Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB 6 projekti u VB.NET

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB 6 projekti u VB.NET

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lost_Warior-

Član broj: 97786
Poruke: 20



+4 Profil

icon VB 6 projekti u VB.NET13.08.2006. u 09:32 - pre 215 meseci
Jedan porodicni prijatelj me je upitao da li ce mu biti funkcionalni projekti koje je radio d osada u VB6. tj da li VB.NET moze da ih prepozna ?

Ja sam mu rekao da cisto sumljam u to ( posto sam poceo da ucim VB.NET ) ali za svaki slucaj da pitam vas iskusnije ?

On vec dugo radi u VB-u i pravio je programe i do 1,2 GB velicine ...

Ako je odgovor da ne moze, da li instalacija VS 2005 zahteva brisanje VS 6 sa sistema ? ... tj. njemu je bitno da mu stari projekti ostanu na raspolaganju kao funkcionalni

hvala

ps ( za moderatora ili kako vec ) : izvinjavam se sto sam ovu temu postavio na 2 mesta ( i u vb & asp ), nisam znao gde je primernije ...
Sve što će ti pasti s` neba jesu sneg i kiša
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sabotronic.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: VB 6 projekti u VB.NET16.08.2006. u 20:41 - pre 215 meseci
Ne koristim ni VB vec odavno, a jos manje VB.NET ali kad ti vec niko ne odgovara, nesto malo sam radio u VB pa sam imao instalirano paralelno i .NET...
Mozes ucitati projekat iz VB6 u VB.NET i on ce ga kao konvertovati u .NET ali mislim da se previse razlikuju da bi to bilo upotrebljivo za nesto ozbiljnije...
.NET i VB6 mogu da rade na istoj masini, barem sam ja ranije imao instalirano i jedno i drugo i nisam imao problema.
Pozdrav
RTFM
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: VB 6 projekti u VB.NET16.08.2006. u 21:04 - pre 215 meseci
1. .NET moze sigurno da ih prepozna,bez obzira na tu velicinu koju navodis.Medjutim problem je u tome sto su projekti radjeni u 6 i .NET(2003 ili bilo koji drugi noviji) ce traziti da takav projekat prilagodi novoj verziji .NET-a odnosno da izvrsi konverziju.Ti mozes to prihvatiti mada ti mogu reci da ces imati dosta problema da takav program koristis kasnije(nakon konvertovanja)-sigurno nece biti funkcionalni nakon konverzije osim ako pocnes isparvljati kod i popravis sve greske.

2.Instalacija .NET 2005 ne zahtijeva deinstalaciju niti brisanje bilo kojeg drugog dijela VB6.
 
Odgovor na temu

Lost_Warior-

Član broj: 97786
Poruke: 20



+4 Profil

icon Re: VB 6 projekti u VB.NET20.08.2006. u 07:27 - pre 215 meseci
hvala vam, zahvaljujuci vama taj covek nije postao zrtva mojih pogresnih uverenja ( moje neinformisanosti ) :)

pozdrav


Sve što će ti pasti s` neba jesu sneg i kiša
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB 6 projekti u VB.NET

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.