Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD

[es] :: Linux :: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD

[ Pregleda: 2478 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Azra

Član broj: 92922
195.252.87.*



Profil

icon novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD18.08.2006. u 13:43 - pre 215 meseci
Imam Knoppix 4.0 na DVD i pokusao sam instalaciju na HDD i nakon kompletnog postupka i kopiranja fajlova na HDD, usledio je reboot i poruka :
" Kernel panic - not syncing : VBS : Unable to mount root fs on unknown-block(22,3)"

o cemu se rad, gde gresim ???

Koristio sam uputstvo http://www.irongeek.com/i.php?page=videos/knoppix1
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD18.08.2006. u 15:37 - pre 215 meseci
"Installing Knoppix 3.8 ..." Uputstvo kao osnova nije lose, ali je mozda u nekim detaljima zastarelo, ko bi ga znao.

Takodje, na original Knoppix forumu moderatori i "svi pametni ljudi" savetuju da se Knoppix NE instalira na hdd, jer nije tome ni namenjen. Za instalaciju na hdd imas druge distribucije - Mepis, Ubuntu, Fedoru, SUSE, PCLinuxOS itd. Ovaj je optimizovan da radi kao Live i nakon instalacije radi OK dok nesto ne pipnes - dodas, obrises neki program, onda pocnu problemi. http://distrowatch.com/

Sama greska koju ti javlja mozda je zbog loseg DVD-a a mozda nisi pravilno particionisao hdd, odnosno u nekoj fazi nesto preskocio (formatiranje mozda).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

InfoPano

Član broj: 104717
Poruke: 77
216.90.243.*



Profil

icon Re: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD18.08.2006. u 16:31 - pre 215 meseci
I meni se to desavalo sa instalacijom Knoppix-a na hard drive.
Kao sto tdjokic kaze, Knoppix nije namenjen za takve stvari i mnogo bolje je koristiti neku drugu distribuciju za instalaciju na hard drive. Mnogo manje problema ces imati. Ja sam nakon mnogo eksperimentiranja, najzadovoljniji sa PCLinuxOS (strasno brz i jednostavna instalacija itd.).
U vezi tvog problema: Neverovatno, ali istinito. Pre nego sto si instalirao, verovatno si samo pritisnuo ENTER za default start knoppix-a sa CD/DVD-a. E vidis tu je greska.
Boot-uj ponovo sa CD/DVD, ali ovaj put otkucaj "knoppix" i pritisni ENTER prilikom boot procesa (umesto samo ENTER za default boot Knoppix-a). Onda kada se sve ucita (sa CD/DVD) pokreni ponovo hard drive instalaciju (kao i prosli put) i sve bi trebalo biti OK.

Javi da li je to pomoglo ?

Ali opet da ponovim, mnogo ti je bolje da koristis neku drugu distribuciju za instalaciju na HD.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-114.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD19.08.2006. u 12:30 - pre 215 meseci
Niti je poželjno raditi samo sa jednim operativnim sistemom, bio to Vindovs ili Linuks, niti je poželjno raditi samo sa jednim Linuksom (isto važi i za aplikacije: neko koristi Total Komander, a neko ga izbegava koliko god je to moguće). Znači Knopiks od lajv verzija obavezno, a za instalaciju nešto po ličnom izboru. Tačnije isprobaj više popularnih distribucija, izaberi jednu i instaliraj, a Knopiks neka ostane na CD-u (DVD-u). Pa kada izađe nešto novo isprobaj i to, pa tako redom dok se ne odlučiš koji ti se Linuks najviše sviđa (ja se još nisam odlučio).
 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
195.252.87.*



Profil

icon Re: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD19.08.2006. u 14:30 - pre 215 meseci
@infopano

Poslusao sam tvoj savet i umesto default - a stavio Knoppix i onda instalacija sve je proslo ok. Posto mi instaler ponudio 3 opcije debian,beginner i knoppix izabrao sam prvu i ona se instalirala na hdd.
Posto formatiranje i kopitanje fajlova dugo traje probacu sa opcijama debian i beginner.


P.S. Da li postoji sanse da mi posaljes tvoju instalaciju linuxa pouzecem ???
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-53.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD19.08.2006. u 21:34 - pre 215 meseci
Citat:
Azra: @infopanoP.S. Da li postoji sanse da mi posaljes tvoju instalaciju linuxa pouzecem ???



Linux diskove možeš da nabaviš preko Tome Jankovića, www.linuxo.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: novi problem instalacije knoppixa 4.0 na HDD

[ Pregleda: 2478 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.