Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Teh. Podrska

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Teh. Podrska

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36663 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 02:18 - pre 215 meseci
Ala ste zasli u off. Pa nije poenta overhead ili koji provajder je bolji POBOGU. Ili pak kako je on to dobio "uslugu koja ne postoji". Manite se babskih prica. Jos neko racuna koja je brzina preko Telekoma (!!!) ALOOOOOO?? Jes' da je ovo tehnicki forum ali ljudi ne mora sve da bude u brojkama.

Dakle - ovo je necuveno sto se desilo... steta sto nemas koga da zoves da se zalis.... ili prijavis... jel ti bas nista od podataka nije rekao? Tipa bar nadimak? Ili bre zovi ponovo al' ovaj put snimaj!

Ozbiljno, ako nisi resio problem zovi bagru da ti kazu kako da resis... i ako se neko normalan javi ispricaj sta se desilo, insistiraj da dobijes sefa TP... (ako gamad to imaju..).

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 09:30 - pre 215 meseci
Citat:
Mister Big Time: Ozbiljno, ako nisi resio problem zovi bagru da ti kazu kako da resis...

Aha, pa da mu iskljuce telefon, kao sto mu je zapreceno! Sad ne sme da ih zove barem 3 meseca...
Citat:
T.P. (isti onaj lik, ozbiljnim glasom): Ovo je telekomov broj, pozovite jos jednom i vas broj ce biti ukinut.
*veza se prekide*


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 10:47 - pre 215 meseci
Močuga samo močuga rešava stvari!
Od reči nema vajde, sve je odavno već rečeno.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 16:09 - pre 215 meseci
U bre koja masonerija, da se nježiš brr baš su "strašni"...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 16:22 - pre 215 meseci
jel svi u jupaku stavljaju po jedan prazan red između ispisanih ili je to znak da Man-Wolf i Senkagod treba da čitaju između redova?
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

bachaman
Beograd

Član broj: 47264
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 17:29 - pre 215 meseci
Aj` da kazem i ja koju...
Ne mogu da verujem da su momci iz Yupaka tako odreagovali.
Sticajem okolnosti se skoro svaki dan chujem sa njima i totalno su ok, maximalno se trude da pomognu,
mada ih razumem da ponekad ne mogu sve da postignu, pa moze da bude i malo nervoze. Ali sve to je u granicama normale...
Jedino mi nije jasno odakle vama/njima , obichnim userima, njihov broj telefona i dokle ce vishe mamine, tatine, chikine i ujnine veze i vezice da
svojoj dechici sredju adsl portove u Telekomu, NASHEM (drzavnom) provajderu ??
Predpostavljam chak da im je port ustupljen besplatno, jer se polovina radnika (od direktora i shefova do obichnih banderasha iz razdelnika na centralama) ,
ponasha kao da je to njihovo preduzece (izuzev Jupaka i par izuzetaka).
`Ladno su mu (nagadjam) dali za dz, Thomson SpeedTouch router, koji inache koshta stotinak eur (mozda i vishe), a neki beogradski razdelnici
nemaju isti, za testiranje konekcije!?
Dok neki ljudi koji to zele da poshteno plate, preko nashih internet provajdera, moraju da chekaju ponekad i do 3 meseca,
iako postoje tech. mogucnosti za realizaciju, koja btw. moze da se obavi za maximum 7dana!

Al` nema veze, verovatno ce njegova strina,tata shef ili mama, direktorova sekretarica, nadoknaditi to sa npr. nekim gorivom iz sluzbenog automobila, drzavne firme u kojoj je
zaposlen, ili nekim obilnim poslovnim ruchkom, koji naravno ide na rachun drage mu drzavne firme...

TAko da je cela pricha totalno besmislena... ne mogu vishe da se nerviram :P
***** B A C H A M A N *****
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 18:42 - pre 215 meseci
>> jel svi u jupaku stavljaju po jedan prazan red između ispisanih

Naravno da ne stavljaju, vec sam ja odradio jedan copy/paste posto sam poruku pisao u drugom editoru, a onda je to sve lose prelomljeno ovde. Ne sekiraj se. ;) Paragraph mark je posle svake stavke nabrajanja. ;) A ostale nepravilnosti sam sredio.

Ajde, dajte sebi oduska i udrite, iskoristite prisustvo jednog od glavnih iz ADSL ekipe JUPAK-a i pitajte sta hocete. ;>


[Ovu poruku je menjao jupak dana 18.08.2006. u 21:51 GMT+1]
________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:01 - pre 215 meseci
>> A sta radi taj JUPAK uopste i ako se zna da je gomila morona
>> koji zajebavaju ljude sto ih ne izbace?

JUPAK je sluzba u Telekomu koja je izvan prostora i vremena i koja je van rasprava koje se vode na ovakvim i slicnim forumima. Funkcionise u okviru Direkcije za mrezu i bavi se Internetom, Frame-Relay-om, Nx64 mrezom i prenosom podataka uopste. Ukratko, JUPAK je nad-provajder skoro svim ISP-ovima u nasoj zemlji.

Ukratko, ni ti a ni ostali koji ovde glume neke mangupe i neko znanje, niste svesni koliko je JUPAK mocan.


[Ovu poruku je menjao jupak dana 18.08.2006. u 21:51 GMT+1]
________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

thrillseeker

Član broj: 106101
Poruke: 31
212.200.241.*



Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:06 - pre 215 meseci
Valjda nije dovoljno kada neko dobije za "dz" ADSL, nego jos i odluci da napljuje one iste ljude koji su podrska i za sve ostale korisnike (20000+) koji su kod drugih ISP.
Nesto se ne secam da se neko iz TP Euneta ili Sezama zalio na moje kolege i mene samim tim...vec se naprotiv sa njima cesto provodi vreme i posle posla...

Mogu samo da potvrdim da su svi momci koji tamo rade jako ljubazni i maksimalno usluzni , jer da je tako kako su nas na ovoj temi predstavili, ne bi bilo ni A od ADSL-a u Srbiji.

Zao mi je da se stvara pogresna slika o sluzbi preko koje ide celokupan internet saobracaj u Srbiji, zar mislite da bi mogli sada da surfujete da je tamo neko takav kakvim ste ga vi predstavili?

I suludo je ukljuciti se u diskusiju a da nemate licno iskustvo,tako da svi oni koji su nakon prvog posta usli u pricu samo ilustruju kako se u zemlji Srbiji prave tracevi...

Pozdrav


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:28 - pre 215 meseci
Nemam lično iskustvo i neću da ulazim u to ko je koliko u pravu ali sam imao utisak da ovde nije bilo reči o dobijanju ADSL za dž već po pominjanoj ceni od 5900 za priključenje i kasnije plaćanje po cenovniku. Šta je od ovoga tačno?
S druge strane, delovi odgovora pod 7, 8 pa i 12 su dovoljni da se ovim pozabavi neko ko je iznad ADSL ekipe Jupaka a to samo ilustruje kako se u zemlji Srbiji radi kada nema konkurencije. Izgleda da je tamo ostalo još nešto iz bivše SFRJ. :(
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:37 - pre 215 meseci
dobro je, jupak... ajde sredi mi aDSL u Obrenovcu, donosim whiskey u ponedeljak

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

bachaman
Beograd

Član broj: 47264
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:44 - pre 215 meseci
Citat:
Nesto se ne secam da se neko iz TP Euneta ili Sezama zalio na moje kolege i mene samim tim...vec se naprotiv sa njima cesto provodi vreme i posle posla...

A kad ćemo mi na ono pivo, što si mi ostao dužan??
Taman, je sad Beerfest...nije loše ono Bavaria
Odoh ja offtopic...
***** B A C H A M A N *****
 
Odgovor na temu

thrillseeker

Član broj: 106101
Poruke: 31
212.200.241.*



Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 19:46 - pre 215 meseci
Citat:
calexx: Nemam lično iskustvo i neću da ulazim u to ko je koliko u pravu ali sam imao utisak da ovde nije bilo reči o dobijanju ADSL za dž već po pominjanoj ceni od 5900 za priključenje i kasnije plaćanje po cenovniku. Šta je od ovoga tačno?
S druge strane, delovi odgovora pod 7, 8 pa i 12 su dovoljni da se ovim pozabavi neko ko je iznad ADSL ekipe Jupaka a to samo ilustruje kako se u zemlji Srbiji radi kada nema konkurencije. Izgleda da je tamo ostalo još nešto iz bivše SFRJ. :(



To o cemu ti pricas je stvar visih instanci u Telekomu i to koliko kosta aDSL kod Telekoma i da li on ima monopol je sasvim druga stvar, nisam ni ja rekao da li je to najsrecnije resenje, ali ovde je zapoceta prica o TP u Jupaku i ja tvrdim da nema veze sa istinom i onim sto je napisano na pocetku.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:07 - pre 215 meseci
Nisam mislio na to kolika je cena već na pomenuto dobijanje ADSL-a za dz a onda se neko želi na TP. Ako je stvarno u pitanju ADSL koji nije plaćen, onda skoro da i nemaju pravo na ozbiljnu TP ali ako su platili uslugu, onda već može da se priča o tome ko se kako ponašao. Monopol nisam pomenuo po pitanju ADSL-a već zbog pretnji koje sam video, da postoji još neko ko nudi fiksnu telefoniju, ne bi se tek tako pretilo isključivanjem i ometanjem (plaćenog?) ADSL-a.
Trebalo je da se napiše kako je bilo pa da se uporede priče a ne da se koristi ulični metod, ako nas opet napadneš mi ćemo da te pratimo, isključimo, ometamo, izbijemo ...
Trebalo je da se prvo ti javiš pošto mi deluje da umeš da izvagaš, za razliku od prvog jupak odgovora.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:12 - pre 215 meseci
Citat:
jupak: >> A sta radi taj JUPAK uopste i ako se zna da je gomila morona
>> koji zajebavaju ljude sto ih ne izbace?

JUPAK je sluzba u Telekomu koja je izvan prostora i vremena i koja je van rasprava koje se vode na ovakvim i slicnim forumima. Funkcionise u okviru Direkcije za mrezu i bavi se Internetom, Frame-Relay-om, Nx64 mrezom i prenosom podataka uopste. Ukratko, JUPAK je nad-provajder skoro svim ISP-ovima u nasoj zemlji.

Ukratko, ni ti a ni ostali koji ovde glume neke mangupe i neko znanje, niste svesni koliko je JUPAK mocan.


_________________________
ADSL * Telekom Srbija


Uh uh al smo mocni i jaki ....sve strucnjaci fakultetski obrazovani prete iskljucivanjem telefona i otezanim pristupom ...pa vi ste samo za zatvor ma koliko vam ( malo ) znanje bilo ......

Kass
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:15 - pre 215 meseci
>> dobro je, jupak... ajde sredi mi aDSL u Obrenovcu, donosim whiskey u ponedeljak

Nema sta da ti sredjujem... bice... I Obrenovac i Lazarevac i okolna *vac sela. :)



[Ovu poruku je menjao jupak dana 18.08.2006. u 21:51 GMT+1]
________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:18 - pre 215 meseci
>> S druge strane, delovi odgovora pod 7, 8 pa i 12 su dovoljni da se ovim pozabavi
>> neko ko je iznad ADSL ekipe Jupaka

Calex, burazeru, nemoj i ti da talasas... :))) Inace nema vise informacija u konfama na Sezamu. :)))

Sifra: Nis, Bubanjski heroji sep02-jun03 :)))

Poz.



[Ovu poruku je menjao jupak dana 18.08.2006. u 21:50 GMT+1]
________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:30 - pre 215 meseci
Citat:

Calex:
Trebalo je da se prvo ti javiš pošto mi deluje da umeš da izvagaš, za razliku od prvog jupak odgovora.


I sta sad, ja ne umem da izvagam...? :)) Jooooooooj bre, zar mislis da sam ja onakav kako sam to predstavio u poruci? Zar to mislis posle onih mojih silnih poruka na Sezu? :) Jednostavno, spustio sam se na nivo onih bubuljicavaca koji su glumili ludilo i bas me zabole i za njih i za njihov adsl.

To su ti bre likovi koji jedva cekaju da im neko uradi neki reply na forumu i sad ono, ludnica... :)

Covece, 5-6 ljudi koji se konkretno bave Internetom/ADSL-om, su u toj prici jos godinu dana pre nego je adsl usluga zvanicno i pustena. Iza sebe imaju takvo iskustvo da je i nezamislivo. I meni ovde neki klinac kaze kako se neko javlja na telefon sa "JEBO TE"... :)

Tih 5-6 ljudi je godinu dana, dok je bila test faza adsla jurcala po Bgdu i pustala adsl korisnike, u vreme dok su ovi klinci verovatno jos bili na 28.8k modemima. A da ne govorim na cemu sad rade i sta se sve testira, a neko ce da mi kaze kako "T.P. iz JUPAK-a moronska"... :)

Cale burazeru, zar meni ne verujes? :)

Poz.


[Ovu poruku je menjao jupak dana 18.08.2006. u 21:50 GMT+1]
________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.versatel.net.



+101 Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:32 - pre 215 meseci
Izgleda da je JUPAK ekipa malo nervozna, posto je sad privremeno dobila i zadatak da se bavi adsl krajnjim korisnicima (smrtnicima). Mnoge stvari bi bile drugacije da nema monopla... ;)
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

jupak
Beograd

Član broj: 106067
Poruke: 22
212.200.241.*

Sajt: misko.fotopic.net


Profil

icon Re: Telekom Teh. Podrska18.08.2006. u 20:40 - pre 215 meseci
Citat:
Kasaad:
Uh uh al smo mocni i jaki ....sve strucnjaci fakultetski obrazovani prete iskljucivanjem telefona i otezanim pristupom ...pa vi ste samo za zatvor ma koliko vam ( malo ) znanje bilo ......


Ma ne vredi, imamo vezu i u zatvoru, tj. imaju preko nas ADSL! :)))



________________________
ADSL * Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Teh. Podrska

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36663 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.