Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?

[es] :: PHP :: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?

[ Pregleda: 2754 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.in-addr.btopenworld.com



Profil

icon Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?12.02.2003. u 13:29 - pre 257 meseci
Pozdrav!

Još se malo zezam sa PHP počecima, ali samo nailazim na čudne probleme...

OS=Win NT;
Apache 2.0.44
MySQL 4.0.9; Sybase ASA 6.0.3; MSSQL 7
PHP 4.3.0

Juče sam uspeo da nateram da Apache i MySQL rade zajedno, napisao par prvih skripti i sve je OK, znači - PHP garantovano radi bez problema.

Danas pokušam istu stvar sa Sybase i MSSQL bazama, ali ne mogu ni da se konetkujem, prosto ne prepoznaje proceduru, dobijam:
Call to undefined function: sybase_connect() in C:\Apache Group\Apache2\htdocs\first_connect.php on line 7

a ta linija je:
sybase_connect("syb_server", "dba", "sql");

gde je syb_server ime Sybase DB servera... isto se dešava i kad probam da zovem mssql_connect("ms_server", "dba", "sql");

Pogledam PHP.INI fajl, tamo jeste da su linije
;extension=php_sybase_ct.dll
;extension=php_mssql.dll
commented out, ali isto tako odmah tu piše "Note that MySQL and ODBC support is now built in, so no dll is needed for it." A i da probam da ih uncomment, čim restartujem Apache, ne može da ih učita, jer mu fali neki libct.dll koga nema na čitavoj mašini. To je izgleda Sybaseov client library, ali koliko sam ja čitao, na Windows platformama PHP može da se poveže sa bazama podataka koristeći samo ODBC-je, to je dovoljno.

Da li treba da skinem neki modul za Sybase ili MSSQL? S obzirom da mi je sve na Windowsu, ne verujem da mu treba išta osim ODBC, ali ne znam šta je drugo po sredi?

Pozdrav i hvala
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.in-addr.btopenworld.com



Profil

icon Re: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?12.02.2003. u 14:25 - pre 257 meseci
U međuvremenu sam probao da koristim ODBC funkcije i sa njima mogu i na MSSQL, i na Sybase, tako da je sve OK (osim što funkcije odbc_fetch_array() i odbc_fetch_into() ne rade iz nekog razloga), ali bih ipak voleo znati zašto mi Sybase i MSSQL funkcije ne rade.

Prema tome, iako sam rešio problem, ako imate nekih ideja, vičite...

Poz!
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?12.02.2003. u 14:50 - pre 257 meseci
Ne čitaš šta si napisao. MySQL i ODBC je podrška je ubačena stoga ne treba nikakav modul (dll). Znači da bi koristio ove funkcije moraš odkomentarisati ta dva modula (ukloniti ; ispred njih). Što se SYBASE dll-a tiče, pogledaj http://bugs.php.net/bug.php?id=7696. Za mssql ti net reba ništa.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.in-addr.btopenworld.com



Profil

icon Re: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?12.02.2003. u 18:18 - pre 257 meseci
Ahaaaa, dobro. Nadao sam se onako optimistički da ODBC support znači support za sve veće DBMS sisteme koji se mogu "sprovoditi" kroz ODBC...

Šta ću, naivac :)

Hvala
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.drenik.net



+3 Profil

icon Re: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?12.02.2003. u 18:30 - pre 257 meseci
ODBC support znaci upravo ono sto si i pomislio (logicno).
Specijalizovane funkcije postoje zato sto se sa njima obicno lakse radi sa bazom (za koju su namenjene) nego preko ODBC-a. Stos je samo da ih ukljucis (u win-u preko dll-ova na *nix-u tokom kompajliranja)
Owl
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Zašto mi Sybase i MSSQL PHP funkcije ne rade?

[ Pregleda: 2754 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.