Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postprocesori za MasterCAM v9.1!

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Postprocesori za MasterCAM v9.1!

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spale007
Tomić Spasoje
Aranđelovac

Član broj: 84385
Poruke: 2
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Postprocesori za MasterCAM v9.1!19.08.2006. u 10:51 - pre 214 meseci
Da neko slučajno nema postprocesore za SINUMERIK System3 , TRAUB-TX7, kao i postprocesor za CTX400 (strugovi)! Svi postprocesori su za MasterCam V9.1! Što se tiče CATIE imam problema sa uključivanjem postprocesora! Ne uključuje mi ims post! Preuzeo sam sa net-a upustvo, ali, džaba! Mnogo je hitno!
 
Odgovor na temu

ivostar
Ivan Stankovic
Beograd

Član broj: 75360
Poruke: 30
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Postprocesori za MasterCAM v9.1!20.08.2006. u 19:37 - pre 214 meseci
ZDRAVO ZIVO !
postprocesori
ako imas NC kodove /na listingu neke primere koje si verovatno dobio uz NC masinu/ za te NC strugove to jest njihove kontrolne jedinice u MATERCAM imas sigurno i postprocesore u datoteci /post/ MC9 koji nisu naravno 100% dobri za tebe jer su direktno vezani za standardne rezne alate po katalogu ......ali se testiranjem i doradom istih mogu dovesti u radno stanje za tvoje NC masine sto je fizikalija i izuskuje izvesno vrema rada MASTERCAM -program-postprocesor -proba i sve u krug tako da HITNO ne IGRA u ovom slucaju.....nego pamet u glavu postprocesore ti ne moze stvoriti ni CATIA ni UNIGRAPHIX ni PRO E ni MASTERCAM nego ih ti sam moras standarizovati po izabranom CAM softweru i uci malo/mislim u izmenu standardnih postprocesora koje imas / u to kako se parametri menjaju kod izrade postprocesora za tvoje probleme.Nije jednostavno ali nije ni preterano komplikovano samo iziskuje vreme ili pare da kupis vec razvijene postprocesore za tvoj CAM softwer - CNC masinu.Savet udri rucno programiraj jer se strug programira sa 6 sati obuke .Ako imas potrebu za CNC-glodalicu to u MasterCam imas sigurno bez adaptacije .
Pozdrav Ivan
 
Odgovor na temu

spale007
Tomić Spasoje
Aranđelovac

Član broj: 84385
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Postprocesori za MasterCAM v9.1!23.08.2006. u 16:58 - pre 214 meseci
Vec sam menjao postprocesore za druge masine, ali ovo iziskuje skraceni postupak!
Ali vec ako mora ovako-neka bude!


---------------------------------
Do you Yahoo!?
Everyone is raving about the all-new Yahoo! Mail.
--0-1179710759-1156348354=:73659
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<BR><BR><B><I>ivostar &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote: <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">ZDRAVO ZIVO !<BR>postprocesori <BR>ako imas NC kodove /na listingu neke primere koje si verovatno dobio uz NC masinu/ za te NC strugove to jest njihove kontrolne jedinice u MATERCAM imas sigurno i postprocesore u datoteci /post/ MC9 koji nisu naravno 100% dobri za tebe jer su direktno vezani za standardne rezne alate po katalogu ......ali se testiranjem i doradom istih mogu dovesti u radno stanje za tvoje NC masine sto je fizikalija i izuskuje izvesno vrema rada MASTERCAM -program-postprocesor -proba i sve u krug tako da HITNO ne IGRA u ovom slucaju.....nego pamet u glavu postprocesore ti ne moze stvoriti ni CATIA ni UNIGRAPHIX ni PRO E ni MASTERCAM nego ih ti sam moras standarizovati po izabranom CAM softweru i uci malo/mislim u izmenu standardnih postprocesora koje imas / u to kako se parametri menjaju kod
izrade postprocesora za tvoje probleme.Nije jednostavno ali nije ni preterano komplikovano samo iziskuje vreme ili pare da kupis vec razvijene postprocesore za tvoj CAM softwer - CNC masinu.Savet udri ruc<BR>no programiraj jer se strug programira sa 6 sati obuke .Ako imas potrebu za CNC-glodalicu to u MasterCam imas sigurno bez adaptacije .<BR>Pozdrav Ivan <BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#207664<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:207664:313ef43456f7acd27d6195c08f937611<BR>
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Postprocesori za MasterCAM v9.1!

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.