Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije

[ Pregleda: 1636 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ADRENALIN2006

Član broj: 101761
Poruke: 5
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije17.08.2006. u 16:20 - pre 215 meseci
Ako neko zna gde može da se nađe neki priomer za ovaj programčić neka kaže, uopšte me zanima kao se rade osnove komunikacije poreko mreže. Koristio sam Indy komponente ali samo najosnovnije. Kako se rade pingovanja slenje i proimanje MAC adrese i rezolving IP adrese i sl stvari.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije17.08.2006. u 17:38 - pre 215 meseci
> Ako neko zna gde može da se nađe neki priomer za ovaj programčić neka kaže, uopšte me zanima kao se rade osnove komunikacije poreko mreže. Koristio sam
> Indy komponente ali samo najosnovnije. Kako se rade pingovanja slenje i proimanje MAC adrese i rezolving IP adrese i sl stvari.

Uz Indy bi trebalo da dolazi popriličan broj primera, verujem da među njima možeš naći sve to što te zanima.
 
Odgovor na temu

qwertzuiopasdfghjkl

Član broj: 94834
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije17.08.2006. u 17:43 - pre 215 meseci
Winsock..

Da bi mogao da kodiras takve stvari od prece vaznosti ti je poznavanje mreza i mreznih protokola..
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Dajte neki primer TCP/IP Client/Server aplikacije

[ Pregleda: 1636 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.