Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Form Generator-C Sharp

[es] :: .NET :: Form Generator-C Sharp

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7726 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Form Generator-C Sharp14.08.2006. u 14:50 - pre 215 meseci
Zanima me kako napraviti c# aplikaciju kroz koju će se kreirati nova c# solucija,projekat i forma,a nakon toga ostale forme da se samo dodaju dinamički?
Najveći problem mi je dinamicki kreirati formu pa je kroz moju aplikaciju dodati u već postojeću soluciju?
Mislim da se trebaju koristiti Visual Studio Add-in menager-i.Pitanje se odnosi na Visual Studio 2003,2005 ne na starije verzije.
Ima li ko nesto slično odrađeno?
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

Shaggy
Miša Simić
Beograd

Član broj: 89502
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 13:47 - pre 215 meseci
Ako mozes dinamicki da uradis kako forma treba da izgleda, prikljucenje forme Nekoj soluciji ne bi trebao da bude problem...

Znaci, u aplikaciji kreiras kod za formu i snimis u fajl NovaForma.cs
Kopiras fajl NovaForma.cs u Direktorijum gde ti se nalazi projekat.
zatim ucitas fajl Projekat.csproj i u delu
<Files>
<include>

Dodas:
<File
RelPath = "NovaForma.cs"
SubType = "Form"
BuildAction = "Compile"
/>

I to bi bilo to...

Ja mislim da je veci problem dinamcki kreirati kod za formu...
Misa Simic
MCSD .NET
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 14:08 - pre 215 meseci
Sacekaj .NET 3.0 i XML forme


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 14:08 - pre 215 meseci
Šta ustvari hoćeš da napraviš?

Zašto ti je problem da napraviš novi solution sa jednom formom, zapakuješ ceo folder u jedan fajl i napraviš aplikaciju koja će sadržati taj fajl kao resurs i otpakovati ga gde hoćeš.

Ja sam se malo zezao sa Addin-ima za VS, odnosno custom vizardima koji se pojavljuju kad se pravi novi projekat ili ubacuje fajl u postojeći, ali ne vidim da to ima puno veze sa ovim o čemu ti pričaš.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 14:20 - pre 215 meseci
Ovo sto je Shagy napisao mozda upali,nasao sam neki kod na msdn koriste se Visual Studio Add-ini.
Recimo imas projekat koji ce imati preko 1000 formi,sto nije glupo ima takvih projekata ja sam radio na nekima.
Tada se obicno pravi generator formi koji izgenerise kompletnu formu sve za insert,update,delete i dugmad polozaj dugmadi itd.
Bilo bi previse sporo da se sve rukom pise cak i kad koristis nasledjivanje.
Treba da velicina i polozaj objekata na formi na sve i jednoj formi bude identican.
To je program u koji uneses odredjene parametre npr.ime tabele,polja koja ces prikazati na formi,koja su polja lookup-i itd.i program ti sam napravi formu.
Meni treba kako da vec takvu generisanu formu dodamo u postojecu soluciju programski pomocu programa,da on to sve odradi.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 14:49 - pre 215 meseci
A što ne generišeš forme dinamički? Mnogo ti je bezveze ta ideja sa generisanjem projekta koji posle kompajliraš.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 14:54 - pre 215 meseci
Ma forme i mislim generisati dinamicki.
A projekat i soluciju necu.Ali isto tako necu da moram ulaziti u tu soluciju i svaki put reci add existing item za svaku od 1000
formi.
Hocu da moj program generise formu i automatski je prikaci projektu i soluciji pomocu parametara koje ja navedem.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp15.08.2006. u 15:08 - pre 215 meseci
Citat:
logic_rabbit: Ma forme i mislim generisati dinamicki.

Nisi me razumeo. Kad kažem dinamički, ne mislim da se generišu c# fajlovi, već objekti, u toku rada programa. Kapiš?
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 06:53 - pre 215 meseci
Nista te ja nekontam.Ja mislim da generisem c# fajlove,a onda ih prikacim na postojecu soluciju.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 08:24 - pre 215 meseci
Uh...

Ovako. Imaš ideju da automatski praviš forme zajedno sa njihovim sadržajem, na osnovu nečega (datasetova, klasa, nekog opisa u XMLu, bilo čega).
Umesto da programom ABC praviš C# fajlove i ubacuješ ih u projekat XYZ, pa posle kompajliraš projekat XYZ, bolje ti je da te forme generiše sam program XYZ. Forme su instance neke .NET klase, jel tako? Tvoj program može da napravi instancu forme F1, na nju postavi kontrole C1, C2 i C3 na osnovu opisa koje imaš i uradi F1.Show(), jel tako? Je l' sad malo jasnije na šta sam mislio?
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.PPPoE-807.sa.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 08:51 - pre 215 meseci
Citat:
logic_rabbit:
Recimo imas projekat koji ce imati preko 1000 formi,sto nije glupo ima takvih projekata ja sam radio na nekima.
Tada se obicno pravi generator formi koji izgenerise kompletnu formu sve za insert,update,delete i dugmad polozaj dugmadi itd.


Bez uvrede, ali ako imas 100-ne formi pravljenih nekim code generatorom, nešto nije uredu sa dizajnom aplikacije.

Citat:
jablan: A što ne generišeš forme dinamički? Mnogo ti je bezveze ta ideja sa generisanjem projekta koji posle kompajliraš.


+1
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 09:50 - pre 215 meseci
Tako resenje sam vec video pomocu add-in-a u vb 6.Kad se u istom projektu generisu forme.
Ma i ovde se to radi pomocu add-in-a za visual studio.Meni je svedno odakle ce se forme generisati,
ali sam rad da to bude nezavisna aplikacija.
Citat:
Bez uvrede, ali ako imas 100-ne formi pravljenih nekim code generatorom, nešto nije uredu sa dizajnom aplikacije.

Nisam ja to smislio et nako.Toliki projekti se rade po 2 godine ali se i grdno naplacuju.Baza je normalizovana koliko treba,dizajn je dobar.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 09:54 - pre 215 meseci
Imam osećaj da nas još uvek ne razumeš.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 10:47 - pre 215 meseci
Kontam pokrenem add-in iz tog XYZ projekta koga hocu da pravim.Add-in mi generise formu i prikaci na isti projekat.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sabotronic.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 10:52 - pre 215 meseci
Kad vec imas generator formi, zasto bi generisao .cs fajlove za forme pa to sve da dodajes projektu i kompajliras, kada sve mozes uraditi dinamicki npr. citas definiciju maske, opise polja iz baze na primer, sve to runtime, genrises objekte. Promenis opis polja u bazi, na jednom mestu, svi klijenti bez kompajliranja koriste novu masku. Neki veliki erp sistemi rade tako, gde imas >1000 tabela. Ne treba da dodajes formu projektu na taj nacin, vec je koristis kao bilo koji drugi objekat koji si dinamicki napravio. Ako neko ima neku literaturu, link, primer bilo sta u vezi ovakvih dinamickih generatora formi ili ovakvog frameworka bio bih mu zahvalan (tako nesto radim za diplomski :) )...
Poz
RTFM
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 11:00 - pre 215 meseci
Citat:
logic_rabbit: Kontam pokrenem add-in iz tog XYZ projekta koga hocu da pravim.Add-in mi generise formu i prikaci na isti projekat.

Ne, ali očigledno nije bitno.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 20:26 - pre 215 meseci
:)) Ovde svi razumiju osim onog koji pita:)
Ajd da probam ja - dinamicke forme koje ti jablan predlaze ne postoje tokom dizajna aplikacije, ne mozes da ih vidis, nemas ih u fajlovima. Kad pokrenes aplikaciju i kad se ukaze potreba za nekom formom - TAD JE KREIRAS - INSTANCIRAS - kako god, znaci dok aplikacija radi ona kreira forme kao i bilo koje druge objekte, promjenjive i sta vec. Ne postoje forme u fajlovima, postoje samo neki opisi koji tvom generatoru formi sluzi da zna kako da je napravi.

Mozda sad kontas?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp16.08.2006. u 22:18 - pre 215 meseci
Kad je grupnjak na coveku ajde da probam i ja :-)


faza 1) Elem, kako neki generator pravi nove forme? Uprosceno maksimalno: Tako sto prodje kroz bazu, vidi recimo tabelu 5 polja od kojih je 3 tekstualnog i 2 celobrojnog tipa. Onda uzme pa za onaj koji je ID generise label (jeli ID se ne edituje), za 3 tekstualna stavi textbox-ove, a za onaj preostali tekstualni proveri da li je od negde FK, doda neku lookup kontrolu, napunije tom drugom tabelom i setuje selected vrednost na tu koju si imao.

faza 2) Ti onda takvu formu hoces da dodas u solution i da je imas "u cvrstom formatu".


Ono sto ti ljudi predlazu je da fazu 2) ni ne radis. Imas bazu, imas jednu formu tipa MojaBaznaForma. Onog momenta kad ti korisnik trazi da edituje podatke iz tebele AAA, ti kazes u toku izvrsavanja programa: "Daj sad jednu formu kakva treba da bude za editovanje AAA" - i generator ispljune korisniku takvu formu (odradi se faza 1). Bez da je postojala u solution.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp17.08.2006. u 07:01 - pre 215 meseci
Sad sam skontao spartak,
ali ne znam da li bi to upalilo kod mene.
Moram malo da razmislim o tome.Ali nije losa ideja sve u svemu.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Form Generator-C Sharp17.08.2006. u 13:50 - pre 215 meseci
Ideja je super hvala.Tako se verovatno i radi u inostranstvu.Zbunilo me sto mi u firmi imamo jedno resenje koje radi onako kako sam objasnio.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Form Generator-C Sharp

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7726 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.