Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??

[es] :: .NET :: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??

[ Pregleda: 4478 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e-tomislav

Član broj: 38342
Poruke: 21
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??20.08.2006. u 11:25 - pre 214 meseci
Igram se malo s C# i sad me zanima nekoliko stvari.

1) jel moguće provjeriti jel na kompu već instaliran .net 2.0 framework i kako (iz C#)?

2) jel moguće pokrenuti konzolnu aplikaciju pisanu u C# (visual 2005 express edition) bez instaliranog .net 2.0 framework ili će javiti grešku?


Što zapravo radim?
Hoću snimiti instalacije programa koji mi trebaju za fakultet na DVD i složiti "interfejs", tj. program (ili 2) koji će se podići kad se DVD ubaci u komp. Ako je moguće, 1. program koji bi se pokrenuo autorunom trebao bi provjeriti jel .net framework instaliran ili nije.
Ako je, pozvao bi win program koji bi imao buttone i klik nasvaki taj button bi pokretao određenu instalaciju. To nije problem.

Ako nije, tada bi se trebala pokrenuti instalacija .net frameworka (koja bi bila na DVD-u), pa zatim odmah i gore navedeni win program.


Ako netko zna, molim da mi odgovori na gore postavljena pitanja, te također, ako netko zna bolji način da to izvedem od ove moje ideje, da mi javi.
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??20.08.2006. u 16:39 - pre 214 meseci
Ako .Net Framework nije instaliran, nijedan program pisan u .Net-u (makar to bila i konzolna aplikacija) neće raditi. Koristi ClickOnce deployment i tvoji programi će automatski pre pokretanja proveriti da li je .Net instaliran i ako nije, možeš izabrati ili da se download-uje sa Microsoft-ovog sajta ili da se instalira sa neke lokacije na disku. Ako izabereš drugu opciju, ClickOne će sam napraviti poseban folder u tvom output folderu sa .Net installer-om.
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

e-tomislav

Član broj: 38342
Poruke: 21
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??20.08.2006. u 17:15 - pre 214 meseci
Citat:
Oliver Klaćik: Ako .Net Framework nije instaliran, nijedan program pisan u .Net-u (makar to bila i konzolna aplikacija) neće raditi. Koristi ClickOnce deployment i tvoji programi će automatski pre pokretanja proveriti da li je .Net instaliran i ako nije, možeš izabrati ili da se download-uje sa Microsoft-ovog sajta ili da se instalira sa neke lokacije na disku. Ako izabereš drugu opciju, ClickOne će sam napraviti poseban folder u tvom output folderu sa .Net installer-om.


Eh ... Koliko sam ja skužio, ClickOnce se koristi kod instalacije aplikacija koje smo razvili.

I sad, da ponovim, opširnije.

Pitam jel moguće (sad nije važan programski jezik) provjeriti jel instaliran .net.

Ovo meni treba.
Ubacim DVD, autorun pokrene programčić koji provjeri jel ima .net ili nema.
Ako nema pokrene se instalacija .net frameworka, ako ima, taj dio se preskače i starta se moj program koji je pisan u .net-u.

Preko tog programa (koji služi kao izbornik) pokrećem instalacije, npr. Visual C# ili nešto drugo.
Znači, ja ne pokrećem instalaciju, već .exe, s istog tog DVD-a koji sam ubacio.

DA, znam da postoje programi kojima je moguće to složiti bez .neta, i bez puno zafrkancije, potrebno je staviti sve u istu mapu, povezati, malo posložiti i snimiti na CD. To mi onda nije fora.
 
Odgovor na temu

miki_ja
Bgd

Član broj: 69771
Poruke: 97
217.24.27.*



Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??20.08.2006. u 20:17 - pre 214 meseci
Ako pokreneš bilo koji .net 2.0 program na računaru koji nema instaliran net. Framework, dobiceš poruku da framework nije instaliran.

Prilikom pravljenja instalacionog paketa u Visual Studiu imaš opciju da uključiš instalaciju i net. Frameworka, tako da sam instalacini paket proverava postojanje frameworka i instalira ga u slučaju da ne postoji (pre same aplikacije).

Pošto koristiš Express Edition, nećeš moći da napaviš nikakav instalacioni paket (barem ne u njemu), a to što bi ti hteo je praktično pravljenje sopstvenog instalacionog programa, što mislim da je jako komplikovano, tako da ti ostaje da razmotriš ClickOnce opciju: http://msdn.microsoft.com/msdn...s/04/05/ClickOnce/default.aspx


[Ovu poruku je menjao miki_ja dana 21.08.2006. u 01:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boško

Član broj: 32679
Poruke: 62
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??20.08.2006. u 22:04 - pre 214 meseci
Pogledaj ovde:
http://techrepublic.com.com/52...ssageID=1970726&id=1732610
 
Odgovor na temu

e-tomislav

Član broj: 38342
Poruke: 21
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??21.08.2006. u 00:17 - pre 214 meseci
Krivo ste me shvatili.

Ja ne radim instalaciju. Ja želim 2 programa.

Prvi program koji bi provjerio jel .net instaliran, ako nije POKRENUTI GOTOVU instalaciju .net frameworka, i zatim POKRENUTI jednostavni program s DVD-a, koji bi služio samo kao izbornik (meni) preko kojeg bi POKRETAO gotove instalacije.

Nema veze, izgleda da to nije moguće izvesti, pogotovo jer ne znam kako bi napisao prvi program koji bi provjerio jel .net instaliran i pokrenuo drugi program.

I samo da dodam. Imam express edition, ali sam već radio s ClickOnce, i sve je moguće, isto kao da imam i neku drugu verziju.

Hvala na pomoći!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??21.08.2006. u 08:25 - pre 214 meseci
Pa mozes napisati proveru u nekom programskom jeziku koji ce ti izbaciti standalone exe (c++, delphi).

Evo na ovo sam naleteo za c++.

 
Odgovor na temu

e-tomislav

Član broj: 38342
Poruke: 21
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??21.08.2006. u 09:39 - pre 214 meseci
Citat:
negyxo: Pa mozes napisati proveru u nekom programskom jeziku koji ce ti izbaciti standalone exe (c++, delphi).

Evo na ovo sam naleteo za c++.


Ovo je upravo ono što meni treba, uz malu doradu.
I to se može napisati u Blod DEV c++ (ili kako se već zove) i radit će.

Hvala, negyxo!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.ADSL.neobee.net.



+14 Profil

icon Re: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??21.08.2006. u 09:46 - pre 214 meseci
Ovo je iz Launcher programa (Win32) koji ja koristim.


Code:


#include <windows.h>

HANDLE launchViaCreateProcess(LPCTSTR program, LPCTSTR args)
{
  HANDLE hProcess = NULL;
  PROCESS_INFORMATION processInfo;
  STARTUPINFO startupInfo;
  ::ZeroMemory(&startupInfo, sizeof(startupInfo));
  startupInfo.cb = sizeof(startupInfo);
  if(::CreateProcess(program, (LPTSTR)args, 
                    NULL,  // process security
                    NULL,  // thread security
                    FALSE, // no inheritance
                    0,     // no startup flags
                    NULL,  // no special environment
                    NULL,  // default startup directory
                    &startupInfo,
                    &processInfo))
  { /* success */
    hProcess = processInfo.hProcess;
  } /* success */
  return hProcess;
}

/*

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;%5BLN%5D;315291

 Set the RegKey property to one of the following values:
For the .NET Framework 1.0: 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v1.0

For the .NET Framework 1.1: 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v1.1

For the .NET Framework 2.0: 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.0 
7. Set the Value property as follows:• For the .NET Framework 1.0: "3705"  
• For the .NET Framework 1.1: "4322"  
• For the .NET Framework 2.0: "50727"  
 
8. In the Launch Conditions node, add a new launch condition. To do this, right-click the node, and then click Add Launch Condition. Give this condition an appropriate name, such as "CLR condition." 
9. Click the new condition, and then set the Condition property as follows:• For the .NET Framework 1.0:
REGISTRYVALUE = "3321-3705" 
• For the .NET Framework 1.1:
REGISTRYVALUE="3706-4322" 
• For the .NET Framework 2.0:
REGISTRYVALUE="50727-50727" 
 

*/

bool IsDotNetInstalled()
{
    char* key = "SOFTWARE\\Microsoft\\.NETFramework\\policy";
    
    HKEY hKey;
    if (RegOpenKeyEx(HKEY_LOCAL_MACHINE, key, 0, KEY_READ, &hKey) != ERROR_SUCCESS)
        return false;
    else
    {
        RegCloseKey(hKey);
        return true;
    }
}

int main()
{
    if (!IsDotNetInstalled())
    {
        ::MessageBox(0, "You do not have .NET framework installed.\nYou are unable to start this application.", "Error", MB_OK);
        return 1;
    }

    if (launchViaCreateProcess("APP.exe", "") == 0)
    {
        ::MessageBox(0, "Unable to launch APP.exe application.", "Error", MB_OK);
        return 1;
    }

    return 0;
}

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: kako provjeriti jel .net 2.0 već instaliran ??

[ Pregleda: 4478 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.