će odgovor biti pozitivan. Inače, operateri raznih provajdera sa kojim sam razgovarao rekli su mi da su skoro sigurni da u Borči postoje teh. preduslovi.

Ne znam da li vas je neko već obavestio, ali bi i Novosadski provajder Neobee trebao početi uvođenje ADSLa u Beogradu. Operater mi je ljubazno rekao da je jedino što on ovog momenta zna da će cene biti znatno manje u odnosu na ostale provajdere i da će obaveštenje biti na sajtu ovih dana.

ADSL će u ostale srpske gradove i delove BGa koji nemaju teh. preduslove doći sredinom ili krajem godine.


Ono shto mene i dalje kopka je gde se nalazi nasha centrala? Ja sam u Centru 3,
pretpostavljam da se nasha centrala nalazi u zgradi poshte, ili u najgorem sluchaju u
zgradi poshte u Krnjachi. Inache, nedavno su zamenjeni i brojevi korisnika koji su
pochinjali sa 721, tako da sad pochinju sa cifrom 2, odnosno 271 itd. Jedan moj
prijatelj je takodje uveo josh nekoliko brojeva telefona, na istoj centrali, i jedan od
njih je i ISDN. Stvarno bi bilo totalno bez veze ako centrala ne podrzava ADSL, a
ko zna, moguche da su nam dali neku krsh Alcatel-ovu centralu...

I ja sam mislio da zovem Telekom da se raspitam za ADSL u Borchi, ali kad si se vec
prijavio, onda ti to odradi pa nam javi rezultate. :)

10x!
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 03:50 - pre 234 meseci
jel postoji mogucnost uvodjenja i u drugim gradovima i kada ce je biti? centrala je koliko znam iskrina digitalna ver 3 uskoro se ubacuje softer za ver5 ako to nesto znaci !
zna neko nesto o tome kad ce poceti po srbiji celoj?
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon ADSL U MANJIM GRADOVIMA26.01.2005. u 03:58 - pre 234 meseci
Sezam mi je odgovorio da najverovatniji rok za pocetak ADSL usluge van BG-a je Mart 2005. Pitanje je samo koji gradovi, velicina, tehnicki uslovi! Na primer, kod mene u Svilajncu su sve digitalne centrale bez dvojnika, a grad ima oko 15000 stanovnika, ali to ne znaci da smo "interesantni" za ADSL. Videcemo...
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.154.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 08:54 - pre 234 meseci
Ljudi, hajde neka mi odgovori neko ko je vec potpisao ugovor za uvodjenje ADSL-a: da li je potrebno da za vreme potpisivanja bude prisutna i osoba koja je vlasnik telefonskog broja na koji se ADSL uvodi, da budu njeni podaci negde "ubaceni i sl...i koliko je je sve to uopste povezano sa vlasnikom samog broja, posto ja zivim kao podstanar, a ne bih da cimam gazdaricu za ovo, da joj uzimam l.k. i kopiram, i znate sta vec sve ide kada kazu "mora da bude na ime vlasnika, bla bla...."
Ovo pitam zbog toga sto je u upitniku kod Sezama bila i stavka "ime osobe na koju se vodi tel. broj".
Nadam se da ste razumeli ovo totalno konfuzno sroceno pitanje...:)
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 09:26 - pre 234 meseci
ja imam slican problem (podstanar, necu bez potrebe da uznemiravam vlasnike stana)

nema nikakve veze sa samim vlasnikom bez obzira na to pitanje ko je vlasnik, ponesi pare, dve kopije ugovora i licnu kartu to je sve

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

hwfanatic
Branko Grbac
Beograd

Član broj: 91
Poruke: 171
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 09:48 - pre 234 meseci
Da, bez obzira kako to zvučalo, u celoj stvari se vlasnik telefonske linije ništa ne pita.
Yea, and from this day forth, a surface must be locked before beast or man can draw upon it!
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 09:58 - pre 234 meseci
da bas tako na srecu :)

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 11:34 - pre 234 meseci
jel nekome proradio taj adsl nesto je zakocili zadnja dva dana javljajte se ljudi
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 12:11 - pre 234 meseci
mislim da je ponovo kriv Telekom , jel tako Gojko


cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 12:17 - pre 234 meseci
Tako je, vidiš kako znaš.

Provajderi su primorani da plate neke milione telekomu pre nego što mogu da krenu sa pružanjem ADSL usluge. To je ipak velika para za male provajdere kao što je sezampro i sl., ali verujem da će izgurati oni to, pošto su zagrizli prilično, agresivna reklama itd. - ovo im je naprosto šansa da isplivaju i postanu malo veći. :)
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:01 - pre 234 meseci
Znam zato sto je ceo forum smisljen da pljuje druge firem, a velica verat.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:06 - pre 234 meseci
Ma jašta .. sve su to domicilne ništarije i strani plaćenici.
Živeo Telekom, perjanica srpske privrede!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:22 - pre 234 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:Provajderi su primorani da plate neke milione telekomu pre nego što mogu da krenu sa pružanjem ADSL usluge.

A normalno je po tebi da pokupiš pare od svojih korisnika pa onda da platiš Telekomu?
Jel tako radite i sa DT-om? :)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:25 - pre 234 meseci
Ko to MI (?), ja nijednom telekomu ništa ne plaćam za internet, hvala lepo. Koristim wireless kod lokalnog provajdera u Pančevu.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:37 - pre 234 meseci
quote]Gojko Vujovic: ...

Provajderi su primorani da plate neke milione telekomu pre nego što mogu da krenu sa pružanjem ADSL usluge. ...:)[/quote]

Ne ne najbolja varijanta je kao sa PTT-om.
Naplatis koriscenje linka koji ne postoji.
Normalno te pare iskoristis da bi ulozio novac
e to se zove razvoj tk u zemlji srbiji


cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:42 - pre 234 meseci
kazem ja gojko da nisi u pravu pod jedan kada neko napadne verat od nas kopas oci a kada ti neko da argumente ti kazes da nemas veze sa veratom odluci se ili jesi veratov covek ili nisi nemozes sedeti na dve stolice (mislim mozda i mozes ) ali nje ok prema nama
pod dva verat je sam kriv za ovakve napade iz razloga lose komunikacije sa ljudima koji im placaju usluge i ono najvaznije to je kvalitet usluge da radite savesno niko od nas nebi imao potrebu da zove verat i da isteruje nekakvu pravdu
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:44 - pre 234 meseci
da i jos samo da beotel meni pusti adsl pa da zaboravim kako izgleda verat net toliko mi je to bljak da verovatno ni www.verat.net necu otvarati godinama
PRVI SU KRENULI PRIZNAJEM I JA
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: ADSL :)26.01.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
Sto se tice sajta nadam se da neces.

Inace zar ti nerece da nemas telefonsku liniju???

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248650 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.